Po pierwszym dzwonku rozpocznie się strajk nauczycieli. Przez reformę etaty straciły tysiące nauczycieli

11.08.2017, 08:27; Aktualizacja: 11.08.2017, 10:46
Reforma oświaty przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne.

Reforma oświaty przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne.źródło: ShutterStock

Zakładamy, że protest ws. reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej - poinformował w piątek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • Gosc(2017-08-19 09:44) Zgłoś naruszenie 1816

    Przywilej przywileje przywilejami popycha i ciągle im malo.Dlatego nie chcą odejść z zawodu.Reszta społeczeństwa płaci podatki na te przywileje.W wielu zawodach ludzie ciężej pracują i żadnych przywilejów jak pedagodzy nie mają.jJeszcz wcześniejsze emerytury im daj ktos proponuje.Jak nie masz pracy w swoim zawodzie to do innej.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-08-19 19:09) Zgłoś naruszenie 20

    Pomarzyć, dobra rzecz ******* z ZNP i prowokatorzy z DGP.

    Odpowiedz
  • ss(2017-08-20 16:38) Zgłoś naruszenie 42

    Państwowe i chcą strajkować? Zapraszam do sklepu i tłumacz klientowi po 12 godzin to wtedy możecie strajkować. Co za tupet do roboty brać się co roku to samo.

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-08-20 17:59) Zgłoś naruszenie 20

    A jaki związek zawodowy będzie bronił wreszcie pracowników niepedagogicznych? Ich wynagrodzenie=minimalnej płacy. ZNP - nie jest tym zainteresowany, on broni bogatych nauczycieli z przywilejami.Średnia płaca nauczyciela z dodatkami ( 18 godzin pracy w jednej szkole) = 3750 zł. A korepetycje? Broniarz walczy o utrzymanie swojego stołka. Wchodziły gimnazja był przeciw, teraz nie jest za ich likwidacją. Kogo on reprezentuje ? Siebie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bubu(2017-08-25 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    komuszki,już się grzeją w blokach-bo muszą-na pasku szubrawcow,wiszą szubrawcy! z nauczycielstwem,nie ma to nic wspolnego! ohyda-granie dziećmi i chorymi!

    Odpowiedz
  • Ada(2017-08-25 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Za duże liczby podał na moje oko.Żeby mieć przejrzystość, sytuacji,moze dowiemy sie ile w poprzednich latach było zwolnień, bo niż demograficzny też swoje robi.Takie to sa te obiektuwne wiadomosci.

    Odpowiedz
  • Olaboga(2017-08-26 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zatrudnię w sklepie spożywczym.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2017-08-26 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ten prezes nie jest przypadkiem chorym człowiekiem?

    Odpowiedz
  • PłaceBroniarz(2017-08-26 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Broniarz, jak zawsze zajmuje się nie tym, co trzeba. Za jego kadencji znikły wcześniejsze emerytury dla nauczycieli, płace zamrożone od 2012, czas odejść i dać działać młodym! Nauczycieli nie interesują zadymy uliczne z kodziarzami, a tylko tym się ZNP zajmuje

    Odpowiedz
  • Podatnik(2017-08-27 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo nauczyciele, zmienić i przekwalifikować sie do innej pracy. Przecież bardzo wielu Polaków musiało to zrobić, dlaczego wy macie mieć przywileje komunistyczne. Zlikwidować kartę nauczyciela i ZNP.

    Odpowiedz