« Powrót do artykułu

24 września odbędą się egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze

Osoby zainteresowane przyszłością w zawodach: adwokata, radcy prawnego, notariusza i komornika poznały już ustalony przez Ministra Sprawiedliwości termin egzaminu, który zaważy na ich przyszłości.

prawo

żródło: ShutterStock

Termin przesłania zgłoszenia upływa 10 sierpnia 2016 roku. Jak podkreśla organizator termin ten nie podlega przywróceniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • no to respektujmy konstytucję(2016-04-29 08:34) Zgłoś naruszenie 45

    Dlaczego nie zniesiono przymusów korporacyjnych w KPC, KPK i PPSA? Przecież to ograniczenie wolności osobistej. W dodatku przez te przymusy, utrudnia się ludziom, którzy chcieliby prowadzić biznes prawny poza korporacjami, możliwości zarobkowania. Jest to niezgodne z konstytucją - ale akurat tym się nikt nie przejmuje. Radcowie prawni i adwokaci - czyli pełnomocnicy stron - nie są zawodami zaufania publicznego gdyż reprezentują swojego mocodawcę a nie społeczeństwo. I często wbrew interesowi społecznemu dochodzą interesu strony. Konstytucja mówi, że nie można przy pomocy takich organizacji ograniczać wolności wykonywania zawodu (art. 17) - i nikt się tym nie przejmuje. Bo konstytucja jest czytana wybiórczo.

    Odpowiedz
  • kojeś(2016-04-29 20:00) Zgłoś naruszenie 22

    Nigdy nikt nie zniesie tego przymusu. Mafia tym się charakteryzuje, że trzyma władzę za jaja. WSZYSCY adwokaci i radcowie, których znam (a znam wielu) są nieetyczni i interesuje ich wyłącznie kasa! Biorą każdą sprawę i nie wnikają jaki jest stopień jej trudności. Kasują i zacierają ręce. Chciałbym doczekać czasów gdy te mafie się rozlecą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!