Izrael - 10 największych atrakcji turystycznych

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Izraelu. Zobaczcie, które izraelskie miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają ten kraj.

Wzgórze Świątynne

żródło: ShutterStock

Wzgórze Świątynne - jeden z największych obszarów sakralnych na świecie, znajdujący się we Wschodniej Jerozolimie. W starożytności na jego terenie znajdowała się Świątynia Jerozolimska, najświętsze miejsce judaizmu. Obecnie na wzgórzu są święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa. W czasach biblijnych wzgórze nosiło nazwę Moria.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (2)

  • efemeryda(2016-01-23 20:41) Zgłoś naruszenie 20

    No cóż. Wybór największych atrakcji danego kraju jest chyba kwestią bardzo indywidualną. Dla mnie najpiękniejsza w Izraelu jest pustynia Negew, a w szczególności: Timna Park, krater Maktesz Ramon, a Wzgórza Golam tam też jest pieknie? Spędziłam miesiąc w Izraelu, zapraszam na bloga, który zaczynam tworzyć: https://gramwzieloneblog.wordpress.com/2016/01/20/cztery-tygodnie-w-izraelu/

    Odpowiedz
  • mariolka(2018-11-22 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Izrael to cudowny kraj! Mega miło wspominam swoją wycieczkę Mozaika Izraela z Konsorcjum. Sporo zwiedziłam, popróbowałam pysznego jedzenia i jestem zachwycona.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!