10 największych atrakcji turystycznych w Hiszpanii

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Hiszpanii. Zobaczcie, które miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają przepiękną Hiszpanię.

 • 10. miejsce: Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli - gotycka katedra, powstała w Sewilli w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmańską dynastię Almohadów. Katedra jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie.
 • Na 9. miejscu znajduje się Casa Milà (La Pedrera) - znaczy Dom Mili - to budynek w Barcelonie powstały w latach 1906-1910. Zaprojektował go i wykonał Antoni Gaudí dla przedsiębiorcy Pere Mili i Jego żony. Jest to najbardziej dojrzały i ostatni projekt "świecki" tego architekta. Casa Milá, jak pragnął sam Gaudí, miała być odpowiedzią na brak interesujących budynków w mieście. Ze względu na prezencję (budynek wygląda jak potężny skalny blok) barcelończycy przezwali go La Pedrera, co znaczy Kamieniołom.
 • 8. miejsce: Akwedukt w Segowii jest jednym z najważniejszych i najlepiej zachowanych reliktów rzymskiej obecności na półwyspie Iberyjskim. Jest też symbolem Segowii, uwiecznionym nawet na herbie miasta.
 • Na 7. miejscu uplasował się Plac Hiszpański w Sewilli.
 • 6. miejsce: Casa Batlló – budynek znajdujący się przy Passeig de Gràcia 43 w Barcelonie, przebudowany w latach 1904–1906 przez Antoniego Gaudíego. Budynek jest bogato zdobiony, a na jego fasadę składają się liczne elementy nawiązujące do motywów zwierzęcych, takich jak: kości (forma balkonów), łusek (dach), rybie łuski (płytki pokrywające ściany). Ponadto łuskowany dach przypomina smoka, co nawiązuje być może do legendy o św. Jerzym i smoku, stanowiącej element narodowej tożsamości Katalończyków
 • Dopiero 5. miejsce zajmuje Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii o statusie bazyliki mniejszej, uważany za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku do dzisiaj jej nie skończono.
 • 4. miejsce: Santiago de Compostela - miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Od średniowiecza znany ośrodek kultu i cel pielgrzymek.
 • Na 3. miejscu znalazła się Alhambra - warowny zespół pałacowy w Grenadzie w andaluzyjskim regionie Hiszpanii, zbudowany w latach 1232–1273. Alhambra była ostatnim punktem oparcia Arabów w Hiszpanii.
 • 2. miejsce: Alkazar w Sewilli - sławny pałac królewski, którego początki sięgają XI w., kiedy rezydowali tutaj przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Zalicza się do najwspanialszych kompleksów pałacowych w Hiszpanii
 • Największą atrakcją turystyczną Hiszpanii zdaniem użytkowników TripAdvisor jest Wielki Meczet w Kordobie, zwany po hiszpańsku La Mezquita, pochodzący z VIII w., wielokrotnie przebudowywany, służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką diecezji Córdoba w Hiszpanii.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (11)

 • rftgyhy(2016-02-19 11:04) Zgłoś naruszenie 2220

  Najlepiej zacząć od Andaluzji https://www.youtube.com/watch?v=-DR1RWnuFvw

  Odpowiedz
 • Kacper(2016-10-09 16:06) Zgłoś naruszenie 1723

  Lol

  Odpowiedz
 • Julaka(2016-11-02 16:50) Zgłoś naruszenie 1424

  TYlko jedna? a reszta

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Edyta (2017-03-12 09:18) Zgłoś naruszenie 1010

  Madryt idealne miejsce na zwiedzanie. Jednocześnie polecam niedaleko oddalone Toledo i Segovia nie będziecie żałować zapraszam na moje filmiki z tych miast na youtube wpiszcie edytka8311 pozdrawiam serdecznie https://youtu.be/fB8-bwgo6J4

  Odpowiedz
 • krzysztof adamczyk pizza minecraft(2017-03-08 19:57) Zgłoś naruszenie 925

  lubie lizać masło jak kotek

  Odpowiedz
 • Cap(2018-04-03 12:02) Zgłoś naruszenie 81

  Niesamowity obiekt położony w pięknym parku Marii Luisy będący fascynującą mieszanką hiszpańskich stylów architektonicznych. Rozmach konstrukcji i wrażenie olbrzymiej przestrzeni robią wielkie wrażenie. Obok dwóch imponujących wież i budynku centralnego znajdziemy tu 48 alków, z której każda poświęcona jest wybranej prowincji Hiszpanii, z pięknymi dekoracjami z ceramiki oraz mapą. Są one także bardzo funkcjonalne, jako, że można w nich usiąść na ceramicznych ławach i cieszyć się słońcem oraz widokami. Spragnieni dodatkowych atrakcji mogą przepłynąć się łódką po kanałku okalającym plac, jest to jednak dość droga sprawa, dodatkowo w wodzie panuje tłok. Za to wejście na sam plac jest całkowicie darmowe i niewątpliwie powinno stanowić obowiązkowy punkt wizyty każdego, kto znajdzie się w Sewilli, nawet jeśli ma tylko parę godzin na zobaczenie tego przepięknego miasta. Gorąco polecam!

  Odpowiedz
 • I love horses(2017-02-23 15:02) Zgłoś naruszenie 815

  WHAT???

  Odpowiedz
 • Edyta (2017-03-12 09:19) Zgłoś naruszenie 713

  Idealne miejsce do zwiedzania Madryt. Jednocześnie polecam niedaleko oddalone Toledo i Segovia nie będziecie żałować zapraszam na moje filmiki z tych miast na youtube wpiszcie edytka8311 pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • koniareczka(2020-05-19 18:16) Zgłoś naruszenie 11

  Aha....... Te zdjęcia nawet podpisane nie są XD

  Odpowiedz
 • koniareczka(2020-05-19 18:13) Zgłoś naruszenie 11

  Ja nic nie rozumiem?!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!