« Powrót do artykułu

Aplikant nie przyniesie poczty, bo przepisy muszą być spójne

Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, dlaczego komornik będzie mógł zlecić dostarczenie pozwu asesorowi, ale już nie zatrudnionemu w swojej kancelarii aplikantowi. To pokłosie naszej zeszłotygodniowej publikacji („Pięć lat prawa to za mało, by dostarczyć pozew” – DGP nr 137/18).

paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

W myśl projektu nowelizacji k.p.c. powód będzie miał obowiązek dostarczenia pisma inicjującego postępowanie sądowe przez komornika, jeśli pozwany nie odbierze przesyłki wysłanej mu pocztą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • jak to jest(2018-07-23 12:04) Zgłoś naruszenie 150

  Ukończenie studiów prawniczych to przecież za mało, żeby przynieść list z poczty? Ciekawe czy magister prawa może chociaż znaczek polizać? Czy może takie wygórowane uprawnienia wymagają aplikowania? 5 lat ciężkich studiów nie daje nic. Kompletnie nic. Nie ma chyba drugiego takiego kierunku studiów, gdzie wygórowane wymogi dają w efekcie zawodowo ..... WIELKIE NIC.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • PLN(2018-07-23 11:09) Zgłoś naruszenie 92

  O upoważnieniu apl. traktuje jak dobrze pamietam art 30 u.k.s.e ale to i tak nie zmienia faktu ze jednak ustawodawca mógłby zrobić ukłon w stronę komorników i zezwolić apl doręczanie. W przeciwnym razie będą to osoby które nigdy nie będą miały możliwości mieć tej niezwykłej przyjemności jaka jest kontakt z dłużnikiem lub potencjalnym dłużnikiem, a to duża i niepowetowana szkoda dla ich rozwoju zawodowego i przede wszystkim psychicznego 😉. Pytanie wiec kto będzie chciał ich zatrudniać?

  Odpowiedz
 • naiwny(2018-07-23 12:01) Zgłoś naruszenie 83

  Komornik to zawód, który się kończy. Praktycznie nie ma chętnych na aplikację komorniczą zatem i problemu z jakimiś doręczeniami nie będzie. I po problemie !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!