« Powrót do artykułu

Dziekan WPiA UG: Dostrzegam sporo plusów aplikacji uniwersyteckiej

- Na pewno nie będzie łatwo skonstruować model aplikacji akademickiej i ułożenia relacji nowych aplikantów z korporacjami - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Jakub Stelina dziekan WPiA Uniwersytetu Gdańskiego.

 • aplikacja uniwestytecka
 • Prof. Jakub Stelina dziekan WPiA Uniwersytetu Gdańskiego
statystyki

Komentarze (11)

 • Reytan(2018-02-07 14:25) Zgłoś naruszenie 202

  Wydział Prawa i Administrancji UG, zarządzany przez prof. Stelinę, był jednym z dwóch wydziałów prawa w Polsce który oferował "Prawo w 3 lata". Jego wypowiedź z czasu tamtej reformy: "Nie mam żadnych obaw co do poziomu merytorycznego absolwenta trzyletnich studiów prawniczych, który całą niezbędną wiedzę ogólną zdobył już na innym kierunku". Teraz również ma tylko "umiarkowane obawy". Jakby wydziałom prawa przyznano kompetencje w zakresie sprawowania wymiaru sprawiedliwości, pewnie też byłby "ostrożnym entuzjastą Niewątpliwie ta reforma da możliwość zatrudnienia pozostałych członków rodzin profesorów na wydziale. Nie dla wszystkich córek dziekanów i profesorów znalazło się miejsce, a dlaczego mieliby być gorsi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • re(2018-02-07 12:24) Zgłoś naruszenie 151

  Dziekan dostrzega, gdzie konfitury? To dobrze. Od tego jest dziekanem :-)

  Odpowiedz
 • bez komentarza(2018-02-07 12:10) Zgłoś naruszenie 158

  "Wymagałoby to ogromnego wysiłku w dziedzinie, w której nie mamy doświadczeń".

  Odpowiedz
 • forum miłośników kolei(2018-02-07 15:47) Zgłoś naruszenie 80

  Ja widzę tylko jeden plus - $$$.

  Odpowiedz
 • Gość (2018-02-07 17:12) Zgłoś naruszenie 713

  MS przedstawia rozsądne rozwiązanie, które powinny działać już od dawna. Zajęcia na aplikacjach odbywają się raz na tydzień albo raz na 2 tygodnie po 3-4 godziny. Wystarczy wyznaczyć zajęcia i wykłady 2 razy w tygodniu, w tym w weekendy dzięki czemu aplikacje mogą trwać 2 lata zamiast 3. Uczelnie dysponują zapleczem do prowadzenia zajęć, tym bardziej, że wykładowcy akademiccy wykładają też na aplikacjach. Przedwczesne krytyka aplikacji akademickiej jest bezzasadna to jak wróżenie z fusów. To nie jest wynalazek tylko coś doskonale działa w Niemczech i Austrii.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • bajkowe założenia edukacyjne(2018-02-07 20:26) Zgłoś naruszenie 46

  Skoro prawo opiera się na logica, to jaką logikę ma obecne uczenie konkurenta przez konkurenta. Taka postśredniowieczna forma uczenia świetnie się sprawdza w kręgu rodzinnym lub przyjacielskim. Ale jakos nie wyobrażam sobie, żeby np. Toyota dzieliła się know-how z Volksvagenem. Ponadto ile tak naprawdę trwa nauka poszczególnych działów prawa? Badano to jakiś czas temui wychodziło,że niektórzy nie mają żandych szans na zdobycie praktyki np. z postępowania administracyjnego, bo ich patron jest np. karnistą. Jakim cudem zatem, zakłada się, że aplikacja uczy uniwersalnnie do zawodu prawnika?

  Odpowiedz
 • czerwoniutki(2018-02-20 14:34) Zgłoś naruszenie 11

  Kochany dziekan Plastelina!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!