« Powrót do artykułu

"To początek końca tego zawodu". Młodzi prawnicy nie garną się do kancelarii komorniczych

Drastycznie maleje zainteresowanie aplikacją komorniczą. Na razie problemu nie będzie, bo egzekutorów w przeliczeniu na mieszkańca jest stosunkowo dużo. Przynajmniej w największych miastach.

Liczba mieszkańców na jednego komornika

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Liczba mieszkańców na jednego komornika

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (37)

 • Obyw(2017-08-23 21:27) Zgłoś naruszenie 25910

  No ludzie. Jak rocznie PRZYBYWA 200 nowych komorników, a UBYWA 20 - to bilans nadal jest dodatni. Żadnego końca zawodu nie ma.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • agent(2017-08-23 10:38) Zgłoś naruszenie 17224

  Jak się zwalnia normalnych i uczciwych ludzi, którzy mogą udowodnić, że w zawodzie komornika można być człowiekiem, to w takim układzie w kancelariach komorniczych zostają same zakapiory - eksperci od egzekucji z za biurka. Komornicy straszą ustawodawcę zapaścią egzekucji, a ja widzę raczej zapaść w ich kieszeniach. Skończy się bal i laba przez cały dzień. Nie będzie możliwości wyręczenia się aplikantami zatrudnionym na umowę zlecenie albo ćwierć etatu. Trzeba będzie w końcu ruszyć tylek w teren i się może okazać, że od tego bezmyślnego podpisywania dokumentów sporządzonych przez pracowników kancelarii nie wiele ma się do powiedzenia w dziedzinie postępowania egzekucyjnego,gdyż jak to zazwyczaj jest wszystkie czynności wykonują pracownicy za marne pieniądze albo najlepiej stażysci. Młodzi nie chcą dawać się wykorzystywać tłustym cwaniakom i nie ma czemu się dziwić. Kodeks etyki to jest fikcja, nikt tego nie przestrzega, przez ostatnie 7 lat nadzór nad egzekucja szwankował. Nie było nikogo w KRK kto mógłby to zmienić,bo nikt nie miał w tym interesu. Im bardziej woda stawała się mętna tym więcej łowiło się w niej ryb.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • naiwny(2017-08-23 14:19) Zgłoś naruszenie 13510

  dr Świeczkowski się lepiej zastanowi czy to nie wina izb komorniczych, które skarżą decyzję o powołaniu na stanowisko komornika. Asesorzy za Was *********** ..., a w zamian dostają to...

  Odpowiedz
 • AsesorK.(2017-08-23 13:16) Zgłoś naruszenie 4310

  U mnie w kancelarii komornik wręcz szaleje...:)) Po "oVatowaniu" okazało się, że zamiast 80 000 zł miesięcznie będzie zarabiał 65 000 zł. Żeby to sobie "odbić" z 11 pracowników zwolnił 3. Ci trzej z pocałowaniem ręki zostali przyjęciu do KRUKA, i teraz inni pracownicy już sami rozważają przejście do prywatnych firm windykacyjnych, gdzie jest jakiś porządek. A największe jaja, po od niedawna - co jest SZOKIEM - komornik jest w kancelarii prawie codziennie, wcześniej zajmował się swoim domem, ogrodem, motorami, quadami itp. wpadając do kancelarii maksymalnie dwa razy w tygodniu.....:)

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • ten system wymaga zmian od podstaw(2017-08-23 14:40) Zgłoś naruszenie 388

  Komornik to powinien być urząd przy sądzie rejonowym, a nie prywatny biznes z państwowymi uprawnieniami. Rzymianie zrobili już ten błąd 200 lat temu, że pozwalali na prywatną obsługę spraw państwowych. Żeby sprawiedliwość działała, egzekucja 200 zł w imieniu staruszki i 200 000 w imieniu dużej firmy musi być taka sama. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie rozumie istoty sprawiedliwości i nie powinien ani być prawnikiem ani prawodawcą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dedektyw miś(2017-08-23 15:12) Zgłoś naruszenie 2625

  a VAT bezpodstwanie pobierany --oddali juz dluznikom czy zachowują dla siebie --z Urzędu?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Miś dedektyw(2017-08-23 15:11) Zgłoś naruszenie 2417

  Popłakałem się ..a może sprawdzimy Ich majątki osobiste i te u zon.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • PLN(2017-08-23 20:22) Zgłoś naruszenie 1817

  Jeżeli komuś się wydaje ze Komornicy bedą płakać z powodu małej liczby chętnych to jest w wielkim błędzie. Otóż oni właśnie zacierają ręce bo to tylko mniejsza konkurencja w przyszłości. Zarówno politycy w tym ministerstwo wiedzie prym, media, komornicy a jakże, ale tez i sady ( swoimi bzdurnymi orzeczeniami) narobili takiego burdelu jakiego nikt dawno nie widział. Na 99% w tej kadencji parlamentu żadna zmiana ustaw dot komorników nie przejdzie. Oni nie maja pojęcia jak ten system reformować. Choć przyznać trzeba racje panu Fronczakowi ze zmiany powinny być wprowadzone bo obecne przepisy nie przystają do XX w a co dopiero do XXI w. Tylko chyba każdy inaczej te zmiany postrzega :)

  Odpowiedz
 • Rafał(2017-08-23 15:38) Zgłoś naruszenie 1814

  Do AsesorK. Niezły z Ciebie asesor jak nie odróżniasz zarobku (dochodu) komornika od jego przychodu...

  Odpowiedz
 • tdk(2017-08-23 20:23) Zgłoś naruszenie 1723

  Na razie komornicy to ta sama mafia co sądy, tylko lustracja i gruntowna przebudowa tego bagna może coś zmienić na lepsze dla obywateli, tak dla obywateli nie urzędów i urzędników. To obywatele jako Suweren tworzą Państwo!

  Odpowiedz
 • a(2017-08-23 19:43) Zgłoś naruszenie 1511

  Przesada.

  Odpowiedz
 • luki(2017-08-24 13:55) Zgłoś naruszenie 1310

  Nie przesadzajmy, że robi się tak źle. jak komornik ma zysku 30/ 50/70 tys. zł miesięcznie, to mało? Nie jeden prawnik miałby chrapkę na taką kancelarię, która przynosi takie dochody.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • pracownik(2017-08-26 09:12) Zgłoś naruszenie 862

  System padnie i tyle.... ale w MS wolą słuchać idiotów z internetu. A Pan Prezes KRK to nie wiadomo o czym z nimi dyskutuje. U mnie w kancelarii z 12 osób zostało 5. Roboty jest tyle, że ludzie ledwo się na nogach trzymają, a zatory się robią takie, że za chwilę będzie trzeba uciekać. Już jest bardzo źle, ciekawe co będzie jak wejdzie ten cud w życie... W MS niech zajmują się czymś innym. Sędziowie delegowani do MS nie powinni się zajmować reformami bo są oderwani od rzeczywistości. Chłop który całe życie siedział na państwowym garnuszku nigdy nie zrozumie jak wygląda ciężka praca za którą odpowiada się swoimi pieniędzmi. Sami zarabiają na tych delegacjach z pensjami sędziowskimi po 12 tysięcy złotych, plus szkolenia, publikacje ( bo mają na to czas ) około 15-20 tysięcy. I będą mówić za ile i jak ma pracować komornik. Ciekawe czy podejmą dyskusję, że etyczne jest żeby sędzia pracujący 3 dni w tygodniu lub na delegacji wcale dostawał za siedzenie za biureczkiem tyle kasy ...porównanie pracy sędziego i komornika : ))).... znów lenie dyskutują o pracujących ciężko ludziach. Jaja jakieś... to może być tylko ten ten kraj...

  Odpowiedz
 • ted(2017-08-23 19:42) Zgłoś naruszenie 544

  Teraz nic innego nie pozostaje tylko usytuować komorników na etat sądowy. Inaczej ten zawód nie przetrwa, a już zniszczyli aplikantów z 2016 roku, bo nie mają gdzie zrobić aplikacji - tym krajem ***************

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Kujon (2018-10-22 14:48) Zgłoś naruszenie 30

  Teraz dopiero ten zawód może się dobrze rozwijać. I nic tutaj nie padnie, nic się nie zawali wręcz przeciwnie. Tak trzymać! Dać możliwość dalszego rozwoju młodym prawnikom, którzy mają zapał i dobre chęci.

  Odpowiedz
 • Ekonomistka(2018-10-07 22:53) Zgłoś naruszenie 20

  Nie ma końca tego zawodu, ale szansa na jego dalszy dobry rozwój.

  Odpowiedz
 • ekonomik(2017-08-26 22:24) Zgłoś naruszenie 217

  "Znakiem firmowym Providenta przez wiele lat było to, że zarówno przy udzielaniu pożyczek jak i ich spłacie agenci odwiedzali klientów w domach. W lipcu, po zmianie modeli biznesowego, który miał przynieść oszczędności i wprowadzić większą automatyzację, znaczna część terenowych samozatrudnionych pracowników została jednak zwolniona. Część z nich zastąpiono pełnoetatowymi konsultantami z tabletami połączonymi z centralą, gdzie specjalny program monitorował ich efektywność. Brak pracowników w terenie odbił się jednak bardzo mocno na ściągalności pożyczek. Ściągalność spłat pożyczek w starym systemie wynosiła 90 proc., po wprowadzeniu zmian spadła do ok. 57, pogorszyła się też ich sprzedaż. " Cytat z wyborczej. A ustawa zmierza do tego, że nikt przez wiele miesięcy nie będzie w terenie.... Ustawa jest w projekcie cudownie odjechana. Nawet głupiec by się domyślił, że to zrujnuje polską gospodartkę.....powodzenia

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!