« Powrót do artykułu

Aplikacja to nie praca zarobkowa. Można uczestniczyć w szkoleniu podczas zwolnienia lekarskiego

Specyfika wykonywanego zawodu oraz długość czasu pracy, znacząco różnią się od obowiązku udziału w zajęciach i wykładach. Orzeczona niezdolność do pracy nie jest przeszkodą w zdobywaniu wiedzy.

Student

żródło: ShutterStock

W trakcie zwolnienia lekarskiego mężczyzna 6 razy wziął udział w zajęciach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

  • realpolitik(2017-02-09 08:09) Zgłoś naruszenie 138

    Dziwi tylko ten upór w utrzymywaniu czegoś, co jest w sposób oczywisty nielogiczne. Po pierwsze, założenie, że konkurent będzie dobrym nauczycielem. Nawet minimalne doświadczenie życiowe pozwala w to mocno wątpić. Zakładając, że patron jest człowiekiem sprytnym, to chyba połapie się, że przekazanie wiedzy swojemu młodszemu konkurentowi nie wyjdzie mu na dobre, bo będzie musiał podzielić się popytem na usługi prawnicze z kimś kto ma więcej siły i czasu niż on. Po drugie część teoretyczna. Rozproszona, na zasadzie wszystkiego po trochu. Dzięki czemu przyszły prawnik traci czas na naukę przedmiotów, z których nie będzie korzystał w pracy zawodowej, a nawet jak kiedyś będzie musiał, to nauczone przepisy będą już dawno nieaktualne. Jestem pewny, że gdyby zrobić test z karnego zawodowym prawnikom zajmującym się prawem cywilnym czy odwrotnie - to wyniki byłyby dramatyczne. Żaden zawodowiec nie traci czasu na czytanie przepisów, z których nie korzysta. A te z których korzysta tez nie uczy się na pamięć, bo od tego ma komputer, bez którego praktycznie nic się teraz nie zrobi. Założenia aplikacji są po prostu przestarzałe, przystające do prastarego modelu cechowego, który w świecie współczesnej gospodarki nie ma racji bytu i utrzymuje się jedynie przez państwowe przymusy. Przecież gdyby aplikacja nie była przymusowa dla chcących świadczyć usługi pełnomocnictwa - to nie wiem czy ktoś by się na nią wybrał. Pewnie w jej miejsce powstałyby kursy przygotowujące do konkretnych zadań. Pan minister powinien się zastanowić, czy reformy systemu wymiaru sprawiedliwości nie zacząć od prawdziwej deregulacji kwestii pełnomocnictwa i pójścia w kierunku specjalizacji. Im dłużej się z tym zwleka, tym straty dla gospodarki większe. A to i tak wkrótce przyjdzie z zachodu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • powiedzmy sobie prawdę(2017-02-10 07:28) Zgłoś naruszenie 34

    W Polsce funkcjonuje "drugi sort" prawników. Czyli prawników in house, prawników urzędników, prawników obsługujących urzędy i sądy. Przerabiają tony spraw, a traktowani są jak powietrze. Kiepsko opłacani, nieszanowani. Natłok pracy jest taki, że praktycznie nie jest się w stanie zrobić aplikacji, bo często robotę robi się po nocach w domu. Nie ma kiedy się uczyć jakichś egzotycznych przedmiotów. Do tego nieprzychylne nastawienie pracodawców, którzy często otwarcie mówią, że nie życzą sobie pracowników aplikujących. W latach 80-tych funkcjonowaliby jako radcy prawni. Teraz, uważa się ich za niższy szczebel administracji podmiotu. Już widzę reakcje pracodawcy, który by się dowiedział, że jego pracownik prawnik, nie ma siły pracować w biurze, ale ma siłę siedzieć na wykładzie albo pracować u patrona.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!