Aplikacja ogólna

1 lutego 2016 r.

Od wynagrodzenia brutto aplikantom potrącany jest podatek dochodowy oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne

Przyszli sędziowie i prokuratorzy z niższym wynagrodzeniem1 lutego 2016 r.

Ostatni nabór na aplikację ogólną zakończony. To wynik nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Zgodnie z nowymi przepisami w 2016 roku absolwenci prawa będą mogli ubiegać się o przyjęcie na aplikację sędziowską lub prokuratorską. Nie otrzymają jednak dotychczas obowiązującego wynagrodzenia.

22 listopada 2015 r.

II etap konkursu już 2 grudnia

Konkurs na aplikację ogólną: Są wyniki pierwszego etapu22 listopada 2015 r.

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury opublikował wyniki I etapu konkursu na aplikację ogólną, który odbył się 17 listopada w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 1436 kandydatów. Do drugiej części mogło przejść 300 osób, które uzyskały najlepsze wyniki. Poziomem minimalnym świadczącym o zdaniu egzaminu było 120 punktów.

3 grudnia 2014 r.

Aplikanci przypominają, że kandydat na ten urząd może startować jednocześnie tylko w jednym konkursie, a procedura trwa średnio 12–18 miesięcy

Aplikanci: państwo zastawiło na nas pułapkę3 grudnia 2014 r.

Zmiana modelu dochodzenia do zawodu sędziego, polegająca na przywróceniu asesury, pogarsza sytuację osób odbywających aplikację sędziowską w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury – twierdzą sami zainteresowani. Skierowali właśnie w tej sprawie apel do parlamentarzystów, którzy pracują nad prezydenckim projektem zmian w prawie o ustroju sądów powszechnych (u.s.p.).

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj