Aplikacja komornicza

11 kwietnia 2018 r.

Od uchwały o negatywnym wyniku egzaminu komorniczego zdającemu przysługuje odwołanie do Komisji Egzaminacyjnej II stopnia przy Ministrze Sprawiedliwości do spraw odwołań od wyniku egzaminu komorniczego.

Są wyniki egzaminu komorniczego11 kwietnia 2018 r.

Znane już są wyniki egzaminu komorniczego przeprowadzonego 8 i 9 marca 2018 r. Z danych uzyskanych z poszczególnych komisji egzaminacyjnych wynika, że do egzaminu przystąpiło 373 zdających. Wynik pozytywny uzyskało 291 osób, tj. około 78 proc. kandydatów na komorników.

11 lipca 2015 r.

www.ipso-iure.pl

Serwis oprócz bazy aktów prawnych i testów dysponuje innowacyjnym systemem Audiolex

Zdajesz na aplikację prawniczą? Te serwisy pomogą ci w nauce11 lipca 2015 r.

Nauka na aplikacje nie musi polegać na wkuwaniu kodeksowych przepisów. Na rynku funkcjonuje bowiem szereg platform edukacyjnych, które urozmaicą nam przygotowanie się do egzaminów. Logując się na konto w wybranym serwisie otrzymamy dostęp do bazy testów, zagadnień prawnych czy kazusów. Oto strony, które pomogą ci zdać egzamin wstępny na aplikację prawniczą.

26 marca 2013 r.

Egzamin

Dziś aplikanci pisali egzamin komorniczy. Trwał dwie godziny dłużej26 marca 2013 r.

Dziś aplikanci i pozostałe osoby dopuszczone przez ustawę zdawali pierwszą, pisemną część egzaminu komorniczego. Co ważne – mieli na to nie 6, ale 8 godzin. W życie weszło bowiem rozporządzenie zmieniające sposób przeprowadzania egzaminu komorniczego, które jest odpowiedzią na postulaty aplikantów w związku ze zbyt małą ilością czasu na opracowanie skomplikowanych zadań pisemnych.

25 lutego 2013 r.

Aplikanci

Egzaminy zawodowe 2013: Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do egzaminu25 lutego 2013 r.

Już za kilkanaście dni - od 19 do 22 marca 2013 r. aplikanci, którzy byli objęci trzyletnim szkoleniem na aplikacjach, będą mogli przystąpić do egzaminów zawodowych. Na powtórkę materiału i nadrobienie zaległości pozostaje coraz mniej czasu, jednak warto poświęcić chwilę i jeszcze raz przejrzeć listę aktów prawnych obowiązujących na egzaminie zawodowym.

19 lutego 2013 r.

Egzamin

Jest szansa, że egzamin komorniczy będzie dłuższy o dwie godziny19 lutego 2013 r.

Osoby przystępujące do egzaminu komorniczego będą mieć dwie godziny więcej na rozwiązanie zadań. Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie trybu i sposobu powoływania i działania komisji egzaminacyjnych oraz przeprowadzania egzaminów konkursowego i komorniczego. Zakłada on, że zmiana wejdzie w życie z dniem ogłoszenia. Resort chce bowiem, aby już tegoroczny egzamin był dłuższy.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj