Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wzór faktury korygującej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wzór faktury korygującej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.
Przedsiębiorca prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów ponoszone wydatki może udokumentować m.in. fakturą, rachunkiem czy dokumentem celnym.
Firmy, które czekają z wymianą samochodów do 2013 r., licząc na korzystniejsze odliczenie VAT, muszą zweryfikować plany - Jerzy Martini, doradca podatkowy w Baker & McKenzie.
Zmian w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, które weszły w życie z początkiem tego roku jest znacznie mniej niż na gruncie podatku od towarów i usług. Te, które dotyczą tylko przedsiębiorców mocno uderzają w kontrahentów nie wywiązujących się w terminie z płatności. Znaczną część nowych regulacji, jak np. w zakresie ulgi prorodzinnej w PIT odczują ponadto nie tylko przedsiębiorcy.
Pomyłki na fakturach można usunąć za pomocą faktur lub not korygujących.
Co roku w budżecie państwa ok. 720 mln zł jest przeznaczonych na dopłaty do paliwa rolniczego. Z tych pieniędzy finansowany jest zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego (oznaczonego kodami CN 2710 19 41 do 2710 19 49 lub CN 3824 90 91). Rolnicy mogą go uzyskać na warunkach określonych w ustawie z 10 marca 2006 r. W tym celu muszą złożyć w wyznaczonym czasie wniosek i dołączyć do niego faktury lub ich kopie.
Aby korekta była skuteczna, trzeba dołączyć pisemne uzasadnienie. Pod pewnymi warunkami daje ona prawo do zastosowania obniżonych odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych.
Fiskus nie może się domagać zwrotu podatku naliczonego, gdy trwa już postępowanie upadłościowe – orzekł wczoraj NSA w dwóch przełomowych wyrokach.
Zmiany wchodzące w życie 1 lipca 2015 r. dotyczyć będą trzech grup przepisów: 1) o odwrotnym obciążaniu w transakcjach krajowych, 2) o rozliczaniu podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności, 3) dotyczących tzw. towarów wrażliwych.
Na zastosowanie uproszczenia ustawodawca nie zezwolił organizacjom pożytku publicznego prowadzącym działania finansowane ze środków pochodzących z 1 proc.
Osoby fizyczne mają czas do 15 marca na zapłatę I raty podatku od nieruchomości. Jest to również termin na zapłatę III raty tego podatku przez osoby prawne. Jedni i drudzy muszą wpłacić daninę na konto gminy lub gmin, na terenie których położone są grunty, budynki lub budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby fizyczne muszą wpłacić kwotę, która wynika z decyzji ustalającej wysokość podatku na 2016 r., wydanej i doręczonej podatnikom przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Osoby prawne muszą natomiast uiścić kolejną ratę wynikającą z deklaracji na podatek od nieruchomości złożonej w styczniu.
Z początkiem lipca weszło w życie pięć nowych aktów wykonawczych do zmienionej ustawy o rehabilitacji. Niepokój pracodawców budzą zwłaszcza te dotyczące obowiązków sprawozdawczych.
Zapewnienie pracującym bez etatu minimalnej, z góry ustalonej stawki godzinowej to obowiązek firm. Za niestosowanie się do nowych przepisów grożą im kary. Konieczne będzie również prowadzenie ewidencji czasu pracy.
Nie można dłużej potrącać 50-proc. kosztów uzyskania przychodu, gdy łącznie od początku roku przekroczą one połowę kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej – wynika z odpowiedzi udzielonej DGP przez Ministerstwo Finansów.
W ramach uszczelniania polskiego systemu podatkowego rząd zamierza wprowadzić przepisy umożliwiające stosowanie mechanizmu podzielonej płatności VAT. Pomysł – w obecnym kształcie – budzi liczne obawy ekspertów.
Podatnicy sami mogą wybrać przepisy, na podstawie których zaliczą w koszty kupione maszyny.
Od stycznia będzie więcej sposobów na sprawdzenie partnera w biznesie, ale niestety bez wiążącej listy przesłanek należytej staranności wciąż nie ma pewności, czy podjęte przez nas starania zadowolą fiskusa. Wszyscy liczyli, że w listopadzie lista już będzie. Tymczasem mamy grudzień i ciągle jej nie ma.
Copyright 2018, INFOR BIZNES Sp. z o o