vat 7 odwrotne obciążenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu vat 7 odwrotne obciążenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące vat 7 odwrotne obciążenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT: Co nowego od 1 lipca 2015 r.

  Zmiany w VAT: Co nowego od 1 lipca 2015 r.

  Zmiany wchodzące w życie 1 lipca 2015 r. dotyczyć będą trzech grup przepisów: 1) o odwrotnym obciążaniu w transakcjach krajowych, 2) o rozliczaniu podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności, 3) dotyczących tzw. towarów wrażliwych.

  czytaj więcej

 • Odwrotne obciążenie przy elektronice nie dla każdej firmy

  Odwrotne obciążenie przy elektronice nie dla każdej firmy

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT. W lipcu zamierzam kupić nowy laptop – pisze pan Krzysztof. – Czy będę musiał rozliczyć VAT od tego zakupu w związku z nowymi przepisami, które niedługo wejdą w życie – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Polityka samochodowa w firmie musi być precyzyjnie określona

  Polityka samochodowa w firmie musi być precyzyjnie określona

  OPIS SYTUACJI: Spółka posiada samochody służbowe, które wykorzystywane są przez pracowników na podstawie regulaminu opisującego politykę samochodową. Samochody są powierzane konkretnym pracownikom, co potwierdzane jest w protokole zdawczo-odbiorczym. Wydanie pojazdów traktowane jest jako powierzenie pracownikowi mienia pracodawcy z obowiązkiem zwrotu. Zazwyczaj w okresie powierzenia pracownicy mają wyłączność na wykorzystywanie pojazdu. Zdarza się jednak, że z pojazdu przypisanego do konkretnego pracownika korzysta służbowo inny – najczęściej jest to pracownik tej samej komórki, który w godzinach pracy musi skorzystać z auta.

  czytaj więcej

 • Przy zakupach laptopów warto podpisać umowę ramową

  Przy zakupach laptopów warto podpisać umowę ramową

  Podkreślić trzeba, że o ile w przypadku sprzętu nabywanego na potrzeby własne spółki i dla odsprzedaży zakupy dokonywane są przez dział IT, a czasami nawet przez pracowników oddziałów (są to pracownicy pionu handlowego), o tyle tablety na potrzeby wytworzenia produktu nabywa dział zaopatrzenia produkcji. W tym drugim przypadku, tj. przy zaopatrzeniu produkcyjnym, zawarta jest umowa, która precyzuje warunki dostaw, wymagania sprzętowe, wymagania co do wgranego oprogramowania sterującego (dostarczanego przez spółkę jako zamawiającego) i w ramach takiej umowy składane są konkretne zamówienia na sprzęt. 

  czytaj więcej

 • Najnowsze orzecznictwo w sprawie faktur

  Najnowsze orzecznictwo w sprawie faktur

  Błędnie wystawiony dokument może pozbawić podatnika prawa do odliczenia podatku lub nałożyć obowiązek jego zapłaty. Szczególną ostrożność przedsiębiorcy powinni też zachować przy procedurze odwrotnego obciążenia, gdyż tu wyjątkowo często występuje ryzyko nadużyć. Jednak to głównie puste faktury są na celowniku fiskusa.

  czytaj więcej

 • Rafał Brzoska: Dość socjalizmu. Rząd na siłę wspiera spółki Skarbu Państwa

  Rafał Brzoska: Dość socjalizmu. Rząd na siłę wspiera spółki Skarbu Państwa

  Wie pan, że w USA można pracownika zatrudnić i zwolnić w ciągu miesiąca? To elastyczna forma zatrudnienia jest kluczem do bogactwa społeczeństwa - uważa Rafał Brzoska.

  czytaj więcej

 • Nowy program Platformy nie jest zaskoczeniem ani rewolucją. To gospodarczy testament

  Nowy program Platformy nie jest zaskoczeniem ani rewolucją. To gospodarczy testament

  PO ujawniła gospodarczy testament. To owoc mądrości zdobytej w ciągu ośmiu lat rządzenia. I dowód na istnienie ograniczeń w ekonomicznym myśleniu, których ta formacja raczej nie przezwycięży.

  czytaj więcej

 • Radosław Piekarz: Podatki to nie jest idealny świat. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw

  Radosław Piekarz: Podatki to nie jest idealny świat. Trzeba rozważyć wszelkie za i przeciw

  Gdy usłyszałem propozycję PO, to pomyślałem, że wreszcie jakaś siła polityczna w Polsce chce zrobić prawdziwy krok w kierunku bardziej progresywnych i sprawiedliwych podatków. Ale jak się patrzy na to rozwiązanie w szczegółach, to na każdym kroku wychodzi jego niedopracowanie – mówi Radosław Piekarz

  czytaj więcej

 • Partie polityczne i ich plany dotyczące podatków: Mają być niższe i prostsze

  Partie polityczne i ich plany dotyczące podatków: Mają być niższe i prostsze

  Prawo i Sprawiedliwość podkreśla w swoim programie, że priorytetem jest dla niego zbudowanie nowego systemu podatkowego, bo obecny jest "niewydolny i niesprawiedliwy, sprzyja patologiom i nie wspiera rozwoju". Dlatego chce wprowadzić nowy kodeks podatkowy. Nowe rozwiązania mają m.in. zwiększyć wpływy budżetowe z podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Odwrócony VAT dla policji

  Odwrócony VAT dla policji

  Mechanizm odwrotnego obciążenia dotyczy także komendy policji zarejestrowanej jako czynny podatnik VAT. Nie ma znaczenia, czy kupuje ona towary dla celów statutowych, czy innych – wyjaśnił dyrektor łódzkiej izby.

  czytaj więcej

 • Resort finansów zapowiedział nowelizację budżetu. Deficyt da rządowi większy luz

  Resort finansów zapowiedział nowelizację budżetu. Deficyt da rządowi większy luz

  Resort finansów zapowiedział nowelizację. Znajdziemy się na granicy procedury nadmiernego deficytu.

  czytaj więcej

 • Raport OECD: Firmy płacą coraz mniej, zwykli podatnicy coraz więcej

  Raport OECD: Firmy płacą coraz mniej, zwykli podatnicy coraz więcej

  Od początku kryzysu finansowego w 34 krajach należących do OECD spadają średnie wpływy budżetowe z CIT. Fiskus wystawia za to rachunek osobom fizycznym – stwierdza Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w grudniowym raporcie.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Czy zysk podzielony między wspólników spółki komandytowej jest opodatkowany

  Czy zysk podzielony między wspólników spółki komandytowej jest opodatkowany

  Wspólnicy spółki komandytowej podjęli uchwałę o przeznaczeniu całego zysku za 2014 rok do wypłaty wspólnikom. Czy otrzymanie przez wspólników przypadających na nich kwot będzie opodatkowane podatkiem dochodowym?

  czytaj więcej

 • Kontrole skarbowe: Jest ich mniej, ale są bardziej skuteczne

  Kontrole skarbowe: Jest ich mniej, ale są bardziej skuteczne

  Ponad 18,5 mld zł wyniosły uszczuplenia w podatkach w 2015 r. – wynika z opublikowanego sprawozdania. Najwięcej było ich w branżach: paliwowej i elektronicznej.

  czytaj więcej

 • NIK: Działania MF przy przeciwdziałaniu wyłudzaniu VAT były nieskuteczne

  NIK: Działania MF przy przeciwdziałaniu wyłudzaniu VAT były nieskuteczne

  Dotychczasowe sposoby przeciwdziałania wyłudzaniu VAT-u na podstawie fikcyjnych faktur okazały się nieskuteczne, poinformowała Najwyższa Izba Kontroli. Nie pomaga nawet niezwykle trafne typowanie nieuczciwych podmiotów przez organy kontroli skarbowej.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Propozycje KE pomogą ograniczyć wyłudzenia VAT

  Ekspert: Propozycje KE pomogą ograniczyć wyłudzenia VAT

  Nowe propozycje KE ws. VAT mogą rzeczywiście ograniczyć wyłudzenia tego podatku w UE. Żeby jednak było to skuteczne w naszym kraju, musi równocześnie zniknąć tzw. odwrotne obciążenie w handlu niektórymi towarami - mówi PAP Mariusz Cieśla z Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

  czytaj więcej

 • Odwrócony VAT także dla organów władzy publicznej

  Odwrócony VAT także dla organów władzy publicznej

  Mechanizm odwrotnego obciążenia dotyczy także jednostki budżetowej Ministerstwa Obrony Narodowej zarejestrowanej jako czynny podatnik VAT. Nie ma znaczenia, czy kupuje ona towary dla celów statutowych, czy innych – wyjaśnił minister finansów w interpretacji zmieniającej.

  czytaj więcej

 • Jakich zmian w rozliczaniu VAT mogą się spodziewać firmy

  Jakich zmian w rozliczaniu VAT mogą się spodziewać firmy

  Według szacunków wyłudzenia w zakresie VAT w Polsce sięgają 50 mld zł. Problem ten jest jednak problemem ogólnounijnym. Różnica między oczekiwanymi dochodami a faktycznie pobranym w państwach członkowskich podatkiem wyniosła w 2013 r. niemal 170 mld euro. Ogłaszane w Polsce i w Unii Europejskiej plany działania mają służyć skuteczniejszemu zwalczaniu oszustw oraz wspieraniu przedsiębiorstw. Czy rzeczywiście tak będzie?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne