stawki podatku zryczałtowanego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu stawki podatku zryczałtowanego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące stawki podatku zryczałtowanego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy ubruttowienie należności można uznać za KUP

  Kiedy ubruttowienie należności można uznać za KUP

  Na X spółce z o.o. w związku z transakcjami realizowanymi z nierezydentami oraz wypłatą należności za świadczenia, o których mowa w art. 21 ustawy o CIT, ciążą obowiązki płatnika polegające na konieczności potrącenia i uiszczenia podatku u źródła. W praktyce możliwe są sytuacje, w których płatnik nie potrąci należnego podatku od kwoty wypłacanej kontrahentowi. Takie sytuacje są wynikiem obiektywnego braku możliwości potrącenia podatku z uwagi na charakter transakcji i sposób funkcjonowania kontrahenta. Przyczyną mogą być postanowienia umowy zawartej z kontrahentem. W tych sytuacjach spółka decyduje się ponieść ciężar podatku u źródła. Spółka dokonuje tego przez ubruttowienie należności, które polega na doliczeniu do niej kwoty pozwalającej na pokrycie podatku u źródła od tej należności. W celu ubruttowienia należność netto spółka dzieli przez ułamek stanowiący wynik różnicy między liczbą 1 i ułamkiem odpowiadającym stawce podatku u źródła. Czy spółka może zliczyć do kosztów podatkowych podatek, który nie był potrącony, lecz jest dopłacany z własnych środków płatnika w wysokości związanej z ubruttowieniem należności?

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z dnia 30 października 2017

  Poradnia podatkowa z dnia 30 października 2017

  Czy przy zakupach usług reklamowych od Facebooka i Google’a trzeba pobrać podatek u źródła?

  czytaj więcej

 • Sejm uchwalił zmiany uszczelniające CIT, PIT i akcyzę

  Sejm uchwalił zmiany uszczelniające CIT, PIT i akcyzę

  Posłowie zgodzili się na minimalny podatek od galerii handlowych, ograniczenia w odliczaniu wydatków na zakup usług niematerialnych, a także pakiet tytoniowy. Zaakceptowali zmiany w kwocie wolnej w PIT i nowe obowiązki informacyjne dla gmin w zakresie podatków lokalnych.

  czytaj więcej

 • Urząd nie może się domyślać, że podatnik ma pracownika

  Urząd nie może się domyślać, że podatnik ma pracownika

  Kto rozlicza się z dochodów na podstawie karty podatkowej, straci prawo do niej, jeżeli nie poinformuje urzędu skarbowego o zatrudnieniu pracownika. Nie wystarczy tylko deklarowanie zaliczek na PIT – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Restrukturyzacje będą wyjątkowo ryzykowne. Co się zmieni w 2018 roku?

  Restrukturyzacje będą wyjątkowo ryzykowne. Co się zmieni w 2018 roku?

  Transakcje łączenia i dzielenia spółek, podobnie jak dziś, będą musiały mieć uzasadnienie ekonomiczne. Jeśli fiskus uzna, że głównym celem była korzyść podatkowa, to firma przejmująca będzie musiała zapłacić karny podatek od przychodu, a nie jak dziś – od dochodu.

  czytaj więcej

 • Wynajem garażu. Jaki podatek należy zapłacić?

  Wynajem garażu. Jaki podatek należy zapłacić?

  Wynajem garażu nie powoduje konieczności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Osoba fizyczna ma do wyboru dwie formy opodatkowaniach przychodów z takiego źródła: albo ryczałt albo na zasadach ogólnych według skali. Przy wynajmie tego typu nieruchomości pod uwagę brać należy także obowiązek zapłacenia podatku VAT, który jednak nie zawsze jest obowiązkowy.

  czytaj więcej

 • Zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy zwiększa przychody finansowe

  Zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy zwiększa przychody finansowe

  Jesteśmy spółką kapitałową. Wypłacamy właścicielom naszej spółki zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. W jaki sposób wykazać taką operację gospodarczą w ewidencji księgowej spółki? Jak otrzymanie zaliczki dywidendowej powinien z kolei wykazać w swoich księgach rachunkowych właściciel naszej spółki? Jak należy rozliczyć otrzymanie tego typu zaliczki w podatku dochodowym?

  czytaj więcej

 • Podatki w 2018 roku. Oto 10 najważniejszych zmian

  Podatki w 2018 roku. Oto 10 najważniejszych zmian

  Uszczelnianie podatków w 2017 roku stało się specjalnością rządu. Troska o regularne wpływy podatkowe niesie ze sobą szereg zmian dla podatników. Część z reform ułatwi funkcjonowanie firm i zapewni transparentność działań w obrocie gospodarczym, a część przysporzy przedsiębiorcom dodatkowych kosztów i obowiązków.

  czytaj więcej

 • Ryczałt nie dla każdego. Kto nie może tak regulować podatku?

  Ryczałt nie dla każdego. Kto nie może tak regulować podatku?

  Niższe stawki podatku płaconego ryczałtem od przychodu są kuszące dla wielu przedsiębiorców. Jednak nie każdy i nie zawsze może skorzystać z takiej formy opodatkowania. Przejść na ryczałt nie można np. w ciągu roku oraz gdy przychody z działalności osiągnęły w poprzednim roku równowartość co najmniej 250 000 euro. Istnieje też szereg rodzajów działalności ustawowo wyłączonych z ryczałtu (m.in. prowadzenie apteki czy handel częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych).

  czytaj więcej

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

  czytaj więcej

 • Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  Podatki 2018: W życie wejdzie 35 fundamentalnych zmian. Zobacz jakich

  W przyszłym roku wejdzie w życie 35 fundamentalnych zmian podatkowych. Zebraliśmy te, nad którymi prace zostały już zakończone lub właśnie są na finiszu.

  czytaj więcej

 • Bolesna rewolucja szansą dla polskich przewoźników

  Bolesna rewolucja szansą dla polskich przewoźników

  Kierowca wykonujący transport drogowy nie będzie już w podróży służbowej. Z punktu widzenia fiskusa czy ZUS będzie traktowany jak pracownik delegowany. Firmom transportowym mogą wzrosnąć koszty pracy, ale z drugiej strony nowe zasady wynagradzania mogą być bardziej korzystne w kontekście niemieckich czy francuskich przepisów o płacy minimalnej.

  czytaj więcej

 • "Program motywacyjny nastawiony na korzyść podatkową". Minister odmówił wydania opinii zabezpieczającej

  "Program motywacyjny nastawiony na korzyść podatkową". Minister odmówił wydania opinii zabezpieczającej

  Program motywacyjny, oparty na instrumencie pochodnym bazującym na zysku lub stracie spółki, jest działaniem sztucznym, nastawionym na uzyskanie korzyści podatkowej. Może mieć do niego zastosowanie klauzula przeciw unikaniu opodatkowania – uznał szef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Ryczałt, podatek liniowy czy skala podatkowa? Czas wybrać formę opodatkowania

  Ryczałt, podatek liniowy czy skala podatkowa? Czas wybrać formę opodatkowania

  Przedsiębiorcy już w styczniu staną przed wyborem formy opodatkowania. Dzięki dobrze przemyślanej decyzji będą mogli zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych w skali roku.

  czytaj więcej

 • Jaka płaca za częściowy etat i zlecenie w tej samej firmie

  Jaka płaca za częściowy etat i zlecenie w tej samej firmie

  Nie należy do rzadkości podwójne zatrudnienie danej osoby w jednej firmie – praca w ramach stosunku pracy oraz na umowę-zlecenie bądź o dzieło. Te ostatnie, w przeciwieństwie do angażu pracowniczego, podlegają przepisom kodeksu cywilnego.

  czytaj więcej

 • Zmiany w 2018 roku: Ryczałtowcy zapłacą ekstra podatek od foliówek

  Zmiany w 2018 roku: Ryczałtowcy zapłacą ekstra podatek od foliówek

  Opłata recyklingowa, którą od 2018 r. sklepy pobiorą od klienta, będzie przychodem dla podatników, którzy wybrali ryczałt ewidencjonowany. Nie mogą wykazać jej w kosztach, więc zapłacą od niej daninę.

  czytaj więcej

 • Progi podatkowe w 2018 roku

  Progi podatkowe w 2018 roku

  Jakie stawki podatkowe będą obowiązywały w rozliczeniach w 2018 roku? Nowela ustawy o podatku od dochodu osób fizycznych pozostawiła progi podatkowe bez zmian, jednak zmieniły się przepisy dot. kwoty wolnej.  W przypadku skali podatkowej rzutuje na wysokość odprowadzanego podatku.

  czytaj więcej

 • Ogromny bałagan z foliówkami. Handlowcy omijają fiskusa

  Ogromny bałagan z foliówkami. Handlowcy omijają fiskusa

  Przedsiębiorcy albo nie naliczają opłaty recyklingowej, a tym samym i VAT od niej, albo sprzedają grubsze torby wielokrotnego użytku. Zamieszanie jest też z podatkiem dochodowym i ryczałtem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne