sprzedaż samochodu używanego a vat 2014

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprzedaż samochodu używanego a vat 2014. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprzedaż samochodu używanego a vat 2014.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wątpliwości podatkowe? Fiskus rozstrzyga je na swoją korzyść

  Wątpliwości podatkowe? Fiskus rozstrzyga je na swoją korzyść

  Organy podatkowe nie stosują zasady in dubio pro tributario. Zmieniają zdanie dopiero po serii przegranych w sądach lub gdy nakazuje im to wyrok trybunału.

  czytaj więcej

 • Branża leasingowa stawia na MSP

  Branża leasingowa stawia na MSP

  Konkurencja na rynku sprawia, że małe firmy mogą liczyć na coraz lepsze warunki przy korzystaniu z finansowania leasingiem. Pojawia się wiele możliwości obniżenia rat

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Wynajem aut pracownikom to też jest biznes

  Wynajem aut pracownikom to też jest biznes

  Spółka, która spełnia wszystkie ustawowe wymogi, ma prawo do potrącenia 100 proc. podatku od wydatków eksploatacyjnych. Nie traci tego prawa, jeśli odpłatnie, na rynkowych warunkach, udostępnia samochody zatrudnionym – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Firma rozlicza pracownikom ryczałty od aut? Musi mieć kasę

  Firma rozlicza pracownikom ryczałty od aut? Musi mieć kasę

  Fiskus uważa zwrot za benzynę wykorzystywaną przez zatrudnionych do jazd prywatnych za obrót paliwem. Ten zaś trzeba ewidencjonować na urządzeniu fiskalnym.

  czytaj więcej

 • Kto ze świadczących usługi nie ma obowiązku korzystania z kasy fiskalnej

  Kto ze świadczących usługi nie ma obowiązku korzystania z kasy fiskalnej

  Jeżeli przedsiębiorca przewozi turystów meleksem, a nie taksówką, może nie ewidencjonować obrotu, pod warunkiem że nie przekroczy limitu w wysokości 20 tys. zł. Tak samo jest w przypadku weterynarzy czy psychologów. Bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych mają natomiast lekarze

  czytaj więcej

 • Przy zakupie paliwa trzeba uważać na prawidłowe rozliczanie

  Przy zakupie paliwa trzeba uważać na prawidłowe rozliczanie

  Pełen odpis VAT przysługuje dla ciężarówek, samochodów wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej i autobusów, a także motorowerów, skuterów śnieżnych i wózków widłowych. Z kolei samochody osobowe muszą spełnić dodatkowe warunki, by odliczać 100 proc. podatku.

  czytaj więcej

 • Korzystna sprzedaż firmowych aut znów pod znakiem zapytania

  Korzystna sprzedaż firmowych aut znów pod znakiem zapytania

  Przedsiębiorca, który przy sprzedaży samochodu chce zapłacić VAT tylko od marży, musi udowodnić, że już przy zakupie planował taką transakcję. Nagle zaczęła się liczyć wola podatnika

  czytaj więcej

 • Fiskus ujawnił, kogo weźmie pod lupę w 2016 roku

  Fiskus ujawnił, kogo weźmie pod lupę w 2016 roku

  W przyszłym roku pod ostrzałem znajdą się m.in.: usługi finansowe i ubezpieczeniowe, doradztwo podatkowe i prawne. Na cenzurowanym będą też m.in. e-handel, handel elektroniką, produktami spożywczymi i tytoniem, paliwa, motoryzacja czy nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Jak odliczyć VAT przy zakupie samochodu

  Jak odliczyć VAT przy zakupie samochodu

  TEZA: Jeśli pojazd samochodowy przeznaczony będzie wyłącznie na wynajem, to przedsiębiorcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z zakupem tego pojazdu, bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu.

  czytaj więcej

 • Odliczenia VAT: Kto musi stosować współczynnik?

  Odliczenia VAT: Kto musi stosować współczynnik?

  Przepisy o prewspółczynniku będą musieli stosować podatnicy, u których są spełnione łącznie cztery warunki. Będą to przede wszystkim jednostki sektora finansów publicznych oraz jednostki sektora organizacji pozarządowych

  czytaj więcej

 • Zbiorcze zapisy w księdze podatkowej to oszczędność

  Zbiorcze zapisy w księdze podatkowej to oszczędność

  Przychody ze sprzedaży można ujmować łącznie. Natomiast w stosunku do kosztów zakupu towarów takiej możliwości już nie ma.

  czytaj więcej

 • Zwrot kosztów paliwa: Dodatkowy ryczałt pozwala uniknąć kasy fiskalnej

  Zwrot kosztów paliwa: Dodatkowy ryczałt pozwala uniknąć kasy fiskalnej

  Jest sposób na to, aby uwolnić się od instalacji kasy fiskalnej, gdy pracownik zwraca pracodawcy koszty paliwa wykorzystanego do celów prywatnych.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Trybunału Sprawiedliwości UE zwolnieniu od VAT podlegają tylko świadczenia, które mają bezpośrednio na celu diagnozę, opiekę lub terapię. W przypadku jedynie hipotetycznego związku świadczenia ze wskazanymi celami zwolnienie nie przysługuje (zob. wyroki: w sprawach C-86/09, C-212/01, C-307/01).

  czytaj więcej

 • Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Przedsiębiorcy coraz częściej się zastanawiają, czy z samochodu osobowego korzystać w ramach umowy leasingu operacyjnego, czy najmu. Podejmując decyzje, muszą brać pod uwagę konsekwencje w VAT, CIT lub PIT.

  czytaj więcej

 • Czy kierowcy Ubera lub ogłaszający się w BlaBlaCar muszą pamiętać o fiskusie?

  Czy kierowcy Ubera lub ogłaszający się w BlaBlaCar muszą pamiętać o fiskusie?

  Pan Michał kupił niedawno nowoczesne auto. Znajomi pochwalili zakup i wspomnieli o czymś, co nie daje mu teraz spokoju. Podobno nie trzeba już być taksówkarzem, aby móc dorobić na przewozie ludzi. – Sprawdziłem informacje na ten temat w internecie. Okazało się, że mogę wykorzystywać w ten sposób auto zarówno w mieście, jak i poza jego granicami, gdy np. wybieram się w dłuższą trasę. Pomagają w tym internetowe aplikacje Uber i BlaBlaCar. Chciałbym skorzystać z takiej możliwości, szybciej zwróci mi się zakup, ale czy nie będą mnie czekały problemy z fiskusem – martwi się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Od aut ze Szwajcarii sprowadzanych przez Niemcy trzeba płacić 23-proc. VAT

  Od aut ze Szwajcarii sprowadzanych przez Niemcy trzeba płacić 23-proc. VAT

  Ani wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, ani import towarów używanych nie pozwalają skorzystać z procedury VAT-marża. Potwierdza to najnowszy wyrok NSA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne