odszkodowania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odszkodowania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odszkodowania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Problemy w ubezpieczeniach. Społecznościowy Microsoft

  Problemy w ubezpieczeniach. Społecznościowy Microsoft

  Spadkowy kwartał ubezpieczycieli. Krajowe firmy ubezpieczeniowe miały w I kw. 627 mln zł zysku netto, o 41 proc. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. W segmencie życiowym zysk zmniejszył się o 13 proc., do 578 mln zł. Towarzystwa majątkowe zanotowały spadek o 88 proc., do 49 mln zł. Wartość składek spadła o prawie 7 proc. do 13,3 mld zł, zaś odszkodowania wzrosły o nieco ponad 1 proc., do 8,8 mld zł. PIU podkreśla, że należny podatek dochodowy w branży ubezpieczeniowej wyniósł w I kw. ok. 198 mln zł. Do tego dochodzi ok. 100 mln zł zapłaconego przez branżę podatku od instytucji finansowych.

  czytaj więcej

 • Powołania dyrektorów w służbie cywilnej: PRL-owską ustawę trzeba znieść, nie poprawiać

  Powołania dyrektorów w służbie cywilnej: PRL-owską ustawę trzeba znieść, nie poprawiać

  Po wprowadzeniu powołań na stanowiska dyrektorskie w służbie cywilnej posłowie PiS wzięli się za urzędników zatrudnionych na podstawie ustawy z 1982 r.

  czytaj więcej

 • Były prezes Volkswagena objęty śledztwem prokuratorskim

  Były prezes Volkswagena objęty śledztwem prokuratorskim

  Były prezes koncernu Volkswagen Martin Winterkorn został objęty śledztwem jako podejrzany o manipulacje rynkowe w związku ze skandalem na tle ukrywania zawyżonej emisji szkodliwych substancji w spalinach - poinformowała w poniedziałek prokuratura w Brunszwiku.

  czytaj więcej

 • Likwidacja stanowiska w urzędzie wyklucza dyskryminację

  Likwidacja stanowiska w urzędzie wyklucza dyskryminację

  Nie narusza prawa przeniesienie urzędnika na gorzej opłacane stanowisko, jeśli poprzednio zajmowane zostało zlikwidowane w ramach reorganizacji. Tak orzekł ostatnio Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Nad Tamizą cenią sobie status quo

  Nad Tamizą cenią sobie status quo

  W żadnym innym państwie europejskim system polityczny nie jest tak stabilny jak na Wyspach

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  ● Czy uprawniony do wcześniejszej emerytury może otrzymać nauczycielskie świadczenie kompensacyjne● Kto decyduje, czy zdarzenie należy uznać za wypadek przy pracy● Dlaczego nie można zadeklarować preferencyjnej podstawy składek za okres wsteczny● W jaki sposób założenie firmy w trakcie pracy na etacie wpłynie na wysokość zasiłku● Jak członek zarządu może udowodnić, że wniosek o upadłość spółki złożył we właściwym czasie

  czytaj więcej

 • Komentarz do rozporządzenia o kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich

  Komentarz do rozporządzenia o kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich

  Omawiamy dziś dwa akty wykonawcze do ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 372; dalej: ustawa zasiłkowa). Dotyczą one zasad orzekania o czasowej niezdolności do pracy oraz kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich.

  czytaj więcej

 • SN: Gmina żydowska może dochodzić odszkodowania i za zasiedzoną nieruchomość

  SN: Gmina żydowska może dochodzić odszkodowania i za zasiedzoną nieruchomość

  Gmina żydowska może mieć roszczenie za swoją przedwojenną nieruchomość, którą Skarb Państwa nabył w drodze zasiedzenia na podstawie dekretu z 1946 r. o "majątkach opuszczonych i poniemieckich" - uznał w środę Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  W 2015 r. aż o 1/3 zmniejszyła się liczba spraw z zakresu prawa pracy, które wpłynęły do sądów. Jednak – paradoksalnie – wydłużył się czas oczekiwania na wyrok. Twarde dane nie pozostawiają złudzeń. W ubiegłym roku do sądów wpłynęło 105,7 tys. spraw z zakresu prawa pracy, czyli aż o 50,9 tys. (32,5 proc.) mniej niż w 2014 r. Tendencję spadkową widać także w tym roku. W I kw. 2016 r. złożono 22,3 tys. pozwów, czyli o 7,7 tys. mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (spadek o 25,8 proc.). Wniosek: w ciągu zaledwie dwóch lat liczba postępowań może zmniejszyć się aż o połowę.

  czytaj więcej

 • Praca za granicą tylko dla wytrwałych prawników

  Praca za granicą tylko dla wytrwałych prawników

  Dzięki studiom w Polsce prawnik może osiągnąć przewagę wiedzy nad miejscowymi konkurentami, choć musi się nauczyć traktować pracę jak... biznes.

  czytaj więcej

 • Służbowym autem na wakacje

  Służbowym autem na wakacje

  Dysponowanie firmowym samochodem rodzi pokusę wyjazdu nim na urlop. Czy zatem można pojechać na wakacje służbowym samochodem, zwłaszcza za granicę?

  czytaj więcej

 • Zabezpieczenie znaku towarowego może objąć także krewnych

  Zabezpieczenie znaku towarowego może objąć także krewnych

  Zakaz wytwarzania produktów chronionych znakiem towarowym może się odnosić nie tylko do przedsiębiorcy, lecz także do osób trzecich, powiązanych z nim kapitałowo lub osobowo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne