odliczenie vat od materiałów budowlanych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odliczenie vat od materiałów budowlanych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odliczenie vat od materiałów budowlanych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zwrot VAT za materiały budowlane dla budujących pozostanie, ale w gorszej wersji

  Zwrot VAT za materiały budowlane dla budujących pozostanie, ale w gorszej wersji

  Od 2014 r. VAT za materiały budowlane będzie oddawany na nowych zasadach. Jednocześnie obecne rozwiązania będą stopniowo likwidowane. Posłowie muszą też jeszcze rozstrzygnąć wiele wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Jakie ulgi i zwolnienia podatkowe podlegają dziedziczeniu

  Jakie ulgi i zwolnienia podatkowe podlegają dziedziczeniu

  Spadkobierca przejmie te uprawnienia, które były związane z interesami ekonomicznymi zmarłego. Ministerstwo Finansów zastrzega jednak, że każdy taki przypadek wymaga dokładnej analizy.

  czytaj więcej

 • Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Urzędnicy skarbowi. Dla jednych – tych bardziej „przedsiębiorczych”, choć nie idących drogą prawa, niemal diabły wcielone. Dla innych obrońcy budżetu i wolnej konkurencji. Dziś to oni opowiadają nam o sposobach, jakich imają się niektórzy podatnicy, aby zaoszczędzić na daninie, którą powinni oddać do kasy państwa. To pieniądze z których – o czym wielu zapomina – buduje się drogi, utrzymuje armię i szkoły.

  czytaj więcej

 • Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

  Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

  Wampiry żerujące na przedsiębiorczym społeczeństwie. Sadyści, których nic nie cieszy bardziej niż to, że mogą uczciwego człowieka obedrzeć z ciężko zarobionych pieniędzy. Nic, tylko czekają na nasze, podatników, potknięcie. Takie wnioski wyciągnąłby mieszkaniec innej planety po zapoznaniu się z informacjami na temat urzędników skarbówki. A jak oni widzą nas?

  czytaj więcej

 • Zwrot VAT dla budujących zamiast Mieszkania dla Młodych

  Zwrot VAT dla budujących zamiast Mieszkania dla Młodych

  Wraz z wprowadzeniem programu Mieszkanie dla Młodych zlikwidowano możliwość odliczenia części podatku VAT na niektóre materiały budowlane. Prawo do takiej ulgi zachowały jednak osoby młode, które budują swój pierwszy dom. W ich przypadku limit ewentualnego zwrotu często przekracza kwoty, jakie mogą otrzymać kredytobiorcy w ramach 10- lub 15-procentowej dopłaty do wkładu własnego.

  czytaj więcej

 • Ulgi, zasiłki, świadczenia: na jaką pomoc od państwa może liczyć rodzina w Polsce

  Ulgi, zasiłki, świadczenia: na jaką pomoc od państwa może liczyć rodzina w Polsce

  W końcu polityka prorodzinna w Polsce stałą się poważnym tematem rozmów, a za słowami poszły także działania. Rząd już niemal doprowadził do zwiększenia ulgi podatkowej na trzecie i kolejne dziecko o 20 proc. Zdaniem ekspertów może to być skuteczne narzędzie wsparcia polityki demograficznej i duży krok w kierunku powszechnych świadczeń dla rodzin z dziećmi. W rozwiązanie problemów rodzin z dziećmi zaangażował się także prezydent. Sprawdziliśmy, na jaką pomoc polskie rodziny mogą liczyć już teraz.

  czytaj więcej

 • Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Można jeszcze wnioskować o zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Podczas przedświątecznych porządków znalazłam faktury za zakup materiałów budowlanych, wykorzystanych do remontu kuchni i łazienki. Zmiany w kuchni przeprowadziłam w 2011 r., łazience w ubiegłym. Zbierałam wszystkie faktury z myślą, że złożę wniosek o zwrot VAT, ale zupełnie o tym zapomniałam. Wiem, że zniesiono już ten przywilej i że od tegorocznych remontów zwrot VAT nie przysługuje. Ale czy mogę jeszcze rozliczyć się z fiskusem z dawnych wydatków – pyta pani Wanda.

  czytaj więcej

 • Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  W 2015 roku będzie można skorzystać z takich samych ulg i odliczeń jak w roku poprzednim. W obrębie niektórych zwolnień doszło jednak do zmian (likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane czy większa ulga na dzieci), które warto poznać, rozliczając PIT 2014. Przedstawiamy listę z podziałem na ulgi i doliczenia, jakich można dokonać od dochodu i od podatku.

  czytaj więcej

 • "Sprzedam fakturę, kupię koszty". Organy podatkowe: to przestępstwo

  "Sprzedam fakturę, kupię koszty". Organy podatkowe: to przestępstwo

  Nikt nie lubi płacić podatków. Przedsiębiorcy próbują zatem obniżyć swoje zobowiązania podatkowe w sposób mniej lub bardziej legalny. Jednym ze sposobów jest kupowanie faktur. Proceder sprzedaży faktur (sprzedaży kosztów) kwitnie w najlepsze. Klientów znajduje się zazwyczaj z polecenia, ale niektórzy czują się na tyle pewnie, że ogłaszają się w internecie.

  czytaj więcej

 • Spadają wpływy z VAT. Resort finansów liczy, że wzrosną

  Spadają wpływy z VAT. Resort finansów liczy, że wzrosną

  W pierwszych czterech miesiącach 2015 r. wpływy z VAT były o 8,4 proc. niższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Z szacunkowych danych o wykonaniu budżetu wynika, że od stycznia do kwietnia wyniosły one ok. 41,2 mld zł, natomiast rok wcześniej ok. 45 mld zł.

  czytaj więcej

 • PiS składa poprawki do programu MdM. Chce dofinansowania dla budujących domy

  PiS składa poprawki do programu MdM. Chce dofinansowania dla budujących domy

  Podczas środowej debaty w Sejmie nad sprawozdaniem połączonych komisji finansów publicznych i komisji infrastruktury nad projektem zmian, PiS złożył poprawki; w związku z tym projekt został cofnięty do połączonych podkomisji w celu ich rozpatrzenia.

  czytaj więcej

 • Sejm: Rządowy program mieszkaniowym MdM też na rynku wtórnym

  Sejm: Rządowy program mieszkaniowym MdM też na rynku wtórnym

  Ustawę poparło 403 posłów, przeciw było 5, 1 poseł wstrzymał się od głosu. Do tej pory z programu MdM można było skorzystać wyłącznie kupując mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym - od dewelopera.

  czytaj więcej

 • Jedna służbowa podróż wystarczy, by odliczyć połowę VAT od paliwa

  Jedna służbowa podróż wystarczy, by odliczyć połowę VAT od paliwa

  Podatnik, który zatankuje, odwiedzi klienta i następnie uda się na wypoczynek nad morze, będzie mógł od 1 lipca potrącić 50 proc. podatku zapłaconego w cenie tak wykorzystanej benzyny czy oleju napędowego

  czytaj więcej

 • Kupujesz towar? Lepiej sprawdź od kogo. Możesz mieć problemy z fiskusem

  Kupujesz towar? Lepiej sprawdź od kogo. Możesz mieć problemy z fiskusem

  Prowadzę firmę budowlaną – opowiada pan Jan, przedsiębiorca z Warszawy. – Jakiś czas temu odwiedził mnie przedstawiciel handlowy firmy X i zaproponował materiały – 10 proc. taniej niż u konkurencji. Nie zastanawiałem się, bo towar był świetnej jakości, płatność na miejscu, faktura do ręki, żal było nie kupić. Dobiliśmy targu jeszcze kilka razy, a potem kontakt się urwał. Problemy zaczęły się po kilku latach, kiedy w mojej firmie pojawili się urzędnicy kontroli skarbowej. Twierdzą, że dostawca był oszustem, ale karzą za to mnie – żali się czytelnik.

  czytaj więcej

 • VAT: Wykonanie zastępcze to forma odszkodowania

  VAT: Wykonanie zastępcze to forma odszkodowania

  Może być świadczone przez samego poszkodowanego lub przez podmiot trzeci. W obu tych przypadkach poniesione koszty nie są rozliczane w ramach świadczenia usługi, lecz naprawienia szkody

  czytaj więcej

 • Najnowsze orzecznictwo w sprawie faktur

  Najnowsze orzecznictwo w sprawie faktur

  Błędnie wystawiony dokument może pozbawić podatnika prawa do odliczenia podatku lub nałożyć obowiązek jego zapłaty. Szczególną ostrożność przedsiębiorcy powinni też zachować przy procedurze odwrotnego obciążenia, gdyż tu wyjątkowo często występuje ryzyko nadużyć. Jednak to głównie puste faktury są na celowniku fiskusa.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Pierwszy partner handlowy Polski. Rzetelne, ale nie bezproblemowe

  Niemcy: Pierwszy partner handlowy Polski. Rzetelne, ale nie bezproblemowe

  Gospodarka RFN to czwarta co do wielkości po Stanach Zjednoczonych Chinach i Japonii potęga ekonomiczna na świecie. Kraj ten od ponad dwudziestu lat jest także pierwszym partnerem handlowym Polski.

  czytaj więcej

 • Jaki VAT i CIT od naprawy środka trwałego

  Jaki VAT i CIT od naprawy środka trwałego

  PROBLEM: Przedsiębiorca zajmuje się produkcją palników kuchenek gazowych. W lutym 2016  r. poniósł wydatki na remont tokarki do metali (naprawa silnika) w wysokości 6150 zł, w tym VAT 1150 zł. Jest to środek trwały całkowicie zamortyzowany. Wartość początkowa tej maszyny wynosi 82 000 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne