kto płaci podatek od sprzedaży samochodu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kto płaci podatek od sprzedaży samochodu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kto płaci podatek od sprzedaży samochodu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczać podatek od urządzeń i maszyn

  Jak rozliczać podatek od urządzeń i maszyn

  Od sprzętu wynajmowanego przez polskie firmy od przedsiębiorców z zagranicy trzeba zapłacić podatek dochodowy z tytułu należności licencyjnych – twierdzi fiskus. Część podatników spełniających wymogi określone w ustawie o CIT może jednak skorzystać ze zwolnienia.

  czytaj więcej

 • Uwaga na okazje. Podatek płacimy zawsze od ceny rynkowej

  Uwaga na okazje. Podatek płacimy zawsze od ceny rynkowej

  Trafiła mi się nie lada gratka. Znajomy pilnie potrzebuje gotówki i musi szybko sprzedać auto. Cena jest naprawdę okazyjna – opowiada pan Jan. Czytelnik zdążył już sprawdzić podobne oferty w internecie. – Żal byłoby nie skorzystać. Samochody z tego samego rocznika i w podobnym stanie technicznym kosztują średnio 30 proc. więcej – zapewnia pan Jan. Martwi go jednak kwestia podatku. Boi się, że skarbówka zarzuci mu, iż zaniżył cenę specjalnie, aby zapłacić niższy podatek.

  czytaj więcej

 • Edward Gierek: Opowieść o polityku, który chciał dobrze

  Edward Gierek: Opowieść o polityku, który chciał dobrze

  Nikt na świecie nie da nam tyle, ile zdążyli obiecać podczas ostatniej kampanii wyborczej liderzy różnych partii. No, chyba że nazywałby się Gierek... Edward Gierek

  czytaj więcej

 • Jak rozliczać podatki od nagród i wygranych

  Jak rozliczać podatki od nagród i wygranych

  Podatek od wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych wynosi 10 proc. Jednak nie każda wygrana podlega opodatkowaniu. Jeśli konkurs zorganizowały media, to wypłaty nieprzekraczające 760 zł są zwolnione z podatku

  czytaj więcej

 • Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  U nas ludzie, którym coś się udaje, nie dzielą się wiedzą. Nie chwalimy się sukcesami, nie przyznajemy do porażek. Mało się uczymy jedni od drugich - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA.

  czytaj więcej

 • Getin gotowy na najgorsze: Przez podatek bankowy znikną kredyty hipoteczne

  Getin gotowy na najgorsze: Przez podatek bankowy znikną kredyty hipoteczne

  - Rozumiem, że trzeba pieniędzy na sfinansowanie dopłat na dzieci. Ale może warto wyłączyć z podstawy opodatkowania kredyty hipoteczne? Albo nowe kredyty, żeby nie blokować ich udzielania - uważa Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku.

  czytaj więcej

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

  czytaj więcej

 • Podatek od handlu w soboty i niedziele. Część zapisów budzi wątpliwości

  Podatek od handlu w soboty i niedziele. Część zapisów budzi wątpliwości

  Kolejna stawka daniny, rezygnacja z wyższego opodatkowania sprzedaży w dni wolne od pracy oraz zmiany w przepisach dotyczących sieci franczyzowych – to postulowany przez środowisko kupieckie oraz posłów kierunek zmian w przygotowanym dopiero co projekcie

  czytaj więcej

 • Podatek od handlu znów do poprawki: Kwota przychodów wolna od podatku będzie wyższa

  Podatek od handlu znów do poprawki: Kwota przychodów wolna od podatku będzie wyższa

  Kwota przychodów wolna od podatku będzie wyższa, a obciążenie sklepów działających w sieciach franczyzowych zostanie raz jeszcze przemyślane.

  czytaj więcej

 • Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Auto do użytku w firmie, ale nie na własność

  Przedsiębiorcy coraz częściej się zastanawiają, czy z samochodu osobowego korzystać w ramach umowy leasingu operacyjnego, czy najmu. Podejmując decyzje, muszą brać pod uwagę konsekwencje w VAT, CIT lub PIT.

  czytaj więcej

 • Podatek handlowy? Spieszmy się powoli

  Podatek handlowy? Spieszmy się powoli

  O nowej propozycji opłaty raczej nie usłyszymy w tym tygodniu. Rząd chce zaproponować rozwiązanie, które nie wywoła burzy.

  czytaj więcej

 • Dzięki MF będzie łatwiej kupić żywność w sieci

  Dzięki MF będzie łatwiej kupić żywność w sieci

  Widmo podatku od handlu w połączeniu z perspektywami rozwoju e-commerce utwierdza wielkie sieci w tym, że najwyższy czas, aby wreszcie uruchomić sprzedaż w wirtualnej przestrzeni.

  czytaj więcej

 • Opłata targowa: Za konia na targu płaci się raz i tylko odpowiedniej osobie

  Opłata targowa: Za konia na targu płaci się raz i tylko odpowiedniej osobie

  Gmina nie może naliczać dodatkowej opłaty za zajęcie terenu targowiska przez samochód lub wprowadzone zwierzę, bo prowadzi to do podwójnego opodatkowania – uznał NSA.

  czytaj więcej

 • Odpracowanie długu wiąże się z podatkiem?

  Odpracowanie długu wiąże się z podatkiem?

  Zalegam gminie za czynsz – pisze Kazimierz. – Ponieważ jestem w trudnej sytuacji finansowej, chciałbym go odpracować. Sąsiad jednak twierdzi, że jeżeli gmina się na to zgodzi, to będę musiał zapłacić podatek z tego tytułu. Czy to prawda – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Unijny Kodeks Celny. Mnożą się problemy i niepokoją zmiany w polskim prawie

  Unijny Kodeks Celny. Mnożą się problemy i niepokoją zmiany w polskim prawie

  W związku z wejściem w życie 1 maja 2016 r. Unijnego Kodeksu Celnego zastępującego Wspólnotowy Kodeks Celny i przygotowaniem przez ministra finansów projektu nowelizacji prawa celnego i innych ustaw pojawiły się liczne problemy, które mogą mocno utrudnić prowadzenie działalności przez polskich przedsiębiorców.● Wyższe koszty i podwyższać koszt importu. Przykładowo przepis UKC dotyczący procedury wpisu do rejestru zgłaszającego (dawniej „pozwolenie na procedurę w miejscu”) jest wykładany w sposób, który bardzo komplikuje jego zastosowanie. Zdaniem MF procedura wpisu do rejestru zgłaszającego może być realizowana wyłącznie przez samego przedsiębiorcę (we własnym imieniu i na własną rzecz) lub ewentualnie we własnym imieniu na rzecz innej osoby, tj. w ramach przedstawicielstwa pośredniego. W ten sposób przedstawiciel bezpośredni, który nie jest zgłaszającym, nie będzie mógł odprawiać towarów swoich klientów, wykorzystując swoje pozwolenie na procedurę uproszczoną, co było do tej pory popularnym rozwiązaniem. Zmienia się również podejście do stosowania uproszczeń celnych. Organy mają weryfikować, by ten sam podmiot stosujący uproszczenie miał pozwolenie na procedurę specjalną (w przypadku jej zastosowania). Rozwiązanie takie również może prowadzić do utrudnień w prowadzonej działalności.

  czytaj więcej

 • Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Przy zbyciu domku na działce trzeba zapłacić fiskusowi, niezależnie od tego, ile czasu był użytkowany. Sprzedaje się bowiem prawo do jego użytkowania, a nie nieruchomość. Pozbywając się tej ostatniej, można łatwo uniknąć daniny. Wystarczy właściwie ulokować środki lub odroczyć sprzedaż o pięć lat od nabycia. Bez podatku już po pół roku można zbyć natomiast aparat fotograficzny, rower i samochód

  czytaj więcej

 • Eksperci: W ramach ekonomii dzielenia się istnieją różne modele biznesowe

  Eksperci: W ramach ekonomii dzielenia się istnieją różne modele biznesowe

  Komisja Europejska zachęca do przyjaznego traktowania przedsiębiorstw oferujących dobra i usług w ramach sharing economy. Przedstawiciele środowiska zwracają uwagę na potrzebę opracowania prawodawstwa biorącego pod uwagę istnienie w tym nurcie różnych modeli biznesowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne