jak wygląda faktura vat

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak wygląda faktura vat. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak wygląda faktura vat.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pusta faktura? Dowiedz się, jak wygląda odpowiedzialność wystawcy

  Pusta faktura? Dowiedz się, jak wygląda odpowiedzialność wystawcy

  Dzień zapłaty podatku od towarów i usług ściśle wiąże się z dniem powstania obowiązku podatkowego. A tego, niestety, nie można w każdym przypadku precyzyjnie ustalić.

  czytaj więcej

 • Nie można karać na podstawie dwóch kodeksów naraz

  Nie można karać na podstawie dwóch kodeksów naraz

  Zaniżanie podatku w deklaracji jest przestępstwem skarbowym, a nie pospolitym oszustwem. Tak wynika z postanowienia Sądu Najwyższego

  czytaj więcej

 • Nowe zasady opodatkowania nieruchomości od komornika

  Nowe zasady opodatkowania nieruchomości od komornika

  Kupujący mieszkanie lub dom na licytacji zapłaci od 2016 r. 2 proc. podatku od czynności cywilnoprawnych. Nowelizacja czeka już tylko na podpis prezydenta

  czytaj więcej

 • Przy zakupach laptopów warto podpisać umowę ramową

  Przy zakupach laptopów warto podpisać umowę ramową

  Podkreślić trzeba, że o ile w przypadku sprzętu nabywanego na potrzeby własne spółki i dla odsprzedaży zakupy dokonywane są przez dział IT, a czasami nawet przez pracowników oddziałów (są to pracownicy pionu handlowego), o tyle tablety na potrzeby wytworzenia produktu nabywa dział zaopatrzenia produkcji. W tym drugim przypadku, tj. przy zaopatrzeniu produkcyjnym, zawarta jest umowa, która precyzuje warunki dostaw, wymagania sprzętowe, wymagania co do wgranego oprogramowania sterującego (dostarczanego przez spółkę jako zamawiającego) i w ramach takiej umowy składane są konkretne zamówienia na sprzęt. 

  czytaj więcej

 • VAT: Przy wyłudzaniu nawet cebula się przydaje

  VAT: Przy wyłudzaniu nawet cebula się przydaje

  Inną stawką VAT jest opodatkowana sprzedaż zwykłej cebuli, inną – jej obieranie, a jeszcze inną handel mrożonymi warzywami. Wykorzystując te różnice, niektórzy bezpodstawnie domagają się zwrotu podatku – wynika z wyroku WSA w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Obietnice PiS niemożliwe do zrealizowania? Wydatki będą rosły. I już nie spadną

  Obietnice PiS niemożliwe do zrealizowania? Wydatki będą rosły. I już nie spadną

  Gdyby PiS wygrał wybory, może mieć kłopoty z wypełnieniem reguły wydatkowej. PiS chce zmienić regułę wydatkową, by możliwe były wyższe wydatki w stosunku do PKB. Ewentualne zmiany mają być przeprowadzone tak, by nie zwiększyć deficytu sektora finansów publicznych.

  czytaj więcej

 • Jak ująć koszty transportu na fakturze sprzedaży

  Jak ująć koszty transportu na fakturze sprzedaży

  Przedsiębiorcy, działający w branży sprzedaży wysyłkowej, często obciążają nabywcę kosztami transportu. To na nim spoczywa obowiązek odprowadzenia podatku i wystawienia dokumentu, który dokumentuje i samą sprzedaż, i koszty wysyłki. Jednak ujęcie na fakturze kosztów wysyłki sprzedanego towaru nie jest oczywistą kwestią.

  czytaj więcej

 • Do jutra można wykazać ulgę na złe długi

  Do jutra można wykazać ulgę na złe długi

  Od lipca uprawnienie to mają nawet tacy wierzyciele, których z dłużnikiem łączą powiązania o charakterze np. rodzinnym, majątkowym albo wynikające ze stosunku pracy. Wyjątek, gdy firma zalegająca z płatnościami jest w stanie upadłości.

  czytaj więcej

 • Komornicy jednak zapłacą VAT. Resort podtrzymał swoje zdanie

  Komornicy jednak zapłacą VAT. Resort podtrzymał swoje zdanie

  Czynności wykonywane przez egzekutorów są działalnością gospodarczą i będą objęte VAT 1 października 2015 r. – potwierdził resort finansów w opublikowanej właśnie broszurze.

  czytaj więcej

 • Jak rozpoznać i rozliczać działalność sponsoringową w podatkach

  Jak rozpoznać i rozliczać działalność sponsoringową w podatkach

  Spółka Radkow zajmuje się produkcją mebli i jest jednym z większych pracodawców w regionie. Prezes zarządu, a jednocześnie główny udziałowiec spółki, jest dość mocno zaangażowany w rozwój i wspieranie lokalnej społeczności, co kształtuje pozytywny wizerunek firmy. Spółka niejednokrotnie przekazywała darowizny na różne przedsięwzięcia kulturalne odbywające się w mieście. Oczywiście najczęściej organizatorzy nie szczędzili spółce podziękowań, a uczestnicy doskonale wiedzieli, że to ta firma i jej właściciele w istotny sposób przyczynili się do tego, aby dana impreza w ogóle się odbyła. Środki pieniężne oraz inne świadczenia przekazywane w ramach takich działań nie były nigdy rozliczane podatkowo po stronie kosztów. W przypadku gdy spółka w ramach darowizny przekazywała towary (np. produkty spożywcze serwowane następnie przez organizatorów jako poczęstunek w czasie festynów), wydanie było opodatkowywane VAT.

  czytaj więcej

 • Michalik: Centralna baza faktur i odwrócony VAT - receptami na lukę podatkową

  Michalik: Centralna baza faktur i odwrócony VAT - receptami na lukę podatkową

  - W całej Europie rządy walczą od lat z lukami w VAT i udaje się im się je ograniczać najwyżej o kilka procent. Dla mnie to jest wyliczenie typu "sufit razy prędkość wiatru" - nie ma bowiem żadnych przesłanek, aby przyjąć, że składane propozycje miałyby skutkować obniżeniem nadużyć o jakąkolwiek konkretną wartość. Ale oczywiste jest też, że trzeba podejmować działania, żeby walczyć z oszustwami. Byle z głową i skutecznie - mówi Tomasz Michalik

  czytaj więcej

 • Uwaga na okazje. Podatek płacimy zawsze od ceny rynkowej

  Uwaga na okazje. Podatek płacimy zawsze od ceny rynkowej

  Trafiła mi się nie lada gratka. Znajomy pilnie potrzebuje gotówki i musi szybko sprzedać auto. Cena jest naprawdę okazyjna – opowiada pan Jan. Czytelnik zdążył już sprawdzić podobne oferty w internecie. – Żal byłoby nie skorzystać. Samochody z tego samego rocznika i w podobnym stanie technicznym kosztują średnio 30 proc. więcej – zapewnia pan Jan. Martwi go jednak kwestia podatku. Boi się, że skarbówka zarzuci mu, iż zaniżył cenę specjalnie, aby zapłacić niższy podatek.

  czytaj więcej

 • Prof. Modzelewski: Odwrotne obciążenie jest sukcesem lobbystów, bo tu nikt nic nie płaci do budżetu

  Prof. Modzelewski: Odwrotne obciążenie jest sukcesem lobbystów, bo tu nikt nic nie płaci do budżetu

  - VAT jest dość trudnym podatkiem i łatwo z niewiedzy lub w złej wierze wprowadzić opinię publiczną w błąd. Tzw. odwrotne obciążenie jest sukcesem lobbystów, bo tu nikt nic nie płaci do budżetu: nie ma żadnej wpłaty, czyli brak jest zarówno "obciążenia", nawet "odwrotnego" - mówi w rozmowie z PAP prof. Witold Modzelewski

  czytaj więcej

 • Kowalczyk z PiS: OFE nie miało nic wspólnego z zabezpieczeniem emerytalnym. Ci co je tworzyli, byli sprytni

  Kowalczyk z PiS: OFE nie miało nic wspólnego z zabezpieczeniem emerytalnym. Ci co je tworzyli, byli sprytni

  - Ja jestem krytykiem OFE, to był system zły. Ja, gdy reforma wchodziła w życie, miałem wybór, przejrzałem założenia OFE i ani ja, ani żona nie weszliśmy do systemu. Był on skonstruowany po to, by przelewać publiczne pieniądze do prywatnej kieszeni. Mówię to wprost, nie miało to nic wspólnego z zabezpieczeniem emerytalnym. – uważa Henryk Kowalczyk, poseł PiS, kandydat na ministra finansów.

  czytaj więcej

 • Podatek od towarów i usług na granicy. Czyli sposób na oszustwa

  Podatek od towarów i usług na granicy. Czyli sposób na oszustwa

  Od paliw, stali i innych towarów wrażliwych wwożonych do Polski z UE trzeba wprowadzić podatek graniczny – twierdzi prof. Witold Modzelewski. Na to musiałaby się zgodzić Komisja Europejska – uważają eksperci. Różnią się w ocenach nowego pomysłu.

  czytaj więcej

 • Kasa jednak nie bez dna: PiS będzie miało problem ze spełnieniem obietnic

  Kasa jednak nie bez dna: PiS będzie miało problem ze spełnieniem obietnic

  Rządowi trudno będzie pogodzić finansowanie programu dodatków na dzieci z utrzymaniem deficytu finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB

  czytaj więcej

 • Problematyczny VAT przy dowozie dzieci do szkoły

  Problematyczny VAT przy dowozie dzieci do szkoły

  Samorząd, który zlecił przewóz uczniów firmom zewnętrznym, a sam pobiera z tego tytułu od rodziców symboliczne opłaty, nie działa jako przedsiębiorca – uznała rzecznik generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott

  czytaj więcej

 • Jak ustalić współmierność kosztów dotacji UE do przychodów i jej wpływ na sprawozdanie finansowe

  Jak ustalić współmierność kosztów dotacji UE do przychodów i jej wpływ na sprawozdanie finansowe

  Realizujemy projekt unijny Działanie 8.2 Uczenie się przez całe życie Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014–2020, który zakończył się w listopadzie 2015 r. Wniosek o płatność złożyliśmy w grudniu 2015 r. Niestety refundacja poniesionych wydatków, zarówno kosztów, jak i wydatków na zakup środków trwałych, nastąpi w 2016 r. W jaki sposób zaewidencjonować rozliczenie dotacji w księgach rachunkowych spółki z o.o. badanej co roku przez biegłego rewidenta? Jak zaprezentować dotacje w sprawozdaniu finansowym?

  czytaj więcej

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa [WYWIAD]

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne