jak rozliczyć podatek z holandii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak rozliczyć podatek z holandii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak rozliczyć podatek z holandii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT: Kryzys zaskoczył pakiet portowy

  Zmiany w VAT: Kryzys zaskoczył pakiet portowy

  Wdrożone od tego roku zmiany w VAT i uproszczenia celne skłoniły spedytorów do przeniesienia się z odprawami do naszego kraju. A jednak wyniki polskich portów za 2015 r. nie zapowiadają się tak dobrze jak w 2014 r.

  czytaj więcej

 • 4 mln Polaków bez podatku po podwyżce kwoty wolnej od PIT. Skorzystają też najbogatsi

  4 mln Polaków bez podatku po podwyżce kwoty wolnej od PIT. Skorzystają też najbogatsi

  Według ekspertów bardziej sprawiedliwa byłaby metoda degresywna. Bezpośredni skutek zwiększenia kwoty wolnej do 8 tys. zł – co obiecuje Prawo i Sprawiedliwość – to podwojenie liczby osób z dochodem wolnym od opodatkowania.

  czytaj więcej

 • Polska przyjazna dla skruszonych przestępców podatkowych

  Polska przyjazna dla skruszonych przestępców podatkowych

  U nas za podatki można pójść do więzienia na 5 lat, a nie – jak w innych krajach – na 10 czy nawet 15. Mamy za to najwyższą stawkę PIT od nieujawnionych dochodów. Tak wynika z raportu OECD

  czytaj więcej

 • Zeznania PIT nie można modyfikować na żądanie

  Zeznania PIT nie można modyfikować na żądanie

  Podatnik nie skoryguje deklaracji rocznej po tym jak rozliczył się prawidłowo z fiskusem – stwierdził dyrektor katowickiej izby.

  czytaj więcej

 • VAT MOSS to sukces Komisji Europejskiej

  VAT MOSS to sukces Komisji Europejskiej

  Nie chcemy, aby małe firmy ponosiły nieproporcjonalne koszty, dlatego zastanawiamy się nad progiem rejestracyjnym dla celów VAT MOSS - mówi w wywiadzie dla DGP Vanessa Mock rzeczniczka prasowa Pierre’a Moscoviciego, komisarza ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł.

  czytaj więcej

 • Fiskus woli trzymać podatników w klinczu

  Fiskus woli trzymać podatników w klinczu

  Od ponad dwóch lat urzędnicy badają, czy firma z Kęt ma prawo do zwrotu VAT. Takich przypadków jest niemało, ale od 15 sierpnia wzrosły szanse obrony – wskazują eksperci.

  czytaj więcej

 • Jedlak: Wspólny cel fiskalny

  Jedlak: Wspólny cel fiskalny

  W jednym wszyscy – i ci, których wybraliśmy do parlamentu, i ci, którym nie udało się przeskoczyć progu – byli zgodni. Trzeba uszczelnić system podatkowy.

  czytaj więcej

 • Werdyktu Brukseli w sprawie Apple nie poznamy przed Bożym Narodzeniem

  Werdyktu Brukseli w sprawie Apple nie poznamy przed Bożym Narodzeniem

  Nikłe są szanse, aby Komisja Europejska jeszcze przed Bożym Narodzeniem nakazała koncernowi Apple zwrócić uzyskane w Irlandii korzyści podatkowe – uważa Michael Noonan tamtejszy minister finansów.

  czytaj więcej

 • Odwrotne obciążenie w VAT. Lekarstwo czy choroba

  Odwrotne obciążenie w VAT. Lekarstwo czy choroba

  - Odwrotne obciążenie zostało wymyślone jedynie po to, aby ktoś mógł nie tylko nic nie płacić do budżetu, ale także otrzymywać zwroty podatku. Swego czasu chciano mnie przekonać, abym uczestniczył w tej mistyfikacji. Było to tak: gdy władze zaczęły wzmożone kontrole w firmach zajmujących się obrotem złomem, pojawił się u mnie przedstawiciel pewnego koncernu z propozycją współpracy (poparcia) dla wprowadzenia stawki 0 proc. na złom. Na moją odpowiedź, że przecież nie zezwala na to prawo polskie oraz prawo wspólnotowe, odpowiedziano mi, że można to nazwać inaczej (np. odwrócony VAT), a oni Brukselę biorą na siebie i mają ze sobą wszystkich ekspertów podatkowych, a zwłaszcza tych międzynarodowych. Zdecydowanie odmówiłem udziału w tej mistyfikacji, ale być może poszli do innych - uważa prof. Witold Modzelewski.

  czytaj więcej

 • Będzie trudniej odzyskać podatek zapłacony w Holandii

  Będzie trudniej odzyskać podatek zapłacony w Holandii

  W 2015 r. holenderski fiskus powinien, według naszych szacunków, zwrócić polskim pracownikom ponad 32 mln euro. Weszły jednak w życie zmiany, które mocno utrudnią całą procedurę - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Powiertowski, prezes Euro-Tax.pl

  czytaj więcej

 • Ekspertka: Podatek bankowy powinien służyć nie tylko zwiększaniu dochodów

  Ekspertka: Podatek bankowy powinien służyć nie tylko zwiększaniu dochodów

  Zdaniem Zasikowskiej niepokój budzi "prześlizgnięcie się" autorów uzasadnienia projektu nad problemem zgodności proponowanych rozwiązań z prawem Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć z fiskusem dochody małoletniego

  Jak rozliczyć z fiskusem dochody małoletniego

  Rodzice powinni co do zasady doliczać zarobki swoich dzieci do własnych i wykazać całość w urzędzie skarbowym. Od tej reguły istnieją jednak wyjątki.

  czytaj więcej

 • Ile zostaje nam z pensji? 30 proc. wynagrodzenia oddajemy na składki i podatki

  Ile zostaje nam z pensji? 30 proc. wynagrodzenia oddajemy na składki i podatki

  Malta i Cypr z najniższymi, a Dania i Niemcy z najwyższymi podatkami. Polska jest w środku europejskiej stawki. Ze 100 złotych, przeciętnie zarabiającej polskiej rodzinie zostaje 78 złotych. Raport w tej sprawie opublikowała firma doradcza PWC.

  czytaj więcej

 • Fiskus ma pomóc budować statki. Stocznie rozliczą VAT po zakończeniu inwestycji

  Fiskus ma pomóc budować statki. Stocznie rozliczą VAT po zakończeniu inwestycji

  Stocznie rozliczą VAT dopiero po zakończeniu inwestycji i wybiorą, czy chcą nadal płacić CIT, czy wolą podatek od wartości sprzedaży. Zmiany mogą wejść w życie już od 2017 r.

  czytaj więcej

 • Pracowałeś za granicą? Należy ci się zwrot podatku

  Pracowałeś za granicą? Należy ci się zwrot podatku

  Każdy kto pracował za granicą i otrzymywał wynagrodzenie, powinien się z tego rozliczyć - niezależnie od tego, czy jego pobyt trwał kilka tygodni, czy też kilka miesięcy. Jak pokazują statystyki z ostatnich lat, uzyskane w ten sposób środki pieniężne stanowią spory zastrzyk finansowy dla wielu rodzin.

  czytaj więcej

 • Raje podatkowe są opłacalne, więc pieniądze płyną

  Raje podatkowe są opłacalne, więc pieniądze płyną

  PODATKI Atrakcyjnym kierunkiem optymalizacyjnym są Stany Zjednoczone. Wciąż odmawiają przystąpienia do Common Reporting Standard i wymiany informacji.  „Panama Papers”, opublikowany w niedzielę zbiór dokumentów dotyczących działalności panamskiej kancelarii Mossack Fonseca, która pomagała bogatym ludziom z całego świata ukrywać majątki przed ich władzami podatkowymi, to największy wyciek informacji dotyczących rajów podatkowych w historii.

  czytaj więcej

 • Islandia: Tajne konto premiera może drogo kosztować ofiarę kryzysu

  Islandia: Tajne konto premiera może drogo kosztować ofiarę kryzysu

  Reykjavik ledwo odbudował nadszarpnięty wizerunek. Wskutek afery Panama Papers znów leży on w gruzach. Premier kraju Sigmundur (większość Islandczyków nie ma nazwisk, a zamiast nich posługuje się imionami i imionami odojcowskimi) jest pierwszą ofiarą skandalu, który wybuchł po tym, jak światowe media ujawniły w niedzielę dane o tysiącach osób unikających płacenia podatków dzięki fikcyjnym firmom stworzonym w rajach podatkowych. Jak się okazało, islandzki premier wraz z żoną miał firmę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, na której koncie było kilka milionów dolarów.

  czytaj więcej

 • Polska nie jest rajem. Ani podatkowym, ani składkowym

  Polska nie jest rajem. Ani podatkowym, ani składkowym

  Państwa należące do Unii obniżają stawki PIT, a podwyższają kwotę wolną od podatku. W naszym kraju jest ona ciągle najniższa wśród 28 badanych członków Wspólnoty. Mamy natomiast dość dobrze rozwinięty system ulg prorodzinnych (odliczenia związane z liczbą posiadanych dzieci, możliwość wspólnych rozliczeń z małżonkiem i dzieckiem). Z kolei pod kątem wysokości składek ZUS jesteśmy średniakiem.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT: Straci polski budżet, a zarobią Niemcy

  Zmiany w VAT: Straci polski budżet, a zarobią Niemcy

  Agencje celne będą odpowiadać solidarnie ze swoimi klientami za podatek nierozliczony z tytułu importu. Mieliśmy konkurować z Hamburgiem, a tylko stracimy – alarmują eksperci. Specjaliści twierdzą, że już niedługo agencje i spedytorzy zaostrzą warunki współpracy z importerami albo przeniosą się za zachodnią granicę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne