druk deklaracji vat 7

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu druk deklaracji vat 7. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące druk deklaracji vat 7.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczyć sprzedaż i zakup prywatnego samochodu

  Jak rozliczyć sprzedaż i zakup prywatnego samochodu

  Sprzedawca powinien zapłacić podatek dochodowy, jeżeli pozbywa się auta z zyskiem przed upływem pół roku od nabycia. Kupujący musi uregulować daninę od czynności cywilnoprawnych. Urząd może podwyższyć podstawę opodatkowania, jeśli uzna, że cena, za którą sprzedano auto, została zaniżona

  czytaj więcej

 • Założenie firmy będzie tańsze o 170 złotych?

  Założenie firmy będzie tańsze o 170 złotych?

  Przedsiębiorców, którzy nie potrzebują potwierdzenia rejestracji w zakresie VAT, w 2015 roku założenie firmy będzie kosztować 170 złotych mniej niż obecnie. Powód? Rząd planuje zniesienie obowiązku obligatoryjnego uzyskiwania takiego potwierdzenia.

  czytaj więcej

 • Gdzie sprawy firmy załatwimy online

  Gdzie sprawy firmy załatwimy online

  Z roku na rok przedsiębiorcy mają coraz więcej możliwości załatwienia spraw w internecie. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) pracuje nad ulepszeniem technicznej strony e-administracji, a zmienione w tym roku przepisy mają przymusić urzędy do otwarcia się na załatwianie spraw tą drogą. Od sierpnia wszystkie instytucje centralne i samorządowe miały usprawnić elektroniczne skrzynki podawcze. Sprawdziliśmy, jakie możliwości dają przedsiębiorcom internetowe strony urzędów.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Sprzedaż wysyłkowa z kraju podlega szczególnym zasadom

  Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ustala indywidualny pułap sprzedaży. Po jego przekroczeniu podatek trzeba płacić w państwie przeznaczenia towarów

  czytaj więcej

 • Biznes woła o przejrzyste reguły gry

  Biznes woła o przejrzyste reguły gry

  Chwiejność polskiego prawa przybiera na sile. Przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami ustawowymi, które jeszcze nigdy nie następowały tak często. Dlatego wspólnymi siłami, podczas Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth, opracują własne rekomendacje, które ich zdaniem pomogą naszej gospodarce.

  czytaj więcej

 • Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

  czytaj więcej

 • Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Blady strach padł na właścicieli pubów i innych lokali gastronomicznych. Powinni oni od wielu lat uiszczać 10-proc. opłatę od reklamy napojów alkoholowych. A fiskus zaczyna się o zaległe sumy upominać.

  czytaj więcej

 • Podatnicy nie muszą aktualizować zgłoszenia VAT-R

  Podatnicy nie muszą aktualizować zgłoszenia VAT-R

  Czy deklarację za grudzień składać jeszcze do starego, czy już do nowego urzędu skarbowego? Ministerstwo Finansów wyjaśniło DGP, że właściwy będzie ten drugi organ.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Trybunału Sprawiedliwości UE zwolnieniu od VAT podlegają tylko świadczenia, które mają bezpośrednio na celu diagnozę, opiekę lub terapię. W przypadku jedynie hipotetycznego związku świadczenia ze wskazanymi celami zwolnienie nie przysługuje (zob. wyroki: w sprawach C-86/09, C-212/01, C-307/01).

  czytaj więcej

 • Jakich zmian w rozliczaniu VAT mogą się spodziewać firmy

  Jakich zmian w rozliczaniu VAT mogą się spodziewać firmy

  Według szacunków wyłudzenia w zakresie VAT w Polsce sięgają 50 mld zł. Problem ten jest jednak problemem ogólnounijnym. Różnica między oczekiwanymi dochodami a faktycznie pobranym w państwach członkowskich podatkiem wyniosła w 2013 r. niemal 170 mld euro. Ogłaszane w Polsce i w Unii Europejskiej plany działania mają służyć skuteczniejszemu zwalczaniu oszustw oraz wspieraniu przedsiębiorstw. Czy rzeczywiście tak będzie?

  czytaj więcej

 • Prowadzisz jednoosobową firmę? Oto najważniejsze podatkowe prawa i obowiązki, jakie musisz znać

  Prowadzisz jednoosobową firmę? Oto najważniejsze podatkowe prawa i obowiązki, jakie musisz znać

  Trzeba liczyć się z tym, że nie każde dochody z działalności gospodarczej mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego. Ryczałtem nie można opodatkować m.in. prowadzenia aptek, prowadzenia lombardu czy produkcji wyrobów akcyzowych. Tego rodzaju działalność musi być opodatkowania na zasadach ogólnych.

  czytaj więcej

 • Nadchodzą duże zmiany w VAT. Co nas czeka w 2017? [PODSUMOWANIE]

  Nadchodzą duże zmiany w VAT. Co nas czeka w 2017? [PODSUMOWANIE]

  Od nowego roku zacznie obowiązywać wiele zmian w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 710 ze zm.). I nie chodzi tu tylko o te wprowadzone przez słynną dużą nowelizację, czyli ustawę z 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (w momencie oddawania do druku tygodnika czekała już tylko na podpis prezydenta; dalej: grudniowa ustawa nowelizującą).

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  Poradnia rachunkowa z 6 marca 2017

  ● Czy wszystkie darowizny trzeba wykazać w CIT-D● Czy zakład budżetowy musi złożyć zeznanie roczne CIT-8● Czy spółka przejmująca musi złożyć zeznanie● Czy spółka musi składać CIT-TP● Czy koszty na B+R można odliczać w trakcie roku

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • Konwencja MLI opublikowana. A zmiany w PIT, ordynacji i akcyzie na ostatniej prostej

  Konwencja MLI opublikowana. A zmiany w PIT, ordynacji i akcyzie na ostatniej prostej

   Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii i mający rodziny w kraju wyczekują regulacji, które zwolnią ich z obowiązków administracyjnych w PIT. Polska przeprowadziła już całą procedurę związaną z ratyfikacją Konwencji MLI (w ubiegłym tygodniu ustawa została ogłoszona w Dz.U. – poz. 2104).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne