Rozliczenia

21 maja 2017 r.

Można odnieść wrażenie, że nie ma w obrocie gospodarczym lepiej zabezpieczonych środków niż wpływy z VAT. Kolejnym narzędziem uszczelnienia podatku ma być split payment.

Split payment może ograniczyć płynność finansową uczciwych przedsiębiorców. Rząd walczy o należny VAT21 maja 2017 r.

Jeśli posłowie przegłosują projekt nowelizacji VAT, podatnicy od 2018 roku będą musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – mechanizmem podzielonej płatności. Stawką rządowej walki o należny podatek jest „być albo nie być” przedsiębiorców. Resort finansów nie zaprzecza bowiem, że wprowadzenie regulacji może ograniczyć płynność finansową w „niektórych” przedsiębiorstwach. Zmiany są istotnym elementem walki z oszustami, ale mogą uderzyć też w uczciwe firmy.

13 listopada 2016 r.

Jakie będą stawki podatku VAT w 2017 roku?

Stawki VAT w 2017 roku13 listopada 2016 r.

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług wprowadza przepisy uszczelniające system podatkowy. Jak czytamy w uzasadnieniu, mają one przynieść rezultaty dopiero w następnych latach, zatem ustawodawcy proponują utrzymanie dotychczasowych stawek podatku VAT do końca 2018 roku.

20 stycznia 2016 r.

e-booki

VAT: Najważniejsze zmiany w 2016 roku20 stycznia 2016 r.

Trwa migracja firm w urzędach skarbowych, nowy prewspółczynnik nie obejmuje firmowych samochodów, podatek na sprzęt przeciwpożarowy wzrósł a korekty deklaracji VAT nie trzeba już uzasadniać. To tylko część zmian, z jakimi podatnicy będą się mierzyć w 2016 roku.

Reklama