Nowy VAT wciąż problemem dla firm

autor: Agnieszka Pokojska, Łukasz Zalewski03.06.2014, 07:05; Aktualizacja: 03.06.2014, 08:35
VAT

VATźródło: GazetaPrawna.pl

Mimo że od nowelizacji ustawy o podatku naliczonym minęło prawie pół roku, przedsiębiorcy wciąż mają kłopoty z ustalaniem momentu dostawy towaru. Od niego zależy termin rozliczenia z urzędem.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • ap(2015-12-04 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Moment powstania obowiązku podatkowego powinien być z chwilą otrzymania zapłaty. Wk... wia mnie płacenie fikcyjnych podatków. Te przepisy w ogóle są niezrozumiałe, och nie, zrozumiałe dla zmieniających się świnek przy korycie, chociaż i One czasem twierdzą, że czegoś tam nie dopatrzyły, zapomniały wpisać, luka w prawie itd.

    Odpowiedz
  • kimu(2015-09-23 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    @panna-zuzanna
    Dokładnie tak! Niby z jednej strony wprowadzane są różne udogodnienia dla przedsiębiorców, ale tak naprawdę działa to pod przykrywką propagandowego PR-u, aby pokazać szarej masie, że państwo robi coś dla obywateli. A czy to coś ma w ogóle realne przełożenie na lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstw, to już tylko drobny szczegół. Natomiast tam, gdzie zmiany są konieczne, jakoś nikomu nie spieszno do ich dokonania. Dlatego tym ciekawiej wygląda ustawa Budrewicza, której autorzy się na takie dyletanctwo nie godzą i chcą dokonać małej rewolucji w przepisach. Czy im się uda? Łatwo nie będzie, ale patrząc na merytoryczną warstwę proponowanych przepisów, przy odrobinie dobrej woli mogły by być one wprowadzone. Oby!

    Odpowiedz
  • panna-zuzanna(2015-08-11 20:51) Zgłoś naruszenie 20

    Tak to jest, że w naszym kraju wszystko się robi bez pomyślunku. Niby na rękę przedsiębiorcom, a jakoś średnio korzystnie to wychodzi. Skoro sami do końca nie wiedzą, jak z tego korzystać.
    Przedsiębiorcy w Polsce nie mają lekko. Nic dziwnego, że sami starają się coś z tym zrobić. Ostatnio czytałam na 7. robimyustawe.org o fajnym projekcie pod hasłem Ustawa Budrewicza. To są inicjatywy, które warto wspierać, a nie jakieś bzdurne zmiany przepisów, które nijak mają się do rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • GO-leasing(2015-05-18 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    To prawde, te zmieny są dla przedsiębiorsców wciąż trudne do ogarnięcia. Dlatego też ważne, by powstawało w sieci jak najwięcej artykułów odnoszących się do zmian i ich interpretacji.

    Odpowiedz
  • kilo(2015-03-17 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Co to jest ustawa o podatku naliczonym?

    Odpowiedz
  • hadzien(2014-12-02 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek vat to masakra dla budżetu firm i to jest jasne. Pytanie brzmi - kiedy u nas zrobi się cokolwiek dla poprawy sytuacji? Kiedy firmy będą ponosiły niższe koszty prowadzenia biznesu? Nigdy? Jak na razie sytuacja w Polsce nie wygląda zbyt ciekawie. Sam działam w UK, schemat Pawła Kurnika, pracuję z Polski. Rocznie daje mi to nawet 15 tysięcy oszczędności. Inny świat - i nie mam zamiaru już kiedykolwiek płacić podatki w Polsce.

    Odpowiedz
  • malkolm(2014-06-04 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce robi się wszystko żeby doprowadzić do problemów. Moja firma działa w UK, schemat Pawła Kurnika. Co to daje? 15 tysięcy rocznych oszczędności na zusach i ulgach podatkowych. I teraz pytanie - czy kiedykolwiek dożyjemy momentu, w którym Polska zrobi cokolwiek w tym kierunku?

    Odpowiedz
  • wjw(2014-06-03 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    I własnie o to chodzi żeby podatnik nie wiedział bo wtedy US ma pole do popisu.

    Odpowiedz