statystyki

Czy reklama na samochodzie uprawnia do pełnego odliczenia VAT

autor: Rafał Styczyński20.07.2018, 19:00
Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?

Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?źródło: ShutterStock

Posiadam samochód firmowy (osobowy), który cały oklejony został reklamą oraz informacją o firmie. Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?

Niestety, w opisanej sytuacji podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia w 100 proc. VAT od wydatków na eksploatację.

Zgodnie z art. 86a ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 ustawy o VAT w przypadku wydatków związanych z pojazdami samochodowymi kwotę podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy o VAT, stanowi 50 proc. kwoty podatku wynikającej z faktury otrzymanej przez podatnika.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane