życzenia na zdrowie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu życzenia na zdrowie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące życzenia na zdrowie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Roman Giertych: Kaczyński to największy szkodnik ostatnich 27 lat [WYWIAD]

  Roman Giertych: Kaczyński to największy szkodnik ostatnich 27 lat [WYWIAD]

  - Chciałbym w następnym Sejmie być szefem komisji śledczej do spraw funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w latach 2015-2019. Myślę, że taka komisja miałaby sporą rangę w sensie publicznym i państwowym, i sprawiedliwe oceniłaby czyny oraz słowa w okresie błędów i wypaczeń, w którym się obecnie znajdujemy. Byłbym bezstronny - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Toalety w lokalu przedsiębiorcy dostępne także dla klientów

  Toalety w lokalu przedsiębiorcy dostępne także dla klientów

  Wielu przedsiębiorców prowadzących sklepy, bary, niewielkie lokale gastronomiczne lub inne lokale usługowe sądzi, że obowiązek posiadania toalety dla klientów ich nie dotyczy. Okazuje się, że często są w błędzie. Bo jeżeli tylko lokal spełnia definicję budynku użyteczności publicznej (która jest bardzo szeroka), to trzeba zapewnić w nim ogólnodostępne toalety.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Musimy zmienić mentalność urzędników. Dialog z przedsiębiorcą, zamiast odgórnych decyzji [WYWIAD]

  Morawiecki: Musimy zmienić mentalność urzędników. Dialog z przedsiębiorcą, zamiast odgórnych decyzji [WYWIAD]

  Musi istnieć mechanizm pozwalający zmienić trudno reformowalnych urzędników, którzy siedzą w tym samym miejscu od wielu lat i wydają niekiedy te same, szkodliwe decyzje – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki, minister finansów i minister rozwoju, w rozmowie z prezesem Ryszardem Florkiem, założycielem i właścicielem Fakro.

  czytaj więcej

 • Marczuk: Koniec papierologii przy wnioskowaniu o świadczenia

  Marczuk: Koniec papierologii przy wnioskowaniu o świadczenia

  Bartosz Marczuk Przekazywane drogą elektroniczną formularze o pomoc finansową będą w znacznej części wypełniane automatycznie, a nie przez rodziców. Nie będą też oni składać tak wielu zaświadczeń i oświadczeń.

  czytaj więcej

 • Kamil Durczok: To ja określam granice, co mi przystoi, a co nie

  Kamil Durczok: To ja określam granice, co mi przystoi, a co nie

  - Z powodu dwóch tekstów we „Wprost” nie pozwolę się zepchnąć do narożnika, w którym będę się musiał tłumaczyć z tego, czy zatrudniam więcej kobiet, czy mężczyzn? Czy ktoś się bał dołączyć do mojego zespołu, czy nie? Czy w sieci wrze, czy nie? Czy internet huczy, czy nie? Poszedłem do sądu, bo nie chciałem, by ludzie przyjęli to, co zostało napisane we „Wprost”, za prawdę - mówi Kamil Durczok w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Vladimir Plahotniuc. Ballada o człowieku, który ukradł państwo

  Vladimir Plahotniuc. Ballada o człowieku, który ukradł państwo

  Zaplanowane na niedzielę wybory prezydenckie w Mołdawii, niezależnie od wyniku, wygra człowiek, który nawet w nich nie kandyduje. Vladimir Plahotniuc, oligarcha, a formalnie tylko poseł, kontroluje najważniejsze firmy, służby specjalne, wymiar sprawiedliwości i niemal całą scenę polityczną.

  czytaj więcej

 • Jak zamienić odkrycie w wynalazek, na którym zarobią akademik i przedsiębiorca? [DEBATA]

  Jak zamienić odkrycie w wynalazek, na którym zarobią akademik i przedsiębiorca? [DEBATA]

  Uczestnicy debaty DGP starali się też odpowiedzieć na inne pytania, np. dlaczego państwo dotuje badania nad pokemonami, zamiast dopłacać do tych nad innowacyjnymi lekami. Albo dlaczego badacze są podobni do małp i wolą mieć 100 proc. z niczego niż 1 proc. z miliarda złotych?

  czytaj więcej

 • Lewestam: ONR kontra prywaciarze

  Lewestam: ONR kontra prywaciarze

  Czym ma być „przestrzeń publiczna”, miejsce, gdzie może się odbywać debata o sprawach ważnych i najważniejszych? Jurgen Habermas mówił, że musi być dostępna dla wszystkich i wolna od wpływów tak rządowych, jak prywatnych. Ma to sens, prawda? Debaty publicznej nie może przecież sponsorować Coca-Cola, bo wtedy zamilkną fani Pepsi oraz badacze szkodliwości cukrów prostych dla zdrowia naszych dziatek. Rząd nie może karać gazet, które go krytykują, bo jak się opozycja boi, budzi się autorytaryzm. Agory, tego starożytnego symbolu rynku, gdzie każdy obywatel może wejść na podium i powiedzieć, co mu w duszy gra, nie można wydzierżawić korporacji; nie można też jej otoczyć kordonem wojska. To znaczy: nie można, jeśli chcemy nadal mieszkać w demokracji.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Program bezpłatnych leków dla seniorów niewątpliwym sukcesem rządu

  Radziwiłł: Program bezpłatnych leków dla seniorów niewątpliwym sukcesem rządu

  Niewątpliwym sukcesem rządu jest program bezpłatnych leków dla seniorów - ocenił w rozmowie z PAP minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Oprócz tego, za najważniejsze osiągnięcia resortu w ostatnim roku uznał zatrzymanie komercjalizacji szpitali i otwarcie na dialog społeczny.

  czytaj więcej

 • Czy NFZ sfinansuje operacje plastyczne ze względów medycznych?

  Czy NFZ sfinansuje operacje plastyczne ze względów medycznych?

  Generalną zasadą jest, że zabiegi chirurgii plastycznej i zabiegi kosmetyczne nie są refundowane przez NFZ, jednak od tej reguły są wyjątki. Fundusz może sfinansować zabieg korekty defektu fizycznego, jeśli jego istnienie i związane z nim dolegliwości są następstwem wady wrodzonej, wady nabytej z powodu urazu, wynikiem choroby lub spowodowane są jej leczeniem. Najogólniej więc – jego przeprowadzenie muszą uzasadniać względy medyczne, a nie wyłącznie estetyczne.

  czytaj więcej

 • Stanisława Celińska: Chrystus to facet z jajami. Marzyłam, żeby zrobić o nim spektakl

  Stanisława Celińska: Chrystus to facet z jajami. Marzyłam, żeby zrobić o nim spektakl

  Postaci, które grałam, wymagały ode mnie ogromnego zaangażowania, dojścia do spodu, wywracania bebechów – przyznaje Stanisława Celińska w osobistej rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Wyniki sekcji zwłok zależą od stanu ciała

  Ekspert: Wyniki sekcji zwłok zależą od stanu ciała

  To, czego można się dowiedzieć z sekcji zwłok, zależy w dużej mierze od tego, w jakim stanie jest ciało. A na to z kolei mają wpływ warunki, w jakich było ono przechowywane - mówi PAP kryminalistyk, laborant sekcyjny z ponad 25-letnim stażem Ireneusz Migdał.

  czytaj więcej

 • Chorzy na stwardnienie rozsiane apelują do Ministra Zdrowia o dostęp do skutecznej terapii

  Chorzy na stwardnienie rozsiane apelują do Ministra Zdrowia o dostęp do skutecznej terapii

  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wraz z innymi organizacjami pacjentów wystąpiło z petycją do Ministra Zdrowia o objęcie refundacją innowacyjnego leczenia. Według ekspertów wśród programów lekowych pierwszej linii brakuje terapii o silniejszym działaniu, która mogłaby pomóc pacjentom z aktywną, rzutowo-remisyjną postacią SM.

  czytaj więcej

 • Dla pacjentów podstawą jest jakość

  Dla pacjentów podstawą jest jakość

  W dyskusji na temat zmian systemowych i roli podmiotów prywatnych na rynku opieki zdrowotnej brakuje najważniejszego – głosu osób chorych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej