życzenia na zdrowie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu życzenia na zdrowie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące życzenia na zdrowie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Samochody na kopertach: Mniej nadużyć w korzystaniu z kart parkingowych

  Samochody na kopertach: Mniej nadużyć w korzystaniu z kart parkingowych

  Liczba osób, które mogą zatrzymywać samochód na kopertach, zmniejszyła się o połowę. Zaostrzone przepisy spowodowały, że z przywileju korzystają ci, którzy faktycznie go potrzebują.

  czytaj więcej

 • Opieka zdrowotna kuleje: Brakuje lekarzy, pieniędzy i organizacji

  Opieka zdrowotna kuleje: Brakuje lekarzy, pieniędzy i organizacji

  Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka to tylko wierzchołek góry problemów w opiece zdrowotnej nad najmłodszymi. Brakuje pieniędzy, lekarzy i dobrej organizacji. Tylko z kardiochirurgii CZD w Międzylesiu ewakuowano kilkanaścioro dzieci. Część została odwieziona do innych warszawskich szpitali. Inne miały być przetransportowane do placówek blisko ich miejsca zamieszkania. Wstrzymano wszystkie planowane zabiegi. To decyzja dyrekcji Centrum w związku ze strajkiem pielęgniarek. W ramach protestu odeszły od łóżek pacjentów. Zostały tylko na oddziałach ratujących życie.

  czytaj więcej

 • Danielewicz: Nie ma metod, które lepiej niż przeszczep mogłyby zastąpić narządy

  Danielewicz: Nie ma metod, które lepiej niż przeszczep mogłyby zastąpić narządy

  Wciąż nie ma metod, które potrafiłyby porównywalnie do przeszczepu zastąpić czynność niewydolnych narządów - mówi PAP dyrektor Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant" prof. Roman Danielewicz. W Polsce na przeszczep czeka ponad 1,6 tys. chorych.

  czytaj więcej

 • Weterani misji zagranicznych świętowali w Warszawie

  Weterani misji zagranicznych świętowali w Warszawie

  W niedzielę w stolicy odbyły się obchody Dnia Weterana, święta uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami państwa. Do wieczora będzie jeszcze można skorzystać z atrakcji pikniku weterana na pl. Piłsudskiego.

  czytaj więcej

 • Prawo do bezpieczeństwa

  Prawo do bezpieczeństwa

  Zagrożeń dla ludzkiego życia i zdrowia zawsze było wiele, a nowe wciąż się pojawiają. Szczególną rolę w ich ograniczaniu odgrywa prawodawca. Oceniając obowiązujące w Polsce regulacje, można przyjąć, że w szerokim ujęciu zapewniają one ludziom bezpieczne życie. Mam tu na myśli zwłaszcza prawodawstwo karne, ale nie tylko.

  czytaj więcej

 • Pikieta pod resortem zdrowia. W CZD trwają rozmowy pielęgniarek z dyrekcją

  Pikieta pod resortem zdrowia. W CZD trwają rozmowy pielęgniarek z dyrekcją

  We wtorek ok. godz. 14.30 rozpoczęły się rozmowy dyrekcji CZD ze strajkującymi pielęgniarkami. Wcześniej przed resortem zdrowia odbyła się pikieta poparcia dla protestujących. W środę w Sejmie rząd przedstawić ma informację o sytuacji w szpitalu.

  czytaj więcej

 • Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka domagają się podwyższenia zarobków. Ich protest po raz kolejny przypomina o problemie, jakim jest uregulowanie w powszechnie obowiązujących przepisach systemu kształtowania oraz finansowania pensji w ochronie zdrowia.

  czytaj więcej

 • Leo Beenhakker: Polskę stać na ćwierćfinał [WYWIAD]

  Leo Beenhakker: Polskę stać na ćwierćfinał [WYWIAD]

  Robert Lewandowski, odkąd go pamiętam, był idealnym kandydatem na poważnego piłkarza. Od pierwszego momentu, kiedy go spotkałem, byłem absolutnie pewny, że zrobi karierę. Tylko nie wiedziałem, jaka to będzie kariera – mówi Leo Beenhakker, były trener reprezentacji Polski

  czytaj więcej

 • Topolewska: Zmiany w nadzorze głosem w obronie najsłabszych obywateli

  Topolewska: Zmiany w nadzorze głosem w obronie najsłabszych obywateli

  Od wielu lat dużym problemem polityki społecznej jest deficyt placówek opieki. Zarówno tych dla najstarszych, jak i dla najmłodszych Polaków. Tych prowadzonych przez samorządy jest po prostu zbyt mało w stosunku do potrzeb, a ich ograniczone budżety nie pozwalają im na uruchamianie nowych żłobków czy domów pomocy społecznej. Dlatego odpowiedzią na te braki jest stale wzrastająca liczba prywatnych placówek.

  czytaj więcej

 • Wiceminister zdrowia: Wróci egzamin wstępny dla rezydentów

  Wiceminister zdrowia: Wróci egzamin wstępny dla rezydentów

  Należy się zastanowić, czy specjalizacje na wszystkich kierunkach powinny być opłacane przez państwo – mówi w wywiadzie dla DGP wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

  czytaj więcej

 • Połączenie krajowej karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego to pomysł niecodzienny

  Połączenie krajowej karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego to pomysł niecodzienny

  „Rodzina 500 plus” to najlepszy koncept ostatnich miesięcy. Niestety są też i gorsze, np. wprowadzenie bilateralnych umów o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji czy połączenie krajowej karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego.

  czytaj więcej

 • Ślub w plenerze możliwy, ale niepewny

  Ślub w plenerze możliwy, ale niepewny

  W sierpniu planujemy wziąć ślub – pisze pan Marcin. – Będzie to ślub cywilny. Wiemy, że możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego w plenerze, więc chcielibyśmy, by taka była nasza uroczystość. Jednak gdy poszliśmy do kierownika urzędu stanu cywilnego, ten zaprotestował i orzekł, że ślubu na łące nad jeziorem nam nie udzieli. Po dłuższych przekonywaniach trochę zmiękł, ale zapowiedział, że zanim wyrazi zgodę, obejrzy to miejsce. Od tej wizji lokalnej uzależnił swoją decyzję. Czy ma do tego prawo – pyta zmartwiony czytelnik.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej