« Powrót do artykułu

Kolejne grupy pracowników ochrony zdrowia z gwarantowaną pensją

Salowe, rejestratorki, sekretarki medyczne i sanitariusze zostaną objęci przepisami o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Tak wynika z projektu, który przekazano do zaopiniowania parterom społecznym.

Szpital

żródło: ShutterStock

Optymizmem nie napawa też partnerów społecznych to, że jako kwotę bazową do określania minimalnego wynagrodzenia pozostawiono 3900 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Matka polka50+(2018-02-14 22:26) Zgłoś naruszenie 10

    REJESTRATORKI,ADMINISTRATORKI NAWET W RENOMOWANYCH KLINIKACH PRACUJĄ NA NAJNIZSZYCH STAWKACH I NA UMOWACH ŚMIECIOWYCH. WIEC ODCHODZĄ TAM GDZIE SĄ UMOWY O PRACĘ CZY WIĘKSZE STARKI PŁACY. NIKT W DUŻYM MIEŚCIE CZY STOLICY NIE UTRZYMA SIĘ ZA 1500-ZŁ DO RĘKI! !!!!A TYLE PŁACA WYKORZYSTUJĄC MŁODYCH LUDZI.

    Odpowiedz
  • Tom(2018-06-28 05:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mając 40 lat stażu pracy mam 2000 zł na rękę jako elektryk w szpitalu. Podwyżka płac w 2017 roku mnie nie objęła, bo niby przekroczyłem jakiś tam wskaźnik płacy minimalnej w służbie zdrowia. Żenujące jak się traktuje pracowników w tym kraju.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!