Placówki i usługi

17 stycznia 2018 r.

Ministerstwo wskazało, że z roku na rok środki na refundację są zwiększane, wyraźnie też zarysowuje się wzrost wydatków na leki szpitalne – programy lekowe i chemioterapię.

Budżet na refundację leków może wzrosnąć 17 stycznia 2018 r.

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zmian umożliwiających zwiększenie środków na dofinansowanie do terapii lekowych. To odpowiedź na petycję organizacji pacjenckich, które chcą ustanowienia zasady przeznaczenia 17 proc. wydatków NFZ na budżet refundacyjny.

17 stycznia 2018 r.

Dr Janusz Pichurski, odwołany z funkcji ordynatora oddziału twierdzi, że po południu oddział nie będzie miał wystarczającej obsady

Kryzys w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Były ordynator chirurgii: Od 14.30 nie ma odpowiedniej obsady17 stycznia 2018 r.

Od godziny 14.30 oddział chirurgii ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu może nie posiadać odpowiedniej obsady lekarskiej. Prezes placówki wydała jednak polecenie przyjmowania pacjentów. Jeszcze w środę ma zebrać się Rada Nadzorcza szpitala. Kryzys ma podłoże płacowe; niewykluczone, że Rada pozwoli na przekroczenie budżetu w celu zapewnienia funkcjonowania szpitala.

17 stycznia 2018 r.

Do tej pory stanowisko rządu było jednoznaczne – 6 proc. PKB do 2025 r.

Spotkanie ministra zdrowia z rezydentami w piątek17 stycznia 2018 r.

– Dostaliśmy zaproszenie od ministra Łukasza Szumowskiego przez departament dialogu społecznego – mówi DGP Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów. Wiadomo, że spotkanie odbędzie się w piątek, nie wiadomo jeszcze, gdzie i o której godzinie.

16 stycznia 2018 r.

Problemem wskazywanym przez niektórych dyrektorów jest brak aktu prawnego, który obligowałby ich do wypłat.

Ratownicy wciąż czekają na podwyżki16 stycznia 2018 r.

Tylko połowa szpitali przyznała podwyżki ratownikom – wynika z danych resortu zdrowia. Ministerstwo już kilka razy interweniowało w tej sprawie, jednak część dyrektorów wciąż uważa, że nie ma podstaw prawnych do wypłat.

15 stycznia 2018 r.

Przeciwnicy aborcji przed Sejmem

Coraz bliżej zakazu aborcji15 stycznia 2018 r.

Posłowie PiS deklarują głosowanie za projektem obywatelskim ograniczenia możliwości legalnego przerywania ciąży, choć liczą, że o zmianie przepisów zdecyduje wcześniej Trybunał Konstytucyjny.

Reklama