Placówki i usługi

19 lipca 2017 r.

Pod propozycją ustawy podpisało się prawie 240 tys. obywateli

Ratownicy dogadali się w sprawie podwyżek19 lipca 2017 r.

400 zł brutto od 1 lipca tego roku i kolejne 400 zł od stycznia – to ustalenia z zawartego wczoraj porozumienia między związkowcami reprezentującymi ratowników a resortem zdrowia. Ustalono też, że Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych oraz Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” powrócą do rozmów o kolejnych zmianach przed 1 lipca 2018 r.

13 lipca 2017 r.

Arak: Telemedycyna budowana po kawałku13 lipca 2017 r.

Polska jest obok Albanii jednym z tych krajów europejskich, w których eZdrowie jest najsłabiej rozwinięte. Trudno umówić się przez internet do lekarza w publicznej placówce ochrony zdrowia. Nie mamy dostępu do badań medycznych przez sieć, a dopiero od przyszłego roku będziemy mieć możliwość korzystania z elektronicznych recept.

13 lipca 2017 r.

W regionach już zapadła większość rozstrzygnię

Sieć szpitali z protestami, NFZ wydaje decyzje13 lipca 2017 r.

104 placówki medyczne nie zgodziły się z decyzjami dotyczącymi kwalifikacji do sieci. Większość dostała już decyzje, głównie odmowne. Placówki walczyły, żeby znaleźć się na jej wyższym poziomie (mieć ryczałt na więcej oddziałów) lub włączyć w nią dodatkowe oddziały i przyszpitalne poradnie. Ale były i takie szpitale, które do sieci w ogóle się nie dostały, np. z powodu braku izby przyjęć lub zbyt krótkiego okresu kontraktu z NFZ, i miały nadzieję, że szefowie oddziałów funduszu mimo tego zmienią zdanie.

12 lipca 2017 r.

Problemem epidemiologicznym ludności w Polsce są obecnie choroby cywilizacyjne: układu krążenia i nowotwory, co jest skutkiem m.in. sposobu odżywiania

Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności, czyli lekarz weterynarii skontroluje szpitalne stołówki12 lipca 2017 r.

W bieżącej kadencji parlamentu, podobnie jak w poprzednich, próbuje się utworzyć Inspekcję Bezpieczeństwa Żywności. Ma ona zastąpić trzy podległe inspekcje zajmujące się kontrolą jakości produktów rolnych, bezpieczeństwem stosowania środków ochrony roślin oraz bezpieczeństwem weterynaryjnym nieprzetworzonych produktów zwierzęcych.

Prawo na co dzień

Reklama