Placówki i usługi

20 września 2018 r.

Jarosław Pinkas

Pinkas: GIS to zbrojne ramię ministra zdrowia [WYWIAD]20 września 2018 r.

Główny Inspektorat Sanitarny to zbrojne ramię ministra zdrowia, ale nie ma jednej instytucji, która mogłaby postawić tamę dopalaczom oraz podnieść poziom zdrowia publicznego. Trzeba współdziałania różnych organów i mądrej edukacji prozdrowotnej - uważa główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

17 września 2018 r.

Nowa grupa ma zostać objęta zapisami noweli z mocą wsteczną – od 1 lipca br.

Salowe i sekretarki medyczne zarobią więcej17 września 2018 r.

Najniższa płaca w ochronie zdrowia będzie wyższa, niż pierwotnie planowano. Na ostatniej prostej sejmowych prac w nowelizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach pracowników medycznych podwyższono wskaźnik służący wyliczaniu stawek dla nowej grupy objętej jej zapisami.

13 września 2018 r.

Manifestowania mają natomiast dość ratownicy medyczni. Dlatego planują protesty polegające na tym, że nie będą brali dodatkowych dyżurów

Jesienne protesty w służbie zdrowia coraz bardziej realne13 września 2018 r.

Październik miesiącem bez ratownika, we wrześniu manifestacja w Warszawie z udziałem fizjoterapeutów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, głodówka pielęgniarek ze szpitala w Przemyślu. Pracownicy służby zdrowia coraz głośniej wyrażają niezadowolenie z warunków pracy.

11 września 2018 r.

Sporą część wzrostu wydatków zapowiadanych przez rząd pochłoną wydatki na podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek.

Wydatki na lecznictwo: Rząd przeliczył się zdrowotnie11 września 2018 r.

Premier popełnił pomyłkę w prezentowaniu wydatków na lecznictwo. Ochrona zdrowia to kluczowy temat w kampanii wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość stara się wypromować tezę o podnoszeniu nakładów na ten cel do 6 proc. PKB. Nie zawsze jednak trzyma się faktów.