Placówki i usługi

25 maja 2017 r.

Systemy e-zdrowia dają oszczędności.

Piotr Arak: Z motyką na słońce, czyli 12 lat budowy e-zdrowia25 maja 2017 r.

W listopadzie tego roku będziemy obchodzić trzecią rocznicę nieoddania w terminie systemów e-zdrowotnych, przygotowywanych przez kolejne rządy przez 12 lat. Projekt P1, realizowany przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), zakłada stworzenie Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recept, e-zwolnień, e-skierowań. Dodatkowo system ma powiadamiać pacjentów o wcześniejszych terminach wizyty u lekarza, przypominać mu o niej za pomocą e-maili i SMS-ów oraz umożliwiać rejestrację na wizytę i wybór terminu. Do tego dochodzi system P2 dla przedsiębiorców.

8 maja 2017 r.

442 tys. - tylu pracowników medycznych miałaby objąć rządowa ustawa.

Decydujący tydzień dla płac lekarzy i ratowników8 maja 2017 r.

Projekt ustawy o najniższych pensjach pracowników medycznych ma być w najbliższych dniach przyjęty przez rząd. Premier Beacie Szydło uda się może uniknąć burzliwej dyskusji między ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem a wicepremierem i szefem resortu finansów Mateuszem Morawieckim.

4 maja 2017 r.

Co zmienią nowe przepisy?

E-zwolnienia bardziej przyjazne4 maja 2017 r.

Od 1 grudnia tego roku mają wejść w życie przepisy, dzięki którym lekarze mają chętniej wystawiać elektroniczne zwolnienia. Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustaw dotyczących wypłaty świadczeń w razie choroby i macierzyństwa w tej sprawie.

26 kwietnia 2017 r.

– To policzek dla ratowników, jesteśmy w głębokim szoku, gdy się z niego otrząśniemy, zaplanujemy akcje protestacyjne – powiedział DGP po spotkaniu Roman Badach-Rogowski.

800 zł to za mało. Ratownicy zrywają rozmowy26 kwietnia 2017 r.

Dwa lata z rzędu po 400 zł brutto – to rządowa propozycja podniesienia płac ratowników, którą wczoraj przedstawili im wiceministrowie zdrowia oraz finansów. Miała ich zniechęcić do planowanego na maj protestu. Pracownicy medyczni uznali jednak, że to zdecydowanie za mało i po niespełna kwadransie opuścili spotkanie.

Prawo na co dzień

Reklama