Pacjenci

15 marca 2017 r.

Lekarze nie stosują środków opioidowych, bo „pacjent się uzależni”

Cierpienie trzeba leczyć, a nie znosić w pokorze15 marca 2017 r.

Chorzy dostaną kartę, w której oznaczą stopień odczuwanego bólu. Ocena bólu w skali od 0 do 10, jego wpływ na codzienne życie, określenie charakteru cierpienia – to niektóre z elementów, które mogą znaleźć się na karcie oceny nasilenia bólu.

15 marca 2017 r.

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda – jak już informowaliśmy – chciałby bowiem, żeby pomoc dla zawałowców w ramach koordynowanych świadczeń była nielimitowana

Zdrowie: Lepsze leczenie dla większej liczby zawałowców15 marca 2017 r.

31,5 mln zł – taka dodatkowa kwota ma trafić do szpitali, które zapewnią pacjentom kompleksową i skoordynowaną opiekę po zawale mięśnia sercowego. Placówka, która zaoferuje takie rozwiązanie, będzie w pakiecie zapewniać choremu m.in. niezbędne badania, zabiegi i operacje, rehabilitację według wskazań lekarza oraz specjalistyczną opiekę ambulatoryjną w ciągu roku od zawału.

28 lutego 2017 r.

Resort zdrowia potwierdza: Stawki za leczenie dzieci w dół28 lutego 2017 r.

Ministerstwo zwołało wczoraj spotkanie z mediami, na którym odniosło się do doniesień DGP o planowanych obniżkach wycen dla szpitali i oddziałów leczących najmłodszych pacjentów. Jak informowaliśmy, szefowie placówek oraz konsultanci krajowi postanowili zainteresować ministra zdrowia planami agencji taryfikacji. Ta ostatnia na podstawie zebranych z części placówek danych oceniła, że cięcia w zakresie np. intensywnej terapii noworodków czy operacji dzieci mają wynieść nawet 30–60 proc. Jak informowaliśmy, są to wstępne propozycje, które mogą zostać skorygowane po nadesłaniu danych finansowych z kolejnych szpitali.

Prawo na co dzień

Reklama