Farmacja

22 maja 2018 r.

Przed wejściem w życie nowelizacji jej przeciwnicy podkreślali również, że pogorszy się dostępność do medykamentów na terenach wiejskich.

Rocznica apteki dla aptekarza: Ceny nie wzrosły o kilkanaście procent, a większość aptek nie upadła22 maja 2018 r.

Ceny leków wcale nie wzrosły o kilkanaście procent, większość aptek nie upadła, a na terenach wiejskich placówek jest więcej, choć straszono, że będzie mniej. To kluczowe wnioski resortu zdrowia i samorządu aptekarskiego przedstawione podczas spotkania z okazji rocznicy opublikowania w Dzienniku Ustaw nowelizacji prawa farmaceutycznego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1015), potocznie nazywanej apteką dla aptekarza.

5 kwietnia 2018 r.

Jest nadzieja, że to wszystko razem wzmocni ochronę rynku. Ale gdy w jednym miejscu uszczelnimy system, znajdzie się luka gdzie indziej

Przychodnia słup nie kupi leków w aptece5 kwietnia 2018 r.

Resort zdrowia wprowadza do walki z nielegalnym wywozem medykamentów z Polski nowy oręż. Uszczelnia system ich kupowania przez placówki na tzw. zapotrzebowania. Aptekarze chwalą to rozwiązanie, jednak właściciele małych przychodni obawiają się utrudnień.

1 marca 2018 r.

Tempo prac wynika również z tego, że ustawa musi wejść w życie, by można było w pełni uruchomić pilotaż

Ekspresowe prace nad elektroniczną receptą1 marca 2018 r.

Rano pierwsze czytanie na komisji, drugie tego samego dnia po południu – tak wyglądają prace nad rządowym projektem o e-recepcie. Resort zdrowia przekonuje, że musi on szybko wejść w życie, by można było wdrożyć pilotaż. I nie wyklucza rozszerzenia go o kolejne miasta.