Farmacja

10 września 2018 r.

Choć w przypadku rozporządzenia technikom farmaceutycznym udało się wywalczyć pewne ustępstwa, wciąż nierozwiązane pozostają inne problemy tej grupy zawodowej

Technicy farmaceutyczni bez ograniczenia uprawnień10 września 2018 r.

Nie tylko farmaceuta, ale również technik wyda lek o niższej mocy lub w innej postaci niż określona na recepcie – resort zdrowia wycofał się z przepisów, przeciwko którym burzyło się to środowisko. Jednak niezależnie od tego technicy planują w tym tygodniu protest.

4 września 2018 r.

U dziewczynki, urodzonej w 2012 r., po kilku miesiącach zdiagnozowano padaczkę lekooporną.

Do sądu za odmowę leczenia marihuaną4 września 2018 r.

 Zasądzenia od szpitala 150 tys. zł na cel społeczny domaga się matka dziewczynki chorej na padaczkę, która zmarła, zanim doczekała się leczenia z wykorzystaniem tzw. medycznej marihuany. Zdaniem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która podjęła się prowadzenia sprawy, przypadek ten pokazuje, że dostęp do tego rodzaju środków leczniczych jest często tylko teoretyczny.

1 sierpnia 2018 r.

Pomysł wzbudził wiele kontrowersji i obaw, że otworzy furtkę do nadużyć

Oznaczenie na recepcie umożliwi kupno leku online1 sierpnia 2018 r.

Recepty dla osób z niepełnosprawnością mają być oznaczone specjalnym kodem. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie przy internetowej sprzedaży leków dla tej grupy chorych. Takie rozwiązanie ma się znaleźć w rozporządzeniu w sprawie recept.