Farmacja

11 lipca 2017 r.

Większość farmaceutów była przekonana, że skazany przez sąd karny prominentny działacz samorządu zostanie ze środowiska wyrzucony.

Bez samooczyszczenia wśród aptekarzy11 lipca 2017 r.

Były szef wielkopolskich farmaceutów i członek Naczelnej Rady Aptekarskiej, który został skazany za korupcję, usłyszał już wyrok sądu zawodowego. Najniższy z możliwych. Za wykorzystywanie stanowiska do przyjmowania korzyści majątkowych aptekarscy sędziowie udzielili mu... upomnienia. O sprawie jako pierwszy poinformował „Głos Wielkopolski”.

9 lipca 2017 r.

Nie można zapomnieć o poinformowaniu o likwidacji organu prowadzącego ewidencję działalności gospodarczej oraz Urzędu Skarbowego.

Jakie ma obowiązki farmaceuta likwidujący aptekę 9 lipca 2017 r.

Każdego roku zamykanych jest co najmniej kilkaset aptek. Rekordowy był rok 2013 r., kiedy to działalność zakończyło ponad 1000 placówek. Zamknięcie apteki wiąże się nie tylko z obowiązkiem wyrejestrowania działalności. Przedsiębiorca musi także poinformować odpowiednie organy, rozwiązać problem zapasu leków czy też uregulować stosunki łączące go z NFZ, kontrahentami i zatrudnionymi pracownikami. Przedstawiamy najważniejsze kroki, jakie trzeba podjąć.

30 maja 2017 r.

Model prowadzenia jednocześnie hurtowni farmaceutycznej i przychodni w świetle obowiązujących przepisów ułatwia nielegalny wywóz leków.

Nowy pomysł Radziwiłła na walkę z wywozem leków30 maja 2017 r.

Przedsiębiorca będzie musiał wybrać: albo prowadzi hurtownię farmaceutyczną, albo działalność leczniczą. Prowadzenie obrotu hurtowego lekami i np. przychodni będzie zabronione. A ci, którzy już teraz łączą te biznesy, z jednego z nich będą musieli zrezygnować. Nowe przepisy mają bowiem w praktyce obowiązywać z mocą wsteczną.

30 maja 2017 r.

– Z pewnością ograniczenie możliwości otwierania nowych aptek tylko do farmaceutów uniemożliwi działanie takich graczy jak Amazon – ocenia Zbigniew Niewójt.

Czy Amazon zagrozi polskim aptekom?30 maja 2017 r.

Pogłoski, że amerykański gigant e-handlu internetowego – Amazon – przymierza się do wejścia na rynek apteczny, wywołały duże poruszenie także wśród europejskich farmaceutów. Na takie plany firmy wskazywać mogły ogłoszenia o rekrutacji specjalistów z branży farmaceutycznej, jakie pojawiły się na jej stronie internetowej. Obecnie Amazon leki sprzedaje już w Japonii – wyroby są dostarczane po uzyskaniu opinii farmaceuty.

Prawo na co dzień

Reklama