Farmacja

1 maja 2017 r.

Rozszerzono także opcje terapeutyczne w leczeniu choroby Parkinsona dzięki refundacji leku z substancją złożoną zawierającą lewodopę i karbidopę.

Od 1 maja nowe leki na liście refundacyjnej1 maja 2017 r.

Od poniedziałku obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych, na którym znalazły się m.in. kolejne leki na chorych na stwardnienie rozsiane. Zmienił się także wykaz leków dla osób po 75. roku życia - seniorzy bezpłatnie dostaną np. nowe leki stosowane w nadciśnieniu.

25 kwietnia 2017 r.

Wątpliwości budzi kwestia, czy apteki mogą się zaopatrywać w produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego czy wyroby medyczne objęte refundacją bezpośrednio u producentów.

Jakie wyroby apteka kupi poza hurtownią farmaceutyczną25 kwietnia 2017 r.

Prowadzę aptekę. Czy w niektóre produkty, takie jak pieluchomajtki, pampersy, wyroby medyczne wydawane na zlecenie, a także kosmetyki, środki higieniczne, odżywki dla niemowląt, mogę się zaopatrywać poza hurtowniami farmaceutycznymi, a więc na rynku detalicznym, np. w drogeriach lub marketach albo w hurtowniach innych niż farmaceutyczne? Bywa w nich taniej. Czy możliwy jest zakup bezpośrednio od przedstawiciela producenta?

23 marca 2017 r.

200 - blisko tylu produktów brakuje na półkach aptecznych wskutek ich nielegalnego wywozu

Prokuratorski cios w wywóz leków23 marca 2017 r.

Przedsiębiorcy, którzy łamią prawo i sprzedają polskie medykamenty na Zachód, powinni czuć się zagrożeni. Będą ich zwalczać nie tylko inspektorzy farmaceutyczni, lecz także śledczy.

22 lutego 2017 r.

Jeśli chodzi o zmiany dotyczące szczepionek, to wskazano wprost, że mogą zostać objęte refundacją

Nowa ustawa o refundacji oznacza więcej uprawnień dla pacjentów22 lutego 2017 r.

Ministerstwo Zdrowia planuje kompleksową zmianę zasad finansowania leków. Obecnie procedowanych jest kilka projektów nowelizacji ustawy o refundacji, które będą miały bezpośredni wpływ na dostęp pacjentów do leczenia. Wśród nich najbardziej zaawansowany wydaje się projekt zawierający ratunkowy dostęp do technologii lekowych oraz najobszerniejsza z procedowanych nowelizacji.

22 lutego 2017 r.

Leki

Leki coraz bardziej bezpieczne, ale kontrola nadal mizerna22 lutego 2017 r.

Kierownicy aptek zostaną włączeni w system informowania inspekcji farmaceutycznej o sfałszowanych produktach leczniczych. Takie uszczelnienie obecnie obowiązujących regulacji przewiduje projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego. Przedsiębiorcy przekonują jednak, że skończy się na nałożeniu kolejnego dotkliwego obowiązku, który nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Prawo na co dzień

Reklama