statystyki

Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej zawiesza działalność jednego oddziału. Brakuje lekarzy

01.02.2016, 19:10

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej od dziś zawiesza działalność oddziału wewnętrznego oraz częściowo Szpitalnego Oddziały Ratunkowego. Przyczyną zamykania oddziałów jest brak lekarzy - czytamy w komunikacie na stronie szpitala.

Pacjenci, którzy zostali przyjęci na oddział ratunkowy, będą kierowani na inne. Szpital uspokaja, że leczeni na oddziale wewnętrznym będą mieli zapewnioną opiekę do wypisania ze szpitala. Władze Dąbrowy Górniczej zapowiadają, że monitorują sytuację i uspokajają, że pacjentom nie zagraża niebezpieczeństwo. Śląski Urząd Wojewódzki zgodził się tylko, by zawieszenia dokonano na miesiąc. Argumentuje, że zawieszenie oddziału ratunkowego jest bezzasadne i nieprzewidziane przepisami.

Na jutro śląski NFZ zaplanował spotkanie w sprawie szpitala w Dąbrowie Górniczej. Uczestnikami będą przedstawiciele szpitali w sąsiednich województwach i Urzędu Wojewódzkiego.
Pacjenci mogą także dowiadywać się o miejscach udzielania świadczeń pod numerem czynnej całodobowo infolinii Śląskiego NFZ: 801 002 903.

Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Mika(2016-02-01 22:33) Odpowiedz 00

    Jeszcze chwilę a braknie patomorfologów . Będą zamykane jeden po drugim zakłady patomorfologii . Ale dyrekcje szpitali onkologicznych zapewne się tym bardzo nie przejma. Do diagnozowania chorych na raka, przyjmą babki co umieją wróżyć z fusów od kawy .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama