Zator w rejestrze fizjoterapeutów. Rehabilitanci na przymusowych urlopach?

autor: Agata Szczepańska23.05.2018, 07:06; Aktualizacja: 23.05.2018, 07:37
W środowisku panuje wzburzenie w związku z tym, że sporo osób nie doczekało się jeszcze na prawo wykonywania zawodu.

W środowisku panuje wzburzenie w związku z tym, że sporo osób nie doczekało się jeszcze na prawo wykonywania zawodu.źródło: ShutterStock

Kilka tysięcy rehabilitantów może być zmuszonych, by wziąć kilkutygodniowy urlop. Od 1 czerwca nie mogą pracować bez prawa wykonywania zawodu. Jeśli zbyt późno wysłali wniosek, mogą nie dostać uprawnień na czas.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Michał Jureczek (2018-05-24 08:08) Zgłoś naruszenie 190

    Jest ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, jest izba oraz rejestr fizjoterapeutów, są także studia fizjoterapii. Dlaczego wciąż uparcie używa się nazwy rehabilitant? Pani Szczepańska proszę o odpowiedź :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wolfgang(2018-05-24 07:33) Zgłoś naruszenie 164

    Dla mnie nic się nie zmieniło od momentu KIFu. Pacjenci nadal chcą krótkich terminów. Ich nie interesuje czy mam numer czy nie. Tylko muszę płacić haracz.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Fizjo(2018-05-24 22:44) Zgłoś naruszenie 131

    "Nic złego się nie stanie, jeśli ktoś w związku z brakiem prawa do wykonywania zawodu będzie miał kilkutygodniową przerwę w pracy. Gorzej byłoby, gdyby wykonywał czynności zawodowe bez uprawnień i coś by się stało w tym okresie. Byłyby wówczas konsekwencje prawne, a gdyby pacjent wystąpił na drogę sądową – nawet karne, nie tylko cywilne" Uprawnieniem do wykonywania zawodu jest dyplom ukończenia studiów a nie jakaś głupia plastikowa karta! Tylko w Polsce możliwejest ze prawo działa wstecz! Bubel prawny dający możliwość dorobienia na i tak g.wno zarabiających fizjoterapeutach. Tyle w temacie wspaniałej ustawy.

    Odpowiedz
  • ku_o(2018-05-24 22:21) Zgłoś naruszenie 60

    39 lat przepracowałam jako fizjoterapeutka ,a teraz pół roku przed emeryturą potrzebne jest prawo wykonywania zawodu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fizjo(2018-05-24 16:54) Zgłoś naruszenie 51

    Niestety ustawa ustawa cala sluzba zdrowia lezy w naszym kraju i zaden kif nie zmieni tego jak to wyglada doda tylkp papierologii i dziwnych obostrzen i czasami archaicznego podejscia. Ci ktorzy sa uzdrawiaczami terapeutami lub szamanami lub pracuja inaczej niz kif chce dalej beda to robic bo maja efekty pracy. Ale obecnie kif malo pomaga a wymaga i dialog jest z nimi ciezki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2018-05-24 08:16) Zgłoś naruszenie 54

    Przecież proces rejestracji fizjoterapeutów wcale nie zmieni dostępności fizykoterapii dla "Kowalskiego ". Na NFZ pół roku...prywatnie od razu:)

    Odpowiedz
  • Chuck D(2018-05-24 16:22) Zgłoś naruszenie 44

    Weryfikacja wykształcenia .....3/4 fizjoterapeutom powinno się odebrać dyplomy....po tych zaocznych pseudo studiach....brak wiedzy ,praktyki a dyplomy zrobione na uczelniach typu wyższa szkoła humanistyczno-ekonimiczna....bez żadnego zaplecza .....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz