Do konsultacji trafiła ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta (IKP); korzyścią z jej wdrożenia będzie dostęp do informacji o wystawionych receptach i udzielonych świadczeniach - poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Dzięki IKP każdy pacjent ma otrzymać dostęp do swojej historii leczenia, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz informacji o zrealizowanych usługach medycznych od momentu założenia konta.

"Dziś do konsultacji skierowaliśmy ustawę o Internetowym Koncie Pacjenta. To będzie miejsce w którym pacjent będzie mógł skorzystać z e-usług w systemie ochrony zdrowia" - podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, cytując słowa wiceministra Janusza Cieszyńskiego, który w poniedziałek bierze udział w briefingu prasowym dotyczącym m.in. e-recept i projektu ustawy o Internetowym Koncie Pacjenta.

Wiceminister podkreślił, że korzyścią z Internetowego Konta Pacjenta będzie przede wszystkim dostęp do informacji o wystawionych receptach i udzielonych świadczeniach. Dodał, że założenie konta będzie proste. "Wierzę, że większa transparentność jest niezbędna by prowadzić debatę o systemie ochrony zdrowia na uczciwych warunkach" - ocenił.