statystyki

Do lekarza rodzinnego z nowym wnioskiem

autor: Agata Szczepańska05.12.2017, 20:00
Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wzoru nowej deklaracji, w której pacjent wybiera lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wzoru nowej deklaracji, w której pacjent wybiera lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej.źródło: ShutterStock

Zmieniona deklaracja wyboru lekarza pierwszego kontaktu będzie rozszerzona m.in. o pole do podania adresu e-mail. Nie będzie to jednak informacja obowiązkowa, podobnie jak podanie numeru telefonu.

Ma to związek z wejściem w życie ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej z 27 października 2017 r. (Dz.U. poz. 2217). Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wzoru nowej deklaracji, w której pacjent wybiera lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej.

W stosunku do obowiązującego wzoru (określonego w rozporządzeniu ministra zdrowia z 11 czerwca 2014 r. w sprawie zakresu wzoru deklaracji wyboru świadczeniodawcy, lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej; Dz.U. poz. 779), deklarację uzupełniono m.in. o wspomniane dane fakultatywne. Są to informacje nieobowiązkowe, bo – jak wskazano w uzasadnieniu – pacjent nie ma musi posiadać adresu e-mail czy telefonu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane