statystyki

E-recepty: Krytyka i kłopoty z przetargiem to nic. System będzie i tak

autor: Sylwia Czubkowska, Klara Klinger12.09.2017, 07:33; Aktualizacja: 12.09.2017, 08:59
Zgodnie z nową formułą realizacji, projekt P1 został podzielony na mniejsze części.

Zgodnie z nową formułą realizacji, projekt P1 został podzielony na mniejsze części.źródło: ShutterStock

- Obecnie najwięcej uwagi poświęcamy e-recepcie. Większość mamy już zbudowaną, teraz zostały procesy uruchamiania, poprawiania i dostosowywania tego rozwiązania - mówi Marcin Węgrzyniak. 

Rozstrzygnięcie ostatniego przetargu na dokończenie P1 przesuwa się o miesiąc. Zostaje coraz mniej czasu do końca. Czy to nie zagrozi projektowi?

Marcin Węgrzyniak: Zdążymy. Wkalkulowaliśmy opóźnienie w wyniku potencjalnych odwołań przy wyborze wykonawców. Ważne, że prace cały czas trwają i już w lutym uruchomimy pilotaż e-recepty, bo nad tą częścią systemu pracują wybrane wcześniej zespoły programistyczne. Ale nie tylko ta ważna funkcjonalność zostanie uruchomiona. Po raz pierwszy w historii tego projektu udostępniliśmy środowisko integracyjne firmom informatycznym obsługującym m.in. apteki oraz systemy szpitalne czy gabinety lekarskie. Dzięki temu mogą sprawdzić, jak system działa, jak łączy się z używanym przez nie oprogramowaniem, czy są kompatybilne. W efekcie mamy już wszystkich dostawców systemów dla rynku medycznego podłączonych do tego środowiska. I do tej pory, w ramach testów tej funkcjonalności, mamy już na tym środowisku ok. 80 prawidłowo zapisanych e-recept.

Marcin Węgrzyniak, dyrektor CSIOZ

Marcin Węgrzyniak, dyrektor CSIOZ

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Co z całego systemu jest już gotowe?


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane