agroturystyka w polsce

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu agroturystyka w polsce. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące agroturystyka w polsce.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Król: Dworki albo kurniki, czyli wakacje w kraju

  Król: Dworki albo kurniki, czyli wakacje w kraju

  Jeżeli ktoś decyduje się na spędzenie urlopu w Polsce, to staje przed trudnym wyborem. Uznajmy, że nie chcemy jechać do Zakopanego lub Sopotu, ale gdzie indziej. Wtedy okaże się, że albo można wybrać dworek ze spa za minimum 300 złotych za dobę, a nawet do 800 zł, albo agroturystykę z łazienką na korytarzu, bez dostępu do internetu z dwoma łóżeczkami za 20 – 30 zł za dobę. Między tymi dwiema ofertami są tylko bardzo nieliczne. Podobnie jest zresztą z hotelami w większych miastach. Na przykład w pięknej Bydgoszczy przyzwoitego hotelu poniżej 200 zł za noc się nie dostanie.

  czytaj więcej

 • Dochód polskich rolników nie przestaje rosnąć

  Dochód polskich rolników nie przestaje rosnąć

  Dochód polskich rolników wzrósł o 45 proc. w stosunku do 2005 roku – podał Eurostat. Dopłaty do rolnictwa stanowiły jedną piątą dochodów polskiego rolnika.

  czytaj więcej

 • Polacy piją więcej wina i uczą się o nim na studiach

  Polacy piją więcej wina i uczą się o nim na studiach

  W kraju działa już 12 winnic produkujących trunek na sprzedaż. Zapotrzebowanie na ekspertów od produkcji i sprzedaży wina jest tak duże, że na Uniwersytecie Jagiellońskim ruszą w lutym podyplomowe studia z enologii.

  czytaj więcej

 • Solska: Wieś jako raj podatkowy

  Solska: Wieś jako raj podatkowy

  Ministerstwo Finansów szacuje, że do budżetu państwa wpłynęłoby prawie 74 mld zł więcej, gdyby nie ulgi podatkowe. Już jednak pobieżna lektura drugiej edycji stosownego raportu każe w te wyliczenia wątpić.

  czytaj więcej

 • Miodowe imperium podbija rynek

  Miodowe imperium podbija rynek

  Janusz Kasztelewicz zarabia już nie tylko na produkcji i sprzedaży pszczelich produktów, ale również na skansenie, muzeum oraz hotelu i restauracji

  czytaj więcej

 • Wakacje we wrześniu - nowa moda wśród Polaków

  Wakacje we wrześniu - nowa moda wśród Polaków

  Po zakończeniu wakacyjnego sezonu Polacy wyruszają na... wakacje. Co nas pcha w nieznane we wrześniu? Brak wcześniejszego urlopu, niechęć do tłumów, a może chęć oszczędzenia kilku tysięcy złotych. Jedno jest pewne - we wrześniu też można doskonale wypocząć.

  czytaj więcej

 • Bałtów – gmina, którą ożywiły dinozaury

  Bałtów – gmina, którą ożywiły dinozaury

  Pięć lat temu mieli zarośniętą rzekę, biedę, bezrobocie. Dziś bezrobocie jest minimalne, rzeką płyną tratwy z turystami, a o Parku Jurajskim słyszała cała Polska. Co roku przyjeżdża tu ponad 200 tysięcy turystów. Zapaleńcom z Bałtowa udało się umiejętnie połączyć działania społeczne z ekonomicznymi

  czytaj więcej

 • Nie ma zgody na rozszerzenie przywilejów podatkowych dla agroturystyki

  Nie ma zgody na rozszerzenie przywilejów podatkowych dla agroturystyki

  Resort ministra Jacka Rostowskiego negatywnie zaopiniował propozycję zmniejszenia z 17 proc. do 3 proc. ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla branży agroturystycznej.

  czytaj więcej

 • Agroturystyka coraz popularniejsza wśród Polaków i turystów zagranicznych

  Agroturystyka coraz popularniejsza wśród Polaków i turystów zagranicznych

  Liczba noclegów udzielonych w Polsce w kwaterach agroturystycznych i pokojach gościnnych przekroczyła 2 mln w 2012 r., co oznacza wzrost o ponad 10,6% w porównaniu do 2011 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zainteresowanie wypoczynkiem blisko natury rośnie zarówno wśród Polaków, jak i turystów z innych krajów.

  czytaj więcej

 • Biura podróży nadal będą upadać. Nawet 10 biur rocznie

  Biura podróży nadal będą upadać. Nawet 10 biur rocznie

  Biura podróży w Polsce nadal będą upadać – przewiduje dr Jacek Olszewski, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Problemem jest rozdrobnienie branży i ostra konkurencja zamiast współpracy. Przez to w Polsce mogą pojawić się duzi gracze z zagranicy, co może oznaczać, że z polskiego rynku znikną mniejsze krajowe biura.

  czytaj więcej

 • Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Urzędnicy skarbowi. Dla jednych – tych bardziej „przedsiębiorczych”, choć nie idących drogą prawa, niemal diabły wcielone. Dla innych obrońcy budżetu i wolnej konkurencji. Dziś to oni opowiadają nam o sposobach, jakich imają się niektórzy podatnicy, aby zaoszczędzić na daninie, którą powinni oddać do kasy państwa. To pieniądze z których – o czym wielu zapomina – buduje się drogi, utrzymuje armię i szkoły.

  czytaj więcej

 • Przeciwnicy GMO: nie jest możliwa koegzystencja upraw tradycyjnych z modyfikowanymi

  Przeciwnicy GMO: nie jest możliwa koegzystencja upraw tradycyjnych z modyfikowanymi

  Jej zdaniem proponowana przez Ministerstwo Środowiska nowelizacja ustawy o GMO umożliwia w przyszłości komercyjne uprawy roślin modyfikowanych. Jednocześnie według niej, zapisy konsultowanego obecnie społecznie projektu, są niezgodne z konstytucją w kwestiach ochrony zdrowia, ochrony środowiska i prawa własności.

  czytaj więcej

 • Współpraca lasów z gminami daje dobre efekty

  Współpraca lasów z gminami daje dobre efekty

  Są wspólne inwestycje w postaci np. ścieżek rowerowych w puszczach, mostów, infrastruktury turystycznej. Jednak takich działań jest wciąż niewiele i mają one stosunkowo niewielką skalę

  czytaj więcej

 • Grzybica po hotelowym SPA - jakie prawa ma zakażony

  Grzybica po hotelowym SPA - jakie prawa ma zakażony

  Będąc na wakacjach, nabawiłam się grzybicy w hotelowym spa – żali się pani Ewelina. – Czy mam prawo do reklamacji, zwrotu kosztów pobytu i rekompensaty za leczenie?

  czytaj więcej

 • Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Plagi na rolnika. Całe życie jak wojna

  Rolnik całe życie jest na wojnie. Jak nie susza, to powódź, jak nie bobry, to stonka. Nawet unijne dopłaty mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc

  czytaj więcej

 • Nie samą pracą i zakupami człowiek żyje. Na wolnym biegu łatwiej osiągnąć szczęście

  Nie samą pracą i zakupami człowiek żyje. Na wolnym biegu łatwiej osiągnąć szczęście

  Za granicą robi karierę od kilku lat, do Polski zawitał niedawno. Downshifting – bo o nim mowa – szybko zdobywa nowych zwolenników. Czym jest? W dosłownym tłumaczeniu oznacza redukcję biegów w samochodzie; polskiego odpowiednika tego pojęcia wciąż nie ma. 

  czytaj więcej

 • Sieć Obywatelska Watchdog. Kim są "wściekłe psy stróżujące"?

  Sieć Obywatelska Watchdog. Kim są "wściekłe psy stróżujące"?

  Mieszkają w niewielkich miejscowościach. Nie są szczególnie agresywne, ale szczekają głośno, bywa, że gryzą. Są utrapieniem dla lokalnej władzy, bo patrzą jej na ręce.

  czytaj więcej

 • W odległości 2 km od farmy wiatrowej nie powstanie osiedle, ale hotel już tak

  W odległości 2 km od farmy wiatrowej nie powstanie osiedle, ale hotel już tak

  Projekt specustawy wiatrakowej, który w Sejmie złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, zadaje cios nie tylko inwestorom farm wiatrowych. Okazuje się, że rykoszetem trafieni zostaną także niektórzy przedsiębiorcy, np. deweloperzy zamierzający budować domy czy inwestorzy planujący prowadzenie działalności agroturystycznej w sąsiedztwie już istniejących tego typu elektrowni. Powód? Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych wprowadza minimalną i obowiązkową odległość, jaką należy zachować, planując budowę w pobliżu obiektów. Najwyższe wiatraki mają ok. 210 m wysokości. W praktyce oznacza to, że zabudowy mieszkalnej bądź z funkcją mieszkalną już wkrótce nie będzie można sytuować bliżej niż 2 kilometry od elektrowni wiatrowych o mocy powyżej 40 kW. I to nawet jeśli zezwalał na to dotychczasowy plan miejscowy. Sprawdziliśmy, kto i jakie może mieć kłopoty.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej