ubezpieczenie oc na miesiąc

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ubezpieczenie oc na miesiąc. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ubezpieczenie oc na miesiąc.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Importerów i eksporterów czekają rewolucyjne zmiany. 1 maja 2016 wchodzi w życie nowe unijne prawo

  Importerów i eksporterów czekają rewolucyjne zmiany. 1 maja 2016 wchodzi w życie nowe unijne prawo

  Marta Kolbusz-Nowak Co do zasady wszelkie operacje, które mogą skutkować powstaniem długu celnego, będą musiały zostać objęte zabezpieczeniem

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa: Jak ustalić, czy wpłata składki nastąpiła w terminie?

  Poradnia ubezpieczeniowa: Jak ustalić, czy wpłata składki nastąpiła w terminie?

  Od niedawna prowadzę samodzielną działalność gospodarczą, opłacając składki jedynie za siebie. Zwykle robiłem przelew z kilkudniowym wyprzedzeniem, jednak w tym miesiącu opłaciłem składkę za czerwiec dopiero 9 lipca. Od znajomego usłyszałem, że jeśli składki do ZUS płaci się przelewem, to za termin ich opłacenia uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy ZUS. Czy to prawda?

  czytaj więcej

 • Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Studia prawnicze są przepustką do rozpoczęcia aplikacji ogólnej lub korporacyjnej. Mimo dużej konkurencji na rynku początkujący prawnicy często podejmują wyzwanie i decydują się na osiągnięcie statusu profesjonalnego pełnomocnika. Na sali sądowej reprezentować klientów mogą nie tylko adwokaci, lecz także radcowie prawni. I to właśnie ten ostatni zawód staje się coraz bardziej popularny...

  czytaj więcej

 • Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  W czerwcu poznaliśmy rządowe zapowiedzi zmian w funduszach emerytalnych. Wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje przesunięcie trzech czwartych aktywów z OFE na konta w III filarze. To ma być zaczyn, który sprawi, że w Polsce fatycznie powstanie dobrowolny, lecz powszechny system ubezpieczeń emerytalnych. Pozostała jedna czwarta ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a równowartość tych środków ma zostać zapisana na subkontach ubezpieczonych w ZUS

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 8 sierpnia 2016

  Poradnia rachunkowa z 8 sierpnia 2016

  ● W jaki sposób klasyfikować wypłacone na rzecz osoby fizycznej wynagrodzenie za tłumaczenie tekstu● Czy zakup nowych opon do samochodu osobowego to ulepszenie środka trwałego● Jakie sprawozdania są właściwe dla wykazania należności rozłożonej na raty● Jak ująć w księgach fakturę wystawioną na inny podmiot niż nabywca● Do kiedy naliczać odpisy amortyzacyjne od zlikwidowanego środka trwałego częściowo zamortyzowanego

  czytaj więcej

 • Ile kosztuje nas zdrowie? CBOS: Polska rodzina wydaje średnio 807,15 zł w ciągu 3 miesięcy

  Ile kosztuje nas zdrowie? CBOS: Polska rodzina wydaje średnio 807,15 zł w ciągu 3 miesięcy

  Na leki oraz usługi medyczne w ciągu trzech miesięcy Polacy średnio wydają 807,15 zł w przeliczeniu na gospodarstwo domowe - wynika z badania CBOS. Najwięcej pieniędzy przeznaczanych jest na leki, a najmniej na zakup sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego.

  czytaj więcej

 • 5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim weźmiesz chorobowe

  5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim weźmiesz chorobowe

  Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę przysługuje ochrona prawna, którą m.in. gwarantuje kodeks pracy. W przypadku choroby, pracownikowi przysługuje zwolnienie lekarskie i wypłata wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy. Fałszywe zaświadczenie lekarskie, porządki w domu lub wyjazd na wycieczkę w czasie zwolnienia może nie tylko pozbawić pracownika zasiłku, ale także pracy.

  czytaj więcej

 • Jak związać klienta z komórką? Prądem

  Jak związać klienta z komórką? Prądem

  5,9 mln abonentów korzystało pod koniec 2015 r. z telekomunikacyjnych ofert wiązanych. Najpopularniejszy pakiet? Telefonia komórkowa plus mobilny internet.

  czytaj więcej

 • Kontrole zwolnień lekarskich: ZUS nie odpuszcza osobom na chorobowym

  Kontrole zwolnień lekarskich: ZUS nie odpuszcza osobom na chorobowym

  Liczba lewych zwolnień jest w tym roku mniejsza niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – wskazują wyniki kontroli. Coraz rzadziej zdarza się m.in., że chorują osoby, które dostały wypowiedzenie z pracy.

  czytaj więcej

 • Zaniżanie odszkodowań z OC to sprawa dla UOKiK

  Zaniżanie odszkodowań z OC to sprawa dla UOKiK

  Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dotyczących obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych było w ostatnich latach pytanie, czy poszkodowany będący osobą fizyczną dochodzący od ubezpieczyciela roszczeń jest konsumentem w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego.

  czytaj więcej

 • Kto nie podlega ubezpieczeniom z tytułu powołania do zarządu spółdzielni

  Kto nie podlega ubezpieczeniom z tytułu powołania do zarządu spółdzielni

  W naszej spółdzielni mieszkaniowej chcemy powołać dodatkowego członka zarządu. Byłby nim pracownik, kierownik jednego z wydziałów, który pracuje w spółdzielni na etacie. Czy powołanie na takie stanowisko wiąże się z koniecznością podpisania odrębnej umowy i odrębnym obowiązkiem składkowym wobec ZUS z tego tytułu? Wiemy, że w spółkach handlowych sam akt powołania bez istnienia umowy umożliwia pominięcie składek ZUS.

  czytaj więcej

 • Chmaj: Tytaniczna praca sędziów TK

  Chmaj: Tytaniczna praca sędziów TK

  Ustawa o TK z 22 lipca 2016 r. (Dz.U. poz. 1157), którą jutro będzie oceniał Trybunał Konstytucyjny, stanowi pewną pozytywną zmianę w stosunku do tzw. ustawy destrukcyjnej z 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2217), będącej nowelizacją ustawy o TK z 25 czerwca 2015 r. Otóż ustawa destrukcyjna nie posiadała żadnego vacatio legis i wchodziła w życie z dniem ogłoszenia. Takie rozwiązanie, sprzeczne z zasadą demokratycznego państwa prawnego, postawiło na początku obecnego roku przed trybunałem hamletowski dylemat: czy kontrolowana ustawa może być zarówno narzędziem, jak i przedmiotem kontroli?

  czytaj więcej

 • Chory lub przebywający w areszcie wójt pozostaje na stanowisku

  Chory lub przebywający w areszcie wójt pozostaje na stanowisku

  Radni w jednej z gmin mają problemy ze swoimi włodarzami. Jeden od kilku miesięcy przebywa w areszcie, a drugi na długotrwałym zwolnieniu. Czy można wygasić mandat takim osobom?

  czytaj więcej

 • Dysproporcje w kolejkach. Gdzie leczą szybciej

  Dysproporcje w kolejkach. Gdzie leczą szybciej

  Na pierwszą wizytę u endokrynologa opłacaną z publicznych pieniędzy w województwie dolnośląskim czeka się aż 27 miesięcy, a w opolskim 18,4 miesiąca. Nieco lepiej jest w mazowieckim, gdzie czas oczekiwania to 13 miesięcy. Najszybciej do lekarza tej specjalizacji można się dostać w województwie podkarpackim – w 2,6 miesiąca. Tak wynika z najnowszego Barometru Fundacji Watch Health Care.

  czytaj więcej

 • Obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł. O ile będzie częścią szerszej reformy systemu

  Obniżenie wieku emerytalnego to dobry pomysł. O ile będzie częścią szerszej reformy systemu

  Powrót do wieku emerytalnego sprzed reformy stopniowo podwyższającej i zrównującej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn ma być zarazem realizacją politycznych obietnic polskich władz oraz odpowiedzią na oczekiwania społeczne. Społeczeństwo nie akceptuje działań prowadzących do podwyższenia wieku emerytalnego nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. Według Eurobarometru przeciwko jest 55 proc. Europejczyków.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczyciel ma zwrócić koszt prywatnego leczenia

  Ubezpieczyciel ma zwrócić koszt prywatnego leczenia

  Wiosną miałam wypadek samochodowy, rehabilitacja trwa do tej pory – pisze pani Halina. – Niektóre zabiegi opłaciłam w prywatnej przychodni, bo ważny był czas, a w państwowych placówkach czekałabym kilka miesięcy. Myślałam, że przynajmniej część kosztów pokryje ubezpieczyciel sprawcy wypadku. Tymczasem odmówiono mi zwrotu wydatków, twierdząc, że skoro leczyłam się prywatnie, to oni tego nie refundują. Czy słusznie – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Nie ma rządu na rolnika. PiS też nie chce narażać się chłopom, więc KRUS zostaje

  Nie ma rządu na rolnika. PiS też nie chce narażać się chłopom, więc KRUS zostaje

  Żadna władza nie chce narażać się chłopom. W efekcie mimo wyroku trybunału 800 tys. z nich nadal leczy się na koszt państwa. Niekonstytucyjny stan trwa od lat. I jeszcze potrwa.

  czytaj więcej

 • Walka z lichwą pomoże rynkowi. Zyskają najwięksi gracze

  Walka z lichwą pomoże rynkowi. Zyskają najwięksi gracze

  Pomysł ministra sprawiedliwości na uporanie się z nieuczciwym pożyczaniem może mieć nieoczekiwany skutek: wzmocni on największe instytucje na rynku. Odzyskają one wpływy, które tracą z miesiąca na miesiąc na rzecz platform pożyczek społecznościowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej