ubezpieczenie biura rachunkowego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ubezpieczenie biura rachunkowego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ubezpieczenie biura rachunkowego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak przygotować się do kontroli ZUS

  Jak przygotować się do kontroli ZUS

  Każdy płatnik składek musi liczyć się z tym, że ZUS może sprawdzić, czy ten prawidłowo wykonuje swoje zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych. Najczęściej chodzi o kontrolę zaplanowaną, jednak zdarzają się też kontrole interwencyjne, gdy o nieprawidłowościach w firmie zgłosił pracownik lub PIP.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa

  Poradnia rachunkowa

  ● Czy wydatki na zakup nagrody rzeczowej w postaci tabletu klasyfikujemy w paragrafie 419

  czytaj więcej

 • O czym zapominają firmy w umowach outsourcingu

  O czym zapominają firmy w umowach outsourcingu

  Częstym błędem jest korzystanie z szablonowych wzorców kontraktów, w efekcie przedsiębiorcy nie precyzują istotnych warunków świadczenia usług. Pomijane są też w kontraktach kwestie powierzania danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Jak należy prowadzić firmę? Potrzebny i księgowy, i doradca podatkowy

  Jak należy prowadzić firmę? Potrzebny i księgowy, i doradca podatkowy

  Pan Stefan założył działalność gospodarczą związaną z tworzeniem stron internetowych. W przyszłym roku, jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem, chce rozszerzyć ją również na programy dedykowane dla firm. Spodziewa się wysokich zysków z tej działalności. Ponieważ jest to branża narażona na kontrole fiskusa, potrzebuje opinii eksperta dotyczącej rozliczeń i prawdopodobnie interpretacji podatkowych, zwłaszcza odnośnie do rozliczeń usług świadczonych dla firm za granicą. Nie wyklucza również sporu sądowego, w razie gdyby interpretacja była niekorzystna. – Kto pomoże w księgowości, a kto może zająć się opiniami i interpretacjami – pyta pan Stefan.

  czytaj więcej

 • Organizacje pozarządowe pod ostrzałem ZUS: Każe im płacić po kilkaset tysięcy składek od umów o dzieło

  Organizacje pozarządowe pod ostrzałem ZUS: Każe im płacić po kilkaset tysięcy składek od umów o dzieło

  Zakład wziął na celownik stowarzyszenia i fundacje. Każe im płacić po kilkaset tysięcy zaległych składek od umów o dzieło. Eksperci są oburzeni.

  czytaj więcej

 • Jakie świadczenia rosną z płacą minimalną od 2016 roku

  Jakie świadczenia rosną z płacą minimalną od 2016 roku

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia pociąga za sobą podniesienie również wielu innych obowiązkowych świadczeń i należności, dla których bazą jest najniższa pensja. Stanowi ona także kwotę graniczną przy potrąceniach z należności wypłacanych pracownikowi, a w pewnych przypadkach podstawę wymiaru składek na ZUS.

  czytaj więcej

 • CEIDG: Będzie mniej sytuacji, gdy trzeba udać się do ZUS

  CEIDG: Będzie mniej sytuacji, gdy trzeba udać się do ZUS

  Składając wniosek o wpis do CEIDG, przy okazji będzie można zgłosić dane niezbędne do zgłoszenia przedsiębiorcy oraz jego rodziny do ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. Nie trzeba będzie w tej sprawie składać osobnego zgłoszenia do odpowiedniego oddziału ZUS

  czytaj więcej

 • Korekta nie dla tych, którzy prowadzą księgi rachunkowe

  Korekta nie dla tych, którzy prowadzą księgi rachunkowe

  Wchodzących w życie od 1 stycznia 2016 r. przepisów o korygowaniu nie powinni stosować podatnicy, którzy ponieśli wydatek niebędący jeszcze kosztem uzyskania przychodu.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Poradnia podatkowa z 15 lutego

  Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Trybunału Sprawiedliwości UE zwolnieniu od VAT podlegają tylko świadczenia, które mają bezpośrednio na celu diagnozę, opiekę lub terapię. W przypadku jedynie hipotetycznego związku świadczenia ze wskazanymi celami zwolnienie nie przysługuje (zob. wyroki: w sprawach C-86/09, C-212/01, C-307/01).

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa: Czy ubezpieczenie od utraty dochodów jest kosztem uzyskania przychodów

  Poradnia podatkowa: Czy ubezpieczenie od utraty dochodów jest kosztem uzyskania przychodów

   Czy ubezpieczenie od utraty dochodów jest kosztem uzyskania przychodów?

  czytaj więcej

 • Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Podatnik VAT czynny prowadzi niewielkie biuro podróży. 1 kwietnia 2016 r. nabył we własnym imieniu i na własny rachunek od dużej firmy turystycznej (podatnika VAT czynnego) dwa miejsca na dwutygodniowe wczasy na Maderze (1–15 czerwca). Zapłaty dokonał 4 kwietnia. Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem na Maderę i z powrotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje. Koszt zakupu jednego miejsca to 7000 zł. Zakup usługi udokumentowano fakturą, którą przedsiębiorca otrzymał 8 kwietnia, na łączną kwotę 14 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, lecz adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Nabyte miejsca na wczasy przedsiębiorca sprzedał we własnym imieniu i na własny rachunek 29 kwietnia osobie indywidualnej w cenie 8230 zł za miejsce, łącznie otrzymał 16 460 zł (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż udokumentował paragonem fiskalnym.

  czytaj więcej

 • Plan Morawieckiego: Sto ułatwień, setki wątpliwości

  Plan Morawieckiego: Sto ułatwień, setki wątpliwości

  Wiele propozycji, ale na razie mało konkretów. Tak się prezentuje plan głębokich zmian, który ma być największym gospodarczym sukcesem obecnego rządu. Eksperci powtarzają jak mantrę: za wcześnie na bicie braw

  czytaj więcej

 • Pomoc małżonka przedsiębiorcy nie oznacza współpracy

  Pomoc małżonka przedsiębiorcy nie oznacza współpracy

  Obowiązek jej udzielania wynika z samej istoty małżeństwa. Konieczność zgłoszenia do ZUS powstanie tylko wtedy, gdy ma istotne znaczenie dla funkcjonowania firmy i przynosi stałe dochody

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 23 czerwca 2016

  ● Czy uprawniony do wcześniejszej emerytury może otrzymać nauczycielskie świadczenie kompensacyjne● Kto decyduje, czy zdarzenie należy uznać za wypadek przy pracy● Dlaczego nie można zadeklarować preferencyjnej podstawy składek za okres wsteczny● W jaki sposób założenie firmy w trakcie pracy na etacie wpłynie na wysokość zasiłku● Jak członek zarządu może udowodnić, że wniosek o upadłość spółki złożył we właściwym czasie

  czytaj więcej

 • Ustawa antylichwiarska: Pożyczki zeszły do podziemia

  Ustawa antylichwiarska: Pożyczki zeszły do podziemia

  Nowe rozwiązania ustawy antylichwiarskiej pomogły konsumentom w dużych miastach. Ale w mniejszych miejscowościach, gdzie ludzie nie pożyczają pieniędzy przez internet, pojawił się kłopot.

  czytaj więcej

 • Nieostrożny pełnomocnik zapłaci za swojego klienta

  Nieostrożny pełnomocnik zapłaci za swojego klienta

  Biuro rachunkowe, które zarejestruje nową firmę, a następnie pomyli się w rozliczeniach VAT, może stracić nawet pół miliona złotych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

p

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej