polisa życie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu polisa życie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące polisa życie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wiceminister zdrowia: Większy nadzór nad szefami zadłużających się szpitali

  Wiceminister zdrowia: Większy nadzór nad szefami zadłużających się szpitali

  Placówki będą musiały przedstawiać właścicielom roczne wyniki i prognozy na kolejny rok, a w razie ujemnego rezultatu także plan naprawczy - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Warczyński, wiceminister zdrowia.

  czytaj więcej

 • Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  W trakcie pełnienia obowiązków służbowych uległam wypadkowi. Zostałam mocno poturbowana, złamałam też nogę, od kilku tygodni przebywam na zwolnieniu – opowiada pani Halina. – Z początku czułam się bardzo źle, ale w miarę jak powracam do zdrowia, coraz częściej myślę, że powinnam zająć się dochodzeniem odszkodowania. Na jakie pieniądze mogę liczyć, skoro nieszczęście przydarzyło mi się w pracy i stało się to w związku z wykonywaniem moich zadań – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Szybsze eliminowanie klauzul niedozwolonych dzięki nowej ustawie o UOKiK

  Szybsze eliminowanie klauzul niedozwolonych dzięki nowej ustawie o UOKiK

  Szybsze eliminowanie klauzul niedozwolonych z umów, lepsza pomoc konsumentom w sądzie i skuteczniejsze ostrzeganie przed nieuczciwymi firmami - takie mają być m.in. skutki noweli ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wchodzi w życie w niedzielę.

  czytaj więcej

 • Już nie będzie naciągania na produkty finansowe

  Już nie będzie naciągania na produkty finansowe

  Od niedzieli nie można nakłaniać konsumentów do nabycia usług finansowych, które nie odpowiadają ich potrzebom. Przedsiębiorcy, zanim skierują konkretną ofertę do klienta, powinni najpierw przeanalizować, czy rzeczywiście jest dla niego odpowiednia.

  czytaj więcej

 • Pieniądze raz opodatkowane są już bez daniny

  Pieniądze raz opodatkowane są już bez daniny

  Jeżeli pracodawca potrącał zaliczki na podatek od składek, które wpłacał za pracownika z tytułu ubezpieczenia na życie, to przy ich późniejszej wypłacie nie powstanie przychód – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

  czytaj więcej

 • Namysłowski: Musimy uszczelniać system VAT nie czekając na decyzje Brukseli

  Namysłowski: Musimy uszczelniać system VAT nie czekając na decyzje Brukseli

  W Polsce mamy dramatyczną sytuację, jeśli chodzi o skalę wyłudzeń VAT, musimy uszczelniać swój system nie czekając na zmiany w prawie UE - wskazuje w rozmowie z PAP Roman Namysłowski, partner w Crido Taxand, członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego oraz członek VAT Expert Group. VAT Expert Group to ciało doradcze powołane przez Komisję Europejską, które zajmuje się opiniowaniem propozycji zmian legislacyjnych w zakresie VAT na poziomie UE.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Jesteśmy w połowie drogi do rozwiązania problemu polisolokat

  UOKiK: Jesteśmy w połowie drogi do rozwiązania problemu polisolokat

  "Jesteśmy w połowie drogi do rozwiązania problemu ubezpieczeń z elementem inwestycyjnym" - mówi PAP wiceprezes UOKiK Dorota Karczewska. Urząd zakończył niedawno ostatnie z postępowań wobec towarzystw ubezpieczeniowych i będzie monitorował ich praktyki.

  czytaj więcej

 • Jackiewicz: Poprzednia koalicja zrobiła z Ministerstwa Skarbu "ministerstwo wyprzedaży"

  Jackiewicz: Poprzednia koalicja zrobiła z Ministerstwa Skarbu "ministerstwo wyprzedaży"

  O grzechach głównych w zarządzaniu majątkiem publicznym mówił w Sejmie w środę minister skarbu Dawid Jackiewicz. Wśród nich wymienił: pazerność, niegospodarność, rozrzutność, łamanie procedur, wykorzystywanie spółek do celów politycznych oraz działanie na szkodę państwa.

  czytaj więcej

 • Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

  Ruszyła machina produktowa związana z programem „Rodzina 500 plus”. Najbardziej rozbudowana jest oferta kont i rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych. Rząd zakłada, że programem „Rodzina 500 plus” objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci. Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do 10 maja wnioski o wsparcie złożyło już prawie 2,3 mln osób, a wypłacono niemal 1,2 mln świadczeń.

  czytaj więcej

 • Polisolokaty: Opłaty likwidacyjne w dół. Ale inne zostały

  Polisolokaty: Opłaty likwidacyjne w dół. Ale inne zostały

  Towarzystwa upraszczają ofertę polis na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Ale wciąż wisi nad nimi problem polis ze starego portfela.

  czytaj więcej

 • Koniec eldorado doradców: Kredyty walutowe odchodzą do lamusa

  Koniec eldorado doradców: Kredyty walutowe odchodzą do lamusa

  Pośrednicy kredytowi trafią pod kontrolę Komisji Nadzoru Finansowego, a pożyczki w obcych walutach do lamusa. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o kredycie hipotecznym. W ten sposób wdrożymy unijną dyrektywę chroniącą interesy osób zaciągających takie zobowiązanie

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Większość firm ubezpieczeniowych nie oferuje polis przeznaczonych stricte dla rowerzystów. Właściciele rowerów mogą jednak wykupić OC czy ubezpieczyć się kradzieży, która jest wynikiem rozboju.

  czytaj więcej

 • Ochrona zdrowia: Koniec ze sprzedażą szpitali

  Ochrona zdrowia: Koniec ze sprzedażą szpitali

  Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o działalności leczniczej, która zablokuje możliwość przejęcia przez podmioty prywatne publicznych placówek zdrowotnych. W ustawie utrzymano także kontrowersyjne zapisy o zakupie przez samorządy świadczeń medycznych.

  czytaj więcej

 • JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  JPK to nie trzęsienie ziemi. Ale rewolucja jak najbardziej

  Ministerstwo Finansów przygotuje instrukcję dotyczącą sposobu korzystania z jednolitego pliku kontrolnego. W dalszej przyszłości należy się spodziewać opublikowania kolejnej struktury, która obejmie obrót paragonowy – zapowiedział Jarosław Oleśniewicz, inspektor kontroli skarbowej w departamencie kontroli skarbowej MF, podczas debaty zorganizowanej przez DGP. Zdaniem pozostałych uczestników kluczowy jest samouczek korzystania z JPK. Apelowano też o ograniczenie do minimum zmian w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Łatwiej odnaleźć rachunki bankowe zmarłych członków rodziny

  Łatwiej odnaleźć rachunki bankowe zmarłych członków rodziny

  Kilka miesięcy temu zmarł mój dziadek, jestem jego jedynym spadkobiercą, co też zostało poświadczone przez notariusza – opowiada pan Paweł. – Mój dziadek nie był może człowiekiem majętnym, ale dysponował niewielkim kapitałem, który przenosił z banku do banku, z lokaty na lokatę. Wiem, że miał pieniądze na różnych rachunkach w różnych miejscach. Wydaje mi się, że nie zlikwidowałem wszystkich, bo po prostu o nich nie wiedziałem. Czy nowe prawo pozwoli mi zdobyć wiedzę na temat finansowych inwestycji mojego dziadka – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Słowik: Zdolny nieudolny, czyli bezpłatna porada prawna dla szefa KNF

  Słowik: Zdolny nieudolny, czyli bezpłatna porada prawna dla szefa KNF

  Ostatnie miesiące to powrót do dyskusji o toksycznych produktach inwestycyjnych (jak np. ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym) oraz kredytach walutowych. A to za sprawą działalności rzecznika finansowego, który dwoi się i troi, by pokazać, że naprawdę zależy mu na pomocy konsumentom.

  czytaj więcej

 • Kwaśniewski: Sukces jest potrzebny głównie samemu Paktowi

  Kwaśniewski: Sukces jest potrzebny głównie samemu Paktowi

  -  Nie wyobrażam sobie, co rząd może zrobić, by poprawić stosunki z Rosją. Moja rada jest taka, że Polska powinna kształtować te stosunki w ramach UE i NATO - mówi Aleksander Kwaśniewski.

  czytaj więcej

 • Nie wprowadzajmy e-ułatwień kosztem naszej prywatności

  Nie wprowadzajmy e-ułatwień kosztem naszej prywatności

  Współpraca pomiędzy władzą publiczną a podmiotami prywatnymi sama z siebie nie jest czymś złym. Ale tworząc konkretne rozwiązania – zwłaszcza tam, gdzie przedmiot takiej współpracy miałby dotykać praw i wolności obywateli – trzeba działać z rozwagą i umiarem, aby zachować odpowiednie gwarancje tych praw i wolności.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej