oblicz ubezpieczenie samochodu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oblicz ubezpieczenie samochodu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oblicz ubezpieczenie samochodu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Wypełniając deklarację PIT za 2014 rok, którą podatnik składa w 2015 roku, należy pamiętać o odliczeniu ulg podatkowych. Zobacz, jakie ulgi podatkowe są obecnie dostępne.

  czytaj więcej

 • Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

  W 2015 roku będzie można skorzystać z takich samych ulg i odliczeń jak w roku poprzednim. W obrębie niektórych zwolnień doszło jednak do zmian (likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane czy większa ulga na dzieci), które warto poznać, rozliczając PIT 2014. Przedstawiamy listę z podziałem na ulgi i doliczenia, jakich można dokonać od dochodu i od podatku.

  czytaj więcej

 • Pracujesz na etacie i chcesz kupić auto? Będzie taniej, jak założysz firmę

  Pracujesz na etacie i chcesz kupić auto? Będzie taniej, jak założysz firmę

  Zatrudnieni na umowę o pracę planujący kupić auto wchodzą w teoretyczny biznes, by zakup rozliczać w ramach leasingu. Czy tak można? Okazuje się, że tak i jest to korzystniejsze niż spłacanie rat kredytowych

  czytaj więcej

 • Jakie dokumenty trzeba złożyć, żeby otrzymać jednorazowe odszkodowanie

  Jakie dokumenty trzeba złożyć, żeby otrzymać jednorazowe odszkodowanie

  Uległem niegroźnemu wypadkowi przy pracy. Przez dwa tygodnie pobierałem z tego tytułu zasiłek chorobowy. Teraz zostałem uznany za zdolnego do pracy, ale kolega powiedział mi, że mogę ubiegać się od ZUS o odszkodowanie za mój wypadek. Co powinienem złożyć do ZUS, żeby otrzymać takie odszkodowanie?

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Eksperci TotalMoney.pl ponownie prześwietlili oferty finansowania zakupu aut nowych oraz używanych. Najniższe oprocentowanie nominalne to nie wszystko – warto również zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Który z banków proponuje najkorzystniejszą formę kredytowania? Zapraszamy do zapoznania się z lutowym rankingiem kredytów samochodowych.

  czytaj więcej

 • Etat vs. "śmieciówka". Co bardziej się opłaca?

  Etat vs. "śmieciówka". Co bardziej się opłaca?

  Umowa o pracę, własne M oraz samochód, to dla wielu Polaków wyznaczniki sukcesu.Co jeśli w miejsce etatu pojawia się tzw. śmieciówka? Czy ta forma zatrudnienia wbrew powszechnym opiniom jest lepsza? Sprawdźmy.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Podatniczka prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie imprez okolicznościowych. Na początku maja 2015 r. otrzymała zlecenie od jednej z firm na organizację Dnia Dziecka w sobotę 30 maja 2015 r. Zgodnie z umową zobowiązała się zapewnić animatorów zabaw (m.in. pokaz baniek mydlanych, zabawy ruchowe i taneczne, malowanie twarzy kredkami), catering (grill, słodycze i napoje). Obchody Dnia Dziecka odbyły się w siedzibie zleceniodawcy (na placu przez budynkiem biura i w wynajętym przez zleceniodawcę namiocie). Zgodnie z umową podatniczka ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości 7000 zł netto na podstawie wystawionej przez nią faktury.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Służba wojskowa pomoże w uzyskaniu wcześniejszej emerytury

  Służba wojskowa pomoże w uzyskaniu wcześniejszej emerytury

  Okres zasadniczej służby wojskowej odbytej na podstawie ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony PRL (Dz.U z 1967 r. nr 44, poz. 220) należy doliczyć do czasu pracy w szczególnych warunkach – uznał wczoraj Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • AntyWindyk.pl: Nie uczymy jak kraść. Pilnujemy, by nie krzywdzono ludzi

  AntyWindyk.pl: Nie uczymy jak kraść. Pilnujemy, by nie krzywdzono ludzi

  Nie uczymy, jak kraść. Stoimy na straży prawa: pilnujemy, by ludzi nie krzywdzono, nie ściągano z nich długów nie wiadomo za co, w wysokości wyssanej z palca - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Soboń. Przez 7 lat pracował dla różnych banków jako doradca finansowy, od 2012 r. niezależny doradca gospodarczy i finansowy dla osób prywatnych oraz firm. Od roku zaangażowany w pomoc dłużnikom, współprowadzący blog AntyWindyk.pl.

  czytaj więcej

 • Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Jeśli nie będzie zawierało dokładnych informacji o szczególnych warunkach zatrudnienia, organ rentowy nie przyzna świadczenia. Wiążą go bowiem restrykcyjne przepisy.

  czytaj więcej

 • Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Kiedy? Na przykład gdy pracownik pracuje u dwóch pracodawców albo gdy dojeżdża do miejsca pracy. Tak samo jeśli wykonuje prace twórcze, wtedy może rozliczać koszty 50 proc., przy czym sądy i fiskus pilnują, aby rozdzielono, jaka część poborów przypada na działalność autorską, a jaka na realizację zwykłych obowiązków

  czytaj więcej

 • Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Mechanizm ten warto stosować przy odsprzedaży usług, energii czy paliw. Nie może jednak służyć do dzielenia usługi kompleksowej na kilka świadczeń cząstkowych. Stawka VAT na refakturze powinna być zasadniczo właściwa dla odsprzedawanych towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Pani Beata została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. – Na miejsce wypadku przyjechała policja i przesłuchała kierowcę – mówi czytelniczka. – Trafiłam na kilka dni do szpitala i dostałam miesięczne zwolnienie lekarskie. Zastanawiam się teraz, jak uzyskać należne mi odszkodowanie. Ubezpieczyciel zapewnia mi zapłatę w przypadku uszczerbku na zdrowiu, a także w razie pobytu w szpitalu. Zgłosiłam więc szkodę, ale nie dostałam pieniędzy. Z pism wynika, że nie dostarczyłam odpowiedniej dokumentacji – denerwuje się pokrzywdzona

  czytaj więcej

 • Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Zlecenie zadań w zakresie dokumentacji pracowniczej lub księgowości może być korzystne ze względu na oszczędność kosztów i czasu. Firmy powinny jednak pamiętać, że wiąże się z tym również ryzyko

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej