oblicz ubezpieczenie samochodu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oblicz ubezpieczenie samochodu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oblicz ubezpieczenie samochodu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Zobacz, jakie ulgi podatkowe odliczysz w 2015 roku

  Wypełniając deklarację PIT za 2014 rok, którą podatnik składa w 2015 roku, należy pamiętać o odliczeniu ulg podatkowych. Zobacz, jakie ulgi podatkowe są obecnie dostępne.

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Eksperci TotalMoney.pl ponownie prześwietlili oferty finansowania zakupu aut nowych oraz używanych. Najniższe oprocentowanie nominalne to nie wszystko – warto również zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Który z banków proponuje najkorzystniejszą formę kredytowania? Zapraszamy do zapoznania się z lutowym rankingiem kredytów samochodowych.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Służba wojskowa pomoże w uzyskaniu wcześniejszej emerytury

  Służba wojskowa pomoże w uzyskaniu wcześniejszej emerytury

  Okres zasadniczej służby wojskowej odbytej na podstawie ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony PRL (Dz.U z 1967 r. nr 44, poz. 220) należy doliczyć do czasu pracy w szczególnych warunkach – uznał wczoraj Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • AntyWindyk.pl: Nie uczymy jak kraść. Pilnujemy, by nie krzywdzono ludzi

  AntyWindyk.pl: Nie uczymy jak kraść. Pilnujemy, by nie krzywdzono ludzi

  Nie uczymy, jak kraść. Stoimy na straży prawa: pilnujemy, by ludzi nie krzywdzono, nie ściągano z nich długów nie wiadomo za co, w wysokości wyssanej z palca - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Soboń. Przez 7 lat pracował dla różnych banków jako doradca finansowy, od 2012 r. niezależny doradca gospodarczy i finansowy dla osób prywatnych oraz firm. Od roku zaangażowany w pomoc dłużnikom, współprowadzący blog AntyWindyk.pl.

  czytaj więcej

 • Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Jeśli nie będzie zawierało dokładnych informacji o szczególnych warunkach zatrudnienia, organ rentowy nie przyzna świadczenia. Wiążą go bowiem restrykcyjne przepisy.

  czytaj więcej

 • Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Koszty uzyskania przychodu na etacie można podwyższyć

  Kiedy? Na przykład gdy pracownik pracuje u dwóch pracodawców albo gdy dojeżdża do miejsca pracy. Tak samo jeśli wykonuje prace twórcze, wtedy może rozliczać koszty 50 proc., przy czym sądy i fiskus pilnują, aby rozdzielono, jaka część poborów przypada na działalność autorską, a jaka na realizację zwykłych obowiązków

  czytaj więcej

 • Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Refakturowanie: Kto i kiedy powinien to robić

  Mechanizm ten warto stosować przy odsprzedaży usług, energii czy paliw. Nie może jednak służyć do dzielenia usługi kompleksowej na kilka świadczeń cząstkowych. Stawka VAT na refakturze powinna być zasadniczo właściwa dla odsprzedawanych towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Pani Beata została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. – Na miejsce wypadku przyjechała policja i przesłuchała kierowcę – mówi czytelniczka. – Trafiłam na kilka dni do szpitala i dostałam miesięczne zwolnienie lekarskie. Zastanawiam się teraz, jak uzyskać należne mi odszkodowanie. Ubezpieczyciel zapewnia mi zapłatę w przypadku uszczerbku na zdrowiu, a także w razie pobytu w szpitalu. Zgłosiłam więc szkodę, ale nie dostałam pieniędzy. Z pism wynika, że nie dostarczyłam odpowiedniej dokumentacji – denerwuje się pokrzywdzona

  czytaj więcej

 • Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

  Zlecenie zadań w zakresie dokumentacji pracowniczej lub księgowości może być korzystne ze względu na oszczędność kosztów i czasu. Firmy powinny jednak pamiętać, że wiąże się z tym również ryzyko

  czytaj więcej

 • Trzeba pilnować bezgotówkowego rozliczenia z ubezpieczycielem

  Trzeba pilnować bezgotówkowego rozliczenia z ubezpieczycielem

  Auto pani Danuty zostało uszkodzone w wypadku drogowym z winy innego kierowcy. – Postanowiłam oddać samochód do naprawy w autoryzowanym serwisie – mówi czytelniczka. – Ubezpieczyciel sprawcy wypadku dwukrotnie ustalał z serwisem zakres naprawy. Odebrałam auto i myślałam, że wszystko jest załatwione. Do czasu... Serwis żąda ode mnie zapłaty 5 tys. zł. Jest to różnica pomiędzy kalkulacją kosztów naprawy a kwotą otrzymaną od ubezpieczyciela. Nie dość, że zostałam poszkodowana w wypadku, to jeszcze muszę dopłacić sporą sumę. Mało tego, otrzymałam wezwanie do zapłaty od radcy prawnego serwisu. Co robić, aby uniknąć postępowania sądowego – denerwuje się pani Danuta.

  czytaj więcej

 • Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Dla kogo nowy, tańszy sposób rozliczeń?

  Na zastosowanie uproszczenia ustawodawca nie zezwolił organizacjom pożytku publicznego prowadzącym działania finansowane ze środków pochodzących z 1 proc.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Najważniejsze rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o podatku od spadków i darowizn

  Istotą podatku od spadków i darowizn jest to, że są nim opodatkowane wyłącznie czynności nieodpłatne. Zwracają na to uwagę zarówno organy podatkowe, jak i sądy

  czytaj więcej

 • Pożyczki na lepszych warunkach. Koniec z lichwą

  Pożyczki na lepszych warunkach. Koniec z lichwą

  Koniec z wyłudzaniem, sztucznie zawyżanymi odsetkami i gigantycznymi opłatami za windykację. Wchodzą w życie kluczowe przepisy ustawy antylichwiarskiej

  czytaj więcej

 • PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  PIT 2015: Wersja druku ma znaczenie. Jak prawidłowo rozliczyć się z fiskusem

  Aby prawidłowo złożyć zeznanie podatkowe, należy wybrać właściwą wersję formularza. W tym roku to szczególnie ważne, bo nową formę ma wiele z nich.

  czytaj więcej

 • Kling: Rynek to nieustanny eksperyment

  Kling: Rynek to nieustanny eksperyment

  Rząd bierze to, co ma, działa szybko, ale często strzela na oślep. Dlatego regulacje szkodzą gospodarce

  czytaj więcej

 • Problematyczny najem pojazdu zastępczego: Standardowe tabele pomogłyby sądom

  Problematyczny najem pojazdu zastępczego: Standardowe tabele pomogłyby sądom

  W większości spraw dotyczących najmu pojazdów powoływano biegłych. A to rodzi dodatkowe koszty.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej