Góry, Mazury, Podlasie a może Warmia? 10 pomysłów na przyjemną majówkę

MAJÓWKA | Mało znana Warmia z Fromborkiem i Lidzbarkiem, rekreacyjne szlaki górskie, mazurskie jeziora, Białowieża a może dolnośląska kraina zamków, zamczysk i pałaców? To, co najlepsze w różnych zakątkach Polski już za chwilę rozkwitnie i wypięknieje w blasku majowego słońca.

Arboretum w Kórniku, fot. Przemysław Jahr / Wikimedia Commons

żródło: Wikimedia Commons

Kwiaty i drzewa z tradycjami: Kórnik k. Poznania

Arboretum w Kórniku, to zaledwie pół godziny drogi z Poznania. To jedno z najstarszych i najbardziej imponujących miejsc tego typu w kraju. Naliczyć tu aż 3 tysiące okazów roślin, w tym wiekowe polskie dęby czy lipy, jak i gatunki zagraniczne. Park jest otwarty codziennie. Wstęp kosztuje 6-7 zł. W położonym nad jeziorem Kórniku znajduje się jeszcze neogotycki zamek. Mieści się tu muzeum i biblioteka z całkiem pokaźnymi zbiorami zarówno książek, jak i rękopisów, grafik oraz map.

Nasycić się widokami wspaniałych roślin można także w pobliskim Poznaniu. Tamtejsza palmiarnia to unikatowe miejsce z wieloma niespotykanymi w Polsce gatunkami okazów.

Na zdjęciu: Arboretum w Kórniku, fot. Przemysław Jahr / Wikimedia Commons

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ROBin1974(2018-04-08 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjęcie nr 8 ze ścieżką rowerową Władysławowo-Hel kiepsko oddaje urok Biebrzy i Podlasia. Wstyd

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!