Góry, Mazury, Podlasie a może Warmia? 10 pomysłów na przyjemną majówkę

MAJÓWKA | Mało znana Warmia z Fromborkiem i Lidzbarkiem, rekreacyjne szlaki górskie, mazurskie jeziora, Białowieża a może dolnośląska kraina zamków, zamczysk i pałaców? To, co najlepsze w różnych zakątkach Polski już za chwilę rozkwitnie i wypięknieje w blasku majowego słońca.

Frombork

żródło: ShutterStock

Frombork, czyli mało znana Warmia

Wśród turystycznych klasyków Warmia przebić się nie może. A warto tu zajrzeć, zarówno dla przyrody, jak i ciekawych miast z bogatą historią. Jest ich tu trochę: Barczewo, Reszel, Jeziorany, Pieniężno, Lidzbark Warmiński oraz Frombork.

To ostatnie miasto szczególnie warto zobaczyć. Na mocy pokoju toruńskiego z 1466 Frombork wraz z całą Warmią weszło w skład Korony Królestwa Polskiego. We Fromborku przebywał Mikołaj Kopernik, który jako kanonik kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym niemal nieprzerwanie od roku 1510 do dnia swojej śmierci w maju 1543 roku. Właśnie tutaj Mikołaj Kopernik opracował "De revolutionibus orbium coelestium" (O obrotach sfer niebieskich) – dzieło, które odmieniło dotychczasowe pojęcia o wszechświecie. Zespół katedralny na wzgórzu stał się także miejscem pochówku astronoma.

Głównymi atutami tego miasta są: zabytki, spokój oraz dobre zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Miasto jest również dobrą bazą turystyczną do wycieczek w okolice Fromborka. Główne atrakcje turystyczne miasta i okolic to rejsy po Zalewie Wiślanym, punkty widokowe, umocnienia pozostałe po II wojnie światowej, planetarium i obserwatorium astronomiczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ROBin1974(2018-04-08 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjęcie nr 8 ze ścieżką rowerową Władysławowo-Hel kiepsko oddaje urok Biebrzy i Podlasia. Wstyd

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!