Góry, Mazury, Podlasie a może Warmia? 10 pomysłów na przyjemną majówkę

MAJÓWKA | Mało znana Warmia z Fromborkiem i Lidzbarkiem, rekreacyjne szlaki górskie, mazurskie jeziora, Białowieża a może dolnośląska kraina zamków, zamczysk i pałaców? To, co najlepsze w różnych zakątkach Polski już za chwilę rozkwitnie i wypięknieje w blasku majowego słońca.

trekking, góry, wakacje, urlop, turystyka

żródło: ShutterStock

Całodzienne wędrowanie: Ścieżka nad Reglami

Szlaki: czarny

Czas przejścia: 5h 45'

Odległość: 16 km

Różnica wysokości: 349 m

Może coś na całodzienne wędrowanie? 5-6 godzin albo trochę więcej, jeśli po drodze dłużej wypoczywamy i piknikujemy. Na takie okazje nadaje się np. ścieżka nad Reglami. Wiedzie ona na całej długości szlakiem czarnym (kolor nie oznacza tu oczywiście żadnego zagrożenia). Trasa jest dość znana, ale nie zatłoczona. Wytyczono ją ponad 100 lat temu. Trasa co i rusz staje się spacerem w lesie, są też drewniane kładki. Atrakcją są m.in. widoki na Wielkiej Polanie Małołąckiej, skąd można podziwiać zarówno Giewont jak i Turnie (Siodłową, Mnichowe, Wielką, Pośrednią). Turnia to rodzaj skalistego, ostrego szczytu lub skałki o stromych lub nawet pionowych ścianach (od niem. Turm - wieża).

Szczegółowy opis trasy w serwisie NaTatry.pl >>

(zdjęcie ilustracyjne)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • ROBin1974(2018-04-08 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjęcie nr 8 ze ścieżką rowerową Władysławowo-Hel kiepsko oddaje urok Biebrzy i Podlasia. Wstyd

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!