Lwów na weekend. Miejsca warte zobaczenia

Lwów to duże miasto zachodniej Ukrainy, które skrywa w sobie ślady bogatej historii; nie tylko polskiej, ale także wielu innych kultur.

Lwów

żródło: ShutterStock

Lwowska Galeria Sztuki

Lwowska Galeria Sztuki (ukr. Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького) to jedno z największych muzeów we Lwowie, posiadające ok. 50 tys. eksponatów w kilkunastu oddziałach we Lwowie i poza nim. Powstało na bazie przedwojennej miejskiej galerii obrazów oraz włączonych w okresie okupacji radzieckiej Lwowa innych galerii i zbiorów kościelnych i prywatnych, które do wybuchu II wojny światowej znajdowały się w jurysdykcji państwa polskiego.

W placówkach tej Galerii podziwiać można m.in. sztukę włoską, hiszpańską, holenderską, niemiecką, francuską, polską oraz Dalekiego Wschodu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Historyk .(2018-03-18 19:07) Zgłoś naruszenie 236

  Trzeba pamiętać i podziękować naszym sojusznikom angielskim i amerykańskim ze tak piękne miasto darowali ruskim,i wyciągać wnioski na przyszłość z historii.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • czytelnik(2018-03-18 10:31) Zgłoś naruszenie 176

  warto zobaczyć, ale nalezy brac pod uwagę kilkagodzinne stanie na granicy, bo tak uprzejmie nas załatwiają Ukraińcy

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • CyklonB(2018-03-19 12:50) Zgłoś naruszenie 1314

  Lwow odbijemy Kijów zdobędziemy tak śpiewaliśmy na rajdach turystycznych za Gierka - problem wiecznie żywy - kto odpali pierwszy czołg aby wygnać te Ukraińska hołotę z polskiego miasta - Putin (nie Napoleon) dał nam dobry przykład ...

  Odpowiedz
 • ert@ert-blog.pl(2018-03-23 21:53) Zgłoś naruszenie 82

  Pozbyliśmy się tego miasta, i tamtejszej małoruskiej ludności, i chwała Bogu...trzeba być czubkiem żeby marzyć i jakichś powrotach i sentymentach. Tak jest dobrze.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!