Szczęście w stylu hygge. Co warto zobaczyć w Danii?

Ciepły, morski klimat z krótkimi i łagodnymi zimami i bez upału latem. Ojczyzna baśni Andersena i klocków Lego. Styk Europy i Skandynawii płaski jak naleśnik (najwyższe wzniesienie ma 173 m) z mrowiem wysepek, częściowo niezamieszkanych. Żyje się tutaj w stylu hygge - to znaczy w skandynawskim komforcie i szczęściu.

Kopenhaga, dzielnica Nyhavn, Dania

żródło: ShutterStock

Kopenhaga

W stolicy Królestwa Danii, Kopenhadze, miejsc wartych zobaczenia jest bardzo wiele: zabytki sakralne, pałace i muzea. Spacer po starym mieście w południe połączony z posiłkiem lub kawą to pewna i sprawdzona metoda na miły nastrój.

Wśród bardzo wielu miejsc warto zwrócić uwagę na ogrody Tivoli - położony w centrum Kopenhagi park rozrywki i ogród. Otwarty 15 sierpnia 1843, jest drugim pod względem wieku parkiem rozrywki świata, po Dyrehavsbakken, znajdującym się w pobliskim Klampenborg.

Obecnie Tivoli jest najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii, oraz trzecim najczęściej odwiedzanym w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!