Najlepsze miejsca na tanią podróż w 2018 [TOP 10]

Wydawnictwo Lonely Planet specjalizujące się w tematyce podróżniczej opublikowało listę dziesięciu najważniejszych miejsc, które muszą odwiedzić turyści niedysponujący zbyt zasobnym portfelem. Sprawdźcie najlepsze tanie destynacje polecane przez Lonely Planet na 2018 rok.

 • 10. Hunan, Chiny
<br><br>
Dzika prowincja Hunan to miejsce narodzin Mao Zendonga. Ponad 80 proc. jej powierzchni stanowią pasma górskie. Szczególnie polecany turystom jest park narodowy Zhāngjiājiè, oferujący niezapomniane widoki na skaliste „twierdze” porośnięte gęstą roślinnością.
 • 9. Jacksonville, USA
<br><br>
To największe miasto na Florydzie, a także największe pod względem powierzchni miasto w całych Stanach Zjednoczonych. Na miejscu do dyspozycji macie 35 km plaż oraz tętniące muzyką nocne życie. „Jax” oferuje najtańsze zakwaterowanie w stanie Floryda.
 • 8. Kalifornia Dolna, Meksyk
<br><br>
Kalifornia Dolna zajmuje drugie miejsce pod względem najdłuższych półwyspów na świecie. Jeśli przylecieliście do Los Angeles, bardzo szybko dostaniecie się do granicy z Meksykiem, gdzie ceny są znacznie niższe niż w USA.
 • 7. Wielka Brytania
<br><br>
Kupujcie funty i pakujcie się na wycieczkę po Wielkiej Brytanii! Koniecznie odwiedźcie widoczne na zdjęciu Old Harry Rocks - formacje skalne przy Handfast Point, na Wyspie Purbeck w hrabstwie Dorse. Z miejscem tym wiąże się sporo lokalnych legend. Na miejscu przekonacie się, że warto je poznać.
 • 6. As-Suwajra, Maroko
<br><br>
Maroko przyciąga coraz większą liczbę turystów. Lądują oni jednak głównie w Agadirze, Fezie czy Marrakeszu. Z tego ostatniego warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do As-Suwajry i zobaczyć mniej komercyjną wersję Maroka.
 • 5. Polska, Kraków
<br><br>
Naszego kraju raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Morze Bałtyckie, Puszcza Białowieska, Tatry, Bieszczady. Wsiadajcie w pociąg lub samochód i ruszajcie w Polskę!
 • 4. La Paz, Boliwia
<br><br>
W miastem związana jest ciekawostka, która szczególnie zainteresuje fanów sportu. Oto właśnie w La Paz znajduje się najwyżej na świecie położony stadion piłkarski (3600 m n.p.m.)
 • 3. Arizona, USA
<br><br>
Tylko 15 proc. terytorium Arizony znajduje się w rękach prywatnych. Reszta terenów to rezerwaty indiańskie oraz tereny rządowe. Jedną z najważniejszych atrakcji Arizony jest Wielki Kanion Kolorado. 

Na zdjęciu widzicie Monuments Valley National Park
 • 2. Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
<br><br>
Odwiedźcie Wyspy Kanaryjskie nawet zimą i poczujcie klimat „wiecznej wiosny”. Średnia temperatura w ciągu roku waha się bowiem od 18 °C , do 24 °C.
 • 1. Tallinn, Estonia
<br><br>
Jeśli jeszcze nie zwiedziliście jeszcze stolicy Estonii, warto zaglądnąć tam chociażby dlatego, że znajduje się ona na 7 miejscu rankingu najbardziej inteligentnych miast na świecie. Tallińskie stare miasto z kolei w 1997 zostało wpisane na listę światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama