Wszystko co powinieneś wiedzieć, przed podróżą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który jak mało który zasługuje na odkrycie. Ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko luksusowe hotele i futurystyczne miasto. To miejsce, z którego każdy wróci zachwycony, pod warunkiem, że wie czego może się spodziewać i gdzie szukać niezapomnianych wrażeń. Dlatego, wspólnie z biurem podróży Rainbow, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którym warto zapoznać się przed podróżą.

Pustynia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

autor: Krzysztof Stepienżródło: Materiały Prasowe

Czy Emiraty Arabskie są bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko jeden z najbezpieczniejszych krajów bliskowschodnich, ale i jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie.

Wskaźnik przestępczości w Dubaju jest o wiele niższy niż w większości miast o porównywalnej wielkości. Nie jest też tak zamkniętym miastem, jak niektórzy myślą. Tutejsza różnorodność wręcz zaskakuje. To prawdziwa, kosmopolityczna metropolia, choć od standardowej metropolii odróżnia ją znacznie wyższy poziom luksusu – nawet publiczny transport nie zniechęca. W autobusach jest nie tylko bezpiecznie ale i nieskazitelnie czysto – bez obaw można w ten sposób zwiedzać całą okolicę. Oczywiście zdarzają się drobne incydenty – kieszonkowcy to zjawisko, od którego nigdzie nie można się w 100 proc. uwolnić, ale to tylko sporadyczne epizody, które nie zagrażają bezpieczeństwu.

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich słyną z gościnności. Ciepłe przyjęcie i serdeczność wyrażana na każdym kroku zaskakuje, tym bardziej, że spotykana jest na każdym kroku, czy to w hotelu, czy podczas wizyty w kawiarni, gdzie oprócz uśmiechniętego właściciela, na odwiedzających czeka najpyszniejsza na świecie kawa z kardamonem.

Źródło: r.pl/zjednoczone-emiraty-arabskie >>

statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama