Przewodnik po Algarve – Najpiękniejsze miasta i plaże regionu

WAKACJE | Algarve – słoneczna kraina położona na krawędzi Europy od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Przyciągają ich zwłaszcza plaże otoczone malowniczymi klifami, uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Poza złotym piaskiem, największym skarbem tej części Portugalii są położone tu miasta i miasteczka, skrywające wiele atrakcji. Wspólnie z biurem podróży Rainbow, przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd tych najważniejszych. Zobaczcie co warto zwiedzić i jakie piękne plaże czekają w pobliżu!

Faro

autor: sergouażródło: Materiały Prasowe

Podziwiaj dziką przyrodę w Faro

Dzisiejsza stolica całego regionu, którą najlepiej odkrywać podczas spacerów. Ponieważ Faro podczas osiemnastowiecznego trzęsienia ziemi ucierpiało znacznie mniej niż inne miasta regionu, zachowała się tam wyjątkowa architektura. Stare miasto, zwane Cidade Velha jest bogate w zabytki, jak choćby charakterystyczna brama miejska Arco da Vila z IX wieku, choć na turystach chyba największe wrażenie robi Kaplica Kości (Capela dos Ossos), której ściany i sklepienie pokryte są ludzkimi szczątkami pochodzącymi z pobliskiego cmentarza. Przechadzając się wśród miejskich murów można przy okazji poznać całą historię miasta, zapisaną na licznych, misternie zdobionych kafelkach, które przedstawiają najważniejsze wydarzenia, które rozegrały się na przestrzeni dziejów.

Będąc w Faro koniecznie trzeba też spróbować tamtejszego jedzenia.

– W całym regionie nie znajdziecie tak pysznego jedzenia jak w Faro. Warto tu spróbować miejscowych owoców morza, a przede wszystkim grillowanych sardynek, z których miasto słynie na całą Europę – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Nie można także pominąć pobliskiego naturalnego rezerwatu Rio Formosa, który rozciąga się wzdłuż przyległego do Faro wybrzeża, aż do Taviry. Zobaczyć tam można wiele rzadkich przedstawicieli zwierząt, wyjątkowe gatunki roślin i przede wszystkim mnóstwo ptaków. Tamtejsze przepiękne laguny, upodobały zaś sobie delfiny i wieloryby. To idealne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza dla osób kochających naturę i ciszę.

Jeżeli chcemy zadbać o opaleniznę, koniecznie odwiedźmy pobliskie plaże. Warto odkryć leżącą nieopodal miasta wyspę Ilha do Farol, która skrywa najsłynniejszą w okolicy plażę - Praia da Ilha da Barreta ou Deserta. Dopłyniemy tam promem, podobnie jak na Ilha Deserta – bezludną wyspę o niekończących się białych plażach.

Czytaj więcej na r.pl >>

statystyki

Komentarze (2)

  • Olo(2017-07-15 21:53) Zgłoś naruszenie 22

    Tylko woda tam zimna jak w naszym Baltyku.

    Odpowiedz
  • stary (2017-07-29 22:44) Zgłoś naruszenie 10

    Cudze chwalicie... Założę się, ze ci, którzy tak namiętnie jeżdżą na wakacje za granicę (być może głównie po to, żeby się potem zdjęciami pochwalić) nie wiedzą, ile w Polsce jest wspaniałych miejsc do wypoczynku, zarówno w górach - dużych i małych, jak i na nizinach, nad morzem i nad jeziorami, słowem dla każdego coś miłego. Chciałbym zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w naszym kraju i np. wejść na wszystkie szczyty Korony Gór Polskich, ale nie wiem, czy życia wystarczy, bo już jestem stary i może trzeba będzie zacząć jeździć do jakiegoś Ciechocinka, ale... póki co jadę w Tatry zaliczyć jeszcze kilka trudnych szlaków. Wow!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama