Nie tylko Bukowel. 5 kurortów narciarskich na Ukrainie

Słynny Bukowel czy Worochta to nie jedyne miejsca na Ukrainie, gdzie miłośnicy zimowego wypoczynku mogą znaleźć coś nowego dla siebie. Polskich narciarzy i snowboardzistów na ukraińskie Karpaty przyciągają stosunkowo niskie ceny i bliskość do granicy z Polską (karpackie kurorty leżą na zachodniej Ukrainie, tuż za granicą z Polską). Przed wojną wiele z tych miejscowości zaludniało się zimą kuracjuszami i narciarzami ze wschodnich regionów II Rzeczypospolitej, m.in. spod Lwowa i Stanisławowa.

Bukowel, narty, stok

żródło: ShutterStock

Bukowel

Najsłynniejszym ukraińskim ośrodkiem narciarskim jest Bukowel. Kurort położony jest około 250 km od granicy z Polską, 30 km od miasta Jaremcze i 100 km na południowy-zachód od Iwano-Frankiwska. Leży na stokach trzech gór: Bukowel (1127 m), Czarna Klewa (1246 m) oraz Dowga (1372 m). Kompleks oferuje ponad 53 km tras o wszystkich poziomach trudności, o długości od 300 do 2350 m i spadku od 40 do 285 m. Trasy przebiegają po stokach specjalnie wyposażonych w podłoże trawiaste, armatki śnieżne i osłony przeciwsłoneczne. Trzy stoki są oświetlone. Jednocześnie na stokach kompleksu może jeździć do 15000 osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama