Porady

11 grudnia 2016 r.

Poza sezonem też świeci słońce

Czy warto jechać na urlop zimą? Wakacje poza sezonem to same korzyści11 grudnia 2016 r.

Większość z nas planuje urlop między majem a październikiem. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale warto pamiętać, że podobne upodobania towarzyszą ludziom na całym świecie. Oznacza to, że w szczytowym wakacyjnym okresie nie łatwo o spokojną przystań. Podczas gdy wielu nie wyobraża sobie wakacji poza sezonem, mogą one być naprawdę udane. Czy warto jechać na urlop zimą i z czym to się wiąże?

1 grudnia 2016 r.

Powołanie do życia funduszu oznacza wiele nowych obowiązków biurokratycznych, ale dla przedsiębiorców z branży turystycznej, a nie ich klientów.

Wycieczka z biurem podroży: Poznaj swoje prawa1 grudnia 2016 r.

Interesy klientów korzystających ze zorganizowanych form podróżowania od 26 listopada 2016 r. są chronione nie tylko dzięki polisom touroperatorów, ale i państwowemu systemowi. W razie czego Turystyczny Fundusz Gwarancyjny sfinansuje powrót turystów do Polski, a także wypłaci rekompensatę z tytułu opłaconej wycieczki, która nie odbyła się z powodu plajty biura podróży.

12 listopada 2016 r.

Dzisiejsza Kuba to świat niezwykły, który kompletnie różni się od naszego.

Czym kusi Kuba? Coraz więcej Polaków wybiera ten kierunek na egzotyczne wakacje12 listopada 2016 r.

Wycieczki na Kubę zyskują na popularności i nie tylko ze względu na spadające ceny wyjazdów. Turyści chcą odwiedzić kraj, zanim zajdą tam nieodwracalne zmiany. Jak podkreśla Piotr Wilk z biura podróży Rainbow, w ciągu ostatniego roku zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło dwukrotnie i ciągle się zwiększa. Jeżeli i Wy chcielibyście zobaczyć Kubę prawdziwą, sprawdźcie kiedy najlepiej tam jechać i co zobaczyć.

1 listopada 2016 r.

Islandia

Islandia: Jak tanio zwiedzać krainę gejzerów i Prince Polo? [PORADNIK]1 listopada 2016 r.

Po ostatnich Mistrzostwach Europy w piłce nożnej oczy całego świata zwróciły się w kierunku Islandii. Drużynie kibicowali nie tylko Islandczycy. To zainteresowanie, wydawałoby się, niepozorną wyspą na końcu świata otworzyło wielu ludziom oczy na to, jak atrakcyjnym jest miejscem. Wyprawa tam wiąże się niestety z dużymi kosztami, ale są sposoby, by odwiedzić Islandię i nie zbankrutować.

23 października 2016 r.

Narty 2017

Narty 2017: Poradnik dla początkujących23 października 2016 r.

Sezon narciarski 2017 jeszcze się nie rozpoczął i to najlepszy moment, by zacząć planować swój pierwszy zjazd na stoku. Potrzebny będzie dobrze dobrany sprzęt, strój, karnet na wyciąg (skipass) i kilka lekcji kogoś doświadczonego. Początki, jak zawsze, są trudne, ale zaraz po nich przychodzi przyjemność z odprężającej jazdy.

19 października 2016 r.

Jak przygotować ofertę turystyczną dla osób niepełnosprawnych19 października 2016 r.

Turystyka bez barier cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Osoby niepełnosprawne potrzebują udogodnień, ale także rzetelnej informacji o ich dostępności. Projekt APP TOUR YOU dostarcza branży turystycznej rozwiązania szkoleniowe pozwalające zdobyć praktyczną wiedzę o tym, jakie informacje są potrzebne oraz w jaki sposób je gromadzić i prezentować potencjalnym klientom z niepełnosprawnościami.

21 sierpnia 2016 r.

Często rezerwujemy wyjazdy z dużym wyprzedzeniem, ponieważ kuszą nas atrakcyjne promocje

Gwarancja niezmiennej ceny: Koszty wyjazdu i tak mogą wzrosnąć 21 sierpnia 2016 r.

Kilka miesięcy temu wykupiłem na wrzesień wycieczkę do Włoch z dodatkową opcją gwarancji niezmiennej ceny. W ogólnych warunkach uczestnictwa dołączonych do umowy jest informacja, kiedy i dlaczego cena może być zmieniona – z powodu wzrostu kursów walut, kosztów transportu oraz podatków, opłat urzędowych i lotniskowych.

24 marca 2016 r.

Czy klient niewypłacalnego biura podróży może samodzielnie dochodzić od jego ubezpieczyciela zwrotu wpłat za niezrealizowaną imprezę turystyczną?

Problematyczne wypłaty dla klientów upadłych biur podróży24 marca 2016 r.

Czy klient niewypłacalnego biura podróży może samodzielnie dochodzić od jego ubezpieczyciela zwrotu wpłat za niezrealizowaną imprezę turystyczną? Czy też legitymacja w tej mierze przysługuje jedynie marszałkowi województwa? Na te pytania odpowiedzi udzielić ma Sąd Najwyższy (sygn. akt III CZP 18/16).

3 sierpnia 2015 r.

Przede wszystkim warto zacząć od wyjaśnienia terminu. First minute często bywa mylone z last minute. Ta druga promocja to wyprzedaż przez biuro podróży ostatnich miejsc w „ostatniej minucie”, czyli na kilka dni, a niekiedy nawet i kilka godzin przed początkiem imprezy wyjazdowej.

Biuro podróży nie ma prawa zmieniać dowolnie ceny wycieczki3 sierpnia 2015 r.

Pani Maria wykupiła w biurze podróży tygodniowy pobyt w Bułgarii. Oferta była promocyjna, w formie first minute. Obiecywano jej niezmienioną cenę i konkretny hotel. Przed wyjazdem okazało się jednak, że musi dopłacić ponad 100 zł i będzie mieszkać w innym miejscu, niż sobie wybrała. – Czy biuro podróży miało prawo do zmiany warunków – pyta nasza czytelniczka

Reklama