Aktualności

25 października 2017 r.

Najczęściej jednak wskutek aktywności krajowych centrów konsumenckich udaje się zażegnać spór bez konieczności wytaczania niewygodnych ze względu na lokalizację stron powództw.

Rośnie liczba pourlopowych reklamacji 25 października 2017 r.

Od czerwca do września 2017 r. do Europejskiego Centrum Konsumenckiego Polska wpłynęło o 15 proc. więcej skarg na usługi wakacyjne niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak poinformowało wczoraj ECK, największy wzrost odnotowano w kategorii rezerwacji hotelowych.

15 października 2017 r.

MalezjaMalezja to fascynujący kraj w Azji Południowo-Wschodniej, zajmujący Półwysep Malajski i częściowo wyspę Borneo. Jest to jeszcze dość egzotyczny kierunek z punktu widzenia Polaka, ale warto poznać go lepiej, bo ma wiele do zaoferowania. W latach 90-tych Malezja była uważana za jednego z "gospodarczych tygrysów Europy", co widać szczególnie w supernowoczesnym centrum stolicy, Kuala Lumpur. Kraj cieszy się dobrą oceną opieki zdrowotnej, co ważne z punktu widzenia emeryta. Malaje to z definicji muzułmanie, ale panuje tu wzajemne poszanowanie odmienności religijnej. Mieszkańcy są otwarci, klimat równikowy z odświeżającą porą deszczową i mnóstwo skarbów natury i kultury czekających na odkrycie. Zapierające dech w piersiach lasy deszczowe Borneo, sierociniec orangutanów w Sepilok, rafy koralowe w Sipadan, zakupy w KLLC i międzynarodowa kuchnia - to tylko niektóre atrakcje, które można odkrywać na emeryturze. Oczywiście, koszty życia są tu średnio niższe niż w Polsce, dlatego przeprowadzka tutaj jest wykonalna.

8 najlepszych państw do zamieszkania na emeryturze15 października 2017 r.

Za raj dla polskiego emeryta można by uznać kraj, w którym byłby w stanie się godnie utrzymać za polską emeryturę i w którym dopisuje pogoda. Ważne jest też, aby był on bezpieczny, miał służbę zdrowia na dobrym poziomie i był gościnny dla przyjezdnych z zagranicy. Skyscanner sprawdził, które miejsca na świecie zbliżają się do tej definicji.

Reklama