Aktualności

18 kwietnia 2017 r.

Venzone

Venzone najpiękniejszym miasteczkiem we Włoszech18 kwietnia 2017 r.

Venzone w regionie Friuli - Wenecja Julijska zostało uznane za najpiękniejsze miasteczko we Włoszech. Miejscowość, która wygrała tegoroczny konkurs w telewizji RAI, ma wyjątkową historię; została całkowicie odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1976 roku.

8 kwietnia 2017 r.

1. Hiszpania

Najbardziej przyjaznym dla turystów miejsce okazała się Hiszpania. Kraj ten znajduje się na trzecim miejscu pod względem najczęściej odwiedzanych państw na świecie. Każdego roku odwiedza je 75 mln turystów.

Na zdjęciu Barcelona

5 krajów najbardziej przyjaznych turystom w 2017 [RANKING]8 kwietnia 2017 r.

World Economic Forum od 11 lat przygląda się rozwojowi branży turystycznej na świecie. Stworzony przez organizację Tourism Competitiveness Index pozwala zmierzyć, jak poszczególne elementy sektora turystyki przekładają się na rozwój i konkurencyjność danego kraju. WEF budując ranking najprzyjaźniejszych dla turystów krajów bierze pod uwagę 15 czynników. Są to między innymi: otwartość na zagranicznych gości, zdrowie i higiena, bezpieczeństwo, poziom rozwoju transportu lotniczego czy bogactwa natury i dziedzictwo historyczne. Sprawdźcie, który kraj jest na pierwszym miejscu!

Reklama