« Powrót do artykułu

NIK: Stacje diagnostyczne dopuszczały pojazdy bez dostatecznej kontroli

W bardzo wielu przypadkach stacje diagnostyczne dopuszczały pojazdy do ruchu, choć nie były one dostatecznie sprawdzone - wynika z kontroli NIK. Izba zaleca zaostrzenie sankcji za poruszanie się niesprawnymi pojazdami oraz ujednolicenie wymagań kontroli stacji diagnostycznych.
Mechanik

żródło: ShutterStock

NIK zaleca wprowadzenie do systemu prawnego nowego organu nadzoru stacji diagnostycznych, ujednolicenie wymagań kontroli oraz zaostrzenie sankcji za poruszanie się niesprawnymi pojazdami.

statystyki

Komentarze (3)

 • emeryT(2017-04-20 21:58) Zgłoś naruszenie 20

  Korzystam z przeglądów ASO według wskazań komputera pokładowego samochodu od zakupu samochodu w salonie. W tej sytuacji przeglądy w stacji diagnostycznej traktuję jako zwykłe wyrywanie pieniędzy tym bardziej, że jeszcze nigdy nie znaleźli najmniejszej usterki. Tak samo wyrywaniem kasy jest wymiana dowodu rejestracyjnego po 8 latach z uwagi na brak miejsca na kolejne "stempelki" i to w sytuacji gdy nie mogą wyegzekwować rejestracji milionów "złomów"...

  Odpowiedz
 • NIKt(2017-04-21 06:11) Zgłoś naruszenie 00

  Będzie więcej nowych sprawnych pojazdów, to będzie więcej wypadków na drogach, bo takie pojazdy "robią" wypadki. NIK jakoś nie wykazał by takie pojazdy, które "nie były one dostatecznie sprawdzone" praktycznie "robiły" wypadki (brak choć 1 przykładu).

  Odpowiedz
 • Ochrona własnosci.(2017-04-21 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  Wyrwaniem kasy niezgodnym z Konstytucją jest kara za brak 1 kg pojazdu oddanego do zlomowania. Ja mam Handlarzom oddawać swoje drogie części aby Oni zarabiali a samemu płacić kary jeżeli odmowie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!